منطقه 1

کارآفرینی با عروسک سازی

نویسنده:
مجموعه شهربانو، کلاس‌های آموزشی زمستانی شامل عروسک‌سازی را برای بانوان برگزارمی کند. «مریم بهجتی اردکانی» مشاوراداره بانوان شهرداری منطقه گفت: «جلسه‌های آموزشی عروسک‌سازی برای بانوان و دختران و با هدف ارتقای توانمندی ومشارکت‌های اجتماعی بانوان، درمجموعه شهربانو در کوچه رضایی برگزار می‌شود...
1395/10/18
مجموعه شهربانو، کلاس‌های آموزشی زمستانی شامل عروسک‌سازی را برای بانوان برگزارمی کند. «مریم بهجتی اردکانی» مشاوراداره بانوان شهرداری منطقه گفت: «جلسه‌های آموزشی عروسک‌سازی برای بانوان و دختران و با هدف ارتقای توانمندی ومشارکت‌های اجتماعی بانوان، درمجموعه شهربانو در کوچه رضایی برگزار می‌شود.»  او افزود: «اداره بانوان منطقه، زمینه آموزش و برگزاری بازارچه‌های مختلف را برای کار‌آفرینی و رفع نیاز اقتصادی بانوان سرپرست خانوار تا پایان زمستان فراهم می‌کند.» بانوان برای شرکت در این طرح می‌توانند با شماره 22216807 تماس بگیرند.

اهدای لباس گرم به کودکان نیازمند
مؤسسه خیریه قدرعلوی، طرح اهدای لباس گرم به کودکان محروم را در شهرک شهید محلاتی برگزارمی کند. به گزارش خبرنگارما، مؤسسه خیریه قدرعلوی با هدف گرم کردن کودکان محروم، طرح جمع‌آوری لباس‌های زمستانی وگرم برای کودکان نیازمند را از اواسط آذرماه آغازکرده و تاکنون توانسته بیش از 100 دست لباس گرم و بافتنی و شال وکلاه زمستانی را به دست نیازمندان برساند. نیکوکاران برای شرکت در این طرح خیرخواهانه و کسب اطلاعات بیشترمی توانند با شماره 22466894 و سرای محله تجریش با شماره 22399871 تماس بگیرند.

ذاکران افلاکی
کتاب «‌‌ذاکران افلاکی» برای آگاهی وشناخت مداحان شهید ۸سال دفاع‌مقدس به چاپ رسید. این کتاب با همکاری سازمان بسیج مداحان و توسط «سیدجواد میری» از مداحان شمیرانی و رزمندگان دفاع‌مقدس نوشته شده و در آن، مروری کوتاه برزندگی مداحان شهید دفاع‌مقدس شده است. شهروندان شمیرانی می‌توانند از انتشارات زبان سرا، این کتاب را تهیه کنند.

جشنواره استعدادیابی اسکی
هیئت اسکی استان تهران درپیست بین‌المللی اسکی دربندسر، جشنواره استعدادیابی اسکی را برای علاقه‌مندان برگزارمی کند. به گزارش خبرنگار همشهری محله، این جشنواره همگانی استعدادیابی، برای کودکان و نوجوانان دختر و پسر در رده سنی 4 تا 16 سال برگزارمی شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا تاریخ 24 دی، به پیست بین‌المللی دربندسر در رودبارقصران مراجعه کنند و از امکانات آموزشی این جشنواره بهره‌مند شوند.

تهیه وسایل گرمایشی برای نیازمندان
اهالی محله زعفرانیه وسایل گرمایشی برای خانواده‌های نیازمند تهیه می‌کنند. «‌‌محمدباقر قاسم‌زاده‌» مدیرمحله زعفرانیه در این‌باره گفت: «با همت خیّران محله و شورایاران و اهالی محله، توانستیم وسایل و لوازم ضروری گرمایشی به همراه لباس‌های گرم را برای 10 خانواده نیازمند آماده کنیم تا بتوانند زمستان سرد را تحمل کنند.» قاسم‌زاده، با بیان اینکه این برنامه با مشارکت اهالی ادامه دارد، افزود: «خیّران می‌توانند برای شرکت در این طرح خیرخواهانه که هرماه در خانه جهاد سرای محله برگزارمی شود با شماره 22432444 تماس بگیرند و از نحوه همکاری در این زمینه مطلع شوند.»

ارائه خدمات بهداشتی به مناطق محروم
خانه جهاد و ایثارمنطقه با همکاری سرای محله حصار بوعلی به کودکان بدسرپرست و بی‌خانمان منطقه و حاشیه شهر، خدمات بهداشتی وسلامت ارائه می‌دهد.  «سمانه محمدخانی» مسئول خانه جهاد و ایثار منطقه گفت: «خانه جهاد این‌ سرا از ابتدای دی ماه تاکنون با حضور پزشکان متخصص چشم، گوش و حلق و بینی و کارشناسان روان‌شناسی توانسته بخشی از نیازهای بهداشت و سلامت خانواده‌های بی‌سرپرست را برطرف کند.»  او افزود: «شهروندان خیّر و علاقه‌مند باتوجه به تخصص خود می‌توانند در این طرح شرکت کنند.» برای کسب اطلاع از نحوه همکاری می‌توانید با شماره 22800487 تماس بگیرید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code