منطقه 10

بوستان برای محله زنجان جنوبی

نویسنده:
بوستان کوچکی در محله زنجان جنوبی در بزرگراه یادگار امام(ره) تقاطع خیابان دامپزشکی به بهره‌برداری رسید. «مهدی شیروانی» رئیس اداره فضای سبز منطقه با تأکید بر اهمیت توسعه فضای سبز با رویکرد ساماندهی نقاط بی‌دفاع شهری گفت: «بوستانک زنجان جنوبی با توجه به کمبود سرانه فضای سبز در محدوده شمالی منطقه، در زمینی به وسعت 300‌مترمربع با نصب وسایل بازی کودکان، نیمکت، برج نوری و ایجاد فضای سبز با کاشت درخت زیتون تلخ در این محله کم‌برخوردار از فضای سبز به بهره‌برداری رسید...
1395/10/14
بوستان کوچکی در محله زنجان جنوبی در بزرگراه یادگار امام(ره) تقاطع خیابان دامپزشکی به بهره‌برداری رسید. «مهدی شیروانی» رئیس اداره فضای سبز منطقه با تأکید بر اهمیت توسعه فضای سبز با رویکرد ساماندهی نقاط بی‌دفاع شهری گفت: «بوستانک زنجان جنوبی با توجه به کمبود سرانه فضای سبز در محدوده شمالی منطقه، در زمینی به وسعت 300‌مترمربع با نصب وسایل بازی کودکان، نیمکت، برج نوری و ایجاد فضای سبز با کاشت درخت زیتون تلخ در این محله کم‌برخوردار از فضای سبز به بهره‌برداری رسید.»

پیشرفت در تعریض معابر
با مشارکت شهروندان منطقه در نوسازی بافت فرسوده طرح‌های تعریض چند معبر اصلی منطقه رونق گرفته است. «عباس بابازاده»، شهردار منطقه در این‌باره گفت: «روند آزادسازی و تعریض خیابان‌های هاشمی، محدوده خیابان کارون تا بزرگراه نواب، خیابان دامپزشکی، حدفاصل بزرگراه نواب تا بزرگراه یادگار امام(ره) و خیابان کارون محدوده خیابان کمیل تا آذربایجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خود، 20‌درصد پیشرفت داشته است.» بابازاده افزود: «رفع انسداد شبکه فاضلاب منطقه توسط شرکت آب و فاضلاب، توجه به مشکل تیرهای برق معارض و تبدیل نهرهای روباز به کانیو از دیگر تمهیدات ستاد بازآفرینی برای سال 1396 است.»

افزایش 25‌درصد بازدیدکنندگان سوژه حیات وحش
بازدیدکنندگان موزه حیات وحش هفت‌چنار نسبت به سال گذشته 25‌درصد افزایش داشته است. «علیرضا زندی» مدیر این موزه گفت: «با توجه به مناسب‌سازی و بهسازی محوطه موزه، تجهیز سالن‌های تاکسیدرمی و تنوع‌گونه‌های جانوری حیوانات زنده، مراجعه بازدیدکنندگان از موزه افزایش داشته است. در سال گذشته بیش از 3 نوع تاکسیدرمی و 4‌گونه جانوری زنده به بخش نمایشگاهی و زیستگاهی این مجموعه اهدا و افزوده شد.»

مزین به نام شهید
کوچه «اسدیان» در خیابان هاشمی با نصب پلاک شهید «مصطفی معارف‌وند» تغییر نام داد. «اشکان صومی» شهردار ناحیه 3 منطقه با بیان این خبر گفت: «منطقه ما در دوران دفاع‌مقدس بیش از هزار شهید داشته که هریک از آنها می‌توانند اسطوره و الگوی جوانان باشند. شهید معارف‌وند یکی از این شهداست که سال 1365 در 21 سالگی در پیرانشهر به شهادت رسید. تاکنون معبری به نام این شهید در منطقه ثبت و مزین نشده بود که چند روز پیش به دنبال دیدار با خانواده وی، اقدامات لازم انجام شد.»

