منطقه 10

خبر

نویسنده:
1396/03/23
آموزش رایگان و نذر فرهنگی
با اجرای طرح نذر فرهنگی، نوجوانان خانواده‌های نیازمند می‌توانند از آموزش رایگان در رشته‌های ورزشی شطرنج و کشتی بهره‌مند شوند. «محمدعلی آقا بیگی» مسئول انجمن شطرنج منطقه گفت: «نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به رشته‌های شطرنج و کشتی که توان شرایط پرداخت شهریه کلاس‌های آموزشی را ندارند می‌توانند با مراجعه به خیابان قزوین، بوستان تهرانی، مجتمع غنی‌پور با توجه به طرح نذر فرهنگی از خدمات رایگان بهره‌مند شوند.»

خدمات رایگان پایگاه سلامت بریانک
خدمات رایگان بهداشتی و سلامت در پایگاه سلامت اکبر‌آباد 2 محله بریانک ارائه می‌شود. «نسرین حسومی» سرپرست پایگاه اکبر‌آباد گفت: «تمام خدمات این مرکز شامل واکسیناسیون نوزاد، کودک و بزرگسال، مراقبت‌ها و مشاوره‌های قبل و بعد از بارداری، تشکیل پرونده پزشکی برای سالمندان و معاینه هفتگی رایگان است.» این پایگاه در خیابان بریانک، چهارراه رضایی مجتمع دنای 5، طبقه 4 قرار دارد.

اسباب‌بازی برای کودکان نابینا
با اجرای طرح «ماