منطقه 10

الو محله؟

نویسنده:
55176528
1396/03/23
بوستان‌های امن
با توجه به گرم شدن هوا و تمایل خانواده‌ها برای حضور در بوستان‌ها و مراکز تفریحی منطقه نیروی انتظامی باید نظارت بیشتری در برقراری نظم و امنیت داشته باشد. افزایش گشتزنی‌ها و یا استقرار اتاقک نیروی انتظامی در خیابان رنجبر برای افزایش امنیت بوستانک‌های محلی این خیابان ضروری به نظر می‌رسد.
کاظمی – خیابان رنجبر

تهیه بلیت آسان نیست
مدتی است، اعلام شده رانندگان اتوبوس‌های تندرو حق دریافت کرایه به‌صورت نقدی از مسافران را ندارند. مسافران باید با استفاده از کارت‌ـ بلیت هزینه را پرداخت کنند. ما هم دوست داریم این کار را انجام بدهیم. اما باجه شارژ و تهیه کارت ـ بلیت الکترونیک در محدوده منطقه تنها همان اتاقک سرپل امامزاده معصوم(ع) است. امیدواریم تعداد این باجه‌ها بیشتر شود.
آمنه احمدی‌ـ ساکن خیابان نواب

افزایش امکانات ورزشی
مدارس منطقه امکانات ورزشی محدودی دارند. سالن‌های ورزشی هم معمولاً در اختیار عموم شهروندان است و سئانس ویژه دانش‌آموزان ندارد، مگر در زمان مسابقات. مدارس می‌توانند تیم‌های ورزشی مختلفی به مسابقات اعزام و برای محله افتخار‌آفرینی کنند. امیدواریم اداره آموزش و پرورش و شهرداری منطقه سالن‌های ورزشی مدارس را تجهیز و امکان استفاده آن را برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به ورزش فراهم کنند. پرداخت شهریه برای استفاده از امکانات بعضی از این مجموعه‌های ورزشی خصوصی برای دانش‌آموزان بالاست و به این دلیل ممکن است ناچاراً ورزش را کنار بگذارند. مانند من که سال گذشته با وجود توصیه مربی ورزش مدرسه، نتوانستم تمرینات حرفه‌ای والیبال را دنبال کنم.
سامان مجیدی‌ـ محله بریانک

 تأمین روشنایی شب هنگام
عابر بانک‌های محدوده سه‌راه شمشیری؛ میدان آذری متعددند اما شب‌ها هنگام تاریکی هوا استفاده از آنها برای شهروندان به‌ویژه رهگذران خالی از ترس نیست. بیشتر این عابربانک‌ها در فضاهایی جانمایی شده‌اند که دید میدانی به آنها کم است و روشنایی مناسبی هم ندارند. بنابراین احتمال اینکه اوباش برای کاربران این دستگاه‌ها مزاحمت ایجاد کنند، کم نیست. سودجویان معمولاً روشنایی‌های این محدوده را می‌شکنند. امیدواریم در ساختمان بانک‌ها یا ارتفاع مناسب، روشنایی‌هایی نصب شود که علاوه بر نورپردازی مناسب آسیب‌پذیری کمتری داشته باشد. نمونه چنین نورپردازی را در یکی از این خودپردازها داریم که اتفاقاً شب‌ها همیشه شلوغ و ایمن است.
غلام مددکار‌ـ کاسبان سه‌راه آذریارسال پیام اشتراک 
 
 Security code