کمک به توانمندسازی کودکان‌کار منطقه
بانوان محله زنجان جنوبی با جمع‌آوری کمک‌های نقدی، گره مشکلات نیازمندان محله‌شان را باز می‌کنند. «لیلا ملکی»، مدیر سرای محله زنجان جنوبی گفت: «بانوان این محله با بهره‌برداری از صندوق قرض‌الحسنه محلی «مهر» هر ماه با جمع‌آوری کمک‌های نقدی به کمک خانواده‌های نیازمند، بانوان سرپرست خانوار و کودکان‌کار منطقه می‌روند.» ملکی افزود: «در مرحله اول فعالیت این صندوق برای توانمندسازی کودکان تنها مؤسسه کودکان‌کار منطقه، 5 دستگاه چرخ خیاطی تهیه و به کارگاه کارآفرینی آن تحویل داده شد.»

کارآفرینی با صنایع‌دستی
بانوان سرپرست خانواده محله کارون جنوبی با هدف خودکفایی و حمایت از صنایع‌دستی، آموزش می‌بینند. «فاطمه دودانگه» رئیس اداره بانوان منطقه گفت: «در پنجمین دوره جشنواره تسنیم محله با هدف کاهش فقر، کارگاه‌های آموزش نمد‌دوزی، طراحی با کاشی شکسته، سرمه‌دوزی، خیاطی و سفره‌آرایی برای بانوان سرپرست خانواده به رایگان برگزار می‌شود.» دودانگه افزود: «بعد از پایان دوره‌های آموزشی زمینه تولید انبوه و کسب درآمد توسط انجمن نوآوران با جذب سفارش از مدارس و مهدهای کودک برای این بانوان فراهم می‌شود.»

نوسازی مدارس با کمک اهالی
اهالی منطقه با ارائه کمک‌های نقدی و غیرنقدی به مجمع خیّران آموزش و پرورش منطقه، نوسازی مدارس را سرعت‌بخشیده‌اند. «یوسف علی رضایی» رئیس آموزش و پرورش منطقه گفت: «این مجمع با جمع‌آوری کمک‌های شهروندان نوسازی، تجهیز و بازسازی مدارس منطقه را انجام می‌دهد. از سویی با اهمیت کیفیت آموزش در مدارس، امکانات تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند نیز فراهم می‌شود. شهروندان منطقه شاید بضاعت مالی چندانی نداشته باشند اما با کمک‌های خود، سرعت و کیفیت انجام کار در این خیریه را افزایش داده‌اند.»

پیرایش زمستانه درختان
درختان منطقه پیرایش زمستانی می‌شود. «امیر رشیدی»، معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه با بیان اینکه هرس درختان هر ساله برای سلامت درختان و حذف شاخه‌های خشک انجام می‌شود، گفت: «تاکنون در روند حذف شاخه‌های اضافی، پیر، شکسته و آفت زده، حذف پا جوش‌ها، زیبایی درختان و درختچه‌ها و ایجاد شرایط مطلوب برای ورود نور و هوای کافی برای رشد مناسب و ایده‌آل درختان در معابر اصلی منطقه 40‌درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم.» رشیدی افزود: «هرس درختان معابر پرخطر توسط اداره برق با نظارت کارشناس مرکز تحقیقات و آموزش گل و گیاه فضای سبز انجام می‌شود.»

جشنواره مشکات در منطقه
پنجمین دوره جشنواره مشکات آغاز شد. «اعظم‌السادات شایگانی» رئیس اداره آموزش شهروندی گفت: «با آغاز به کار این جشنواره شهروندان از رده سنی 7 تا 90 سال می‌توانند آثار هنری خود را در قالب نقاشی، عکس، سرود، خاطره‌نویسی، پیام صوتی، کاریکاتور و روزنامه دیواری با موضوع آسمان آبی، زمین پاک و اخلاق شهروندی به دبیران کانون آموزش شهروندی سرای محله‌های دهگانه تحویل دهند.» مهلت ارسال و ثبت آثار تا پایان بهمن ماه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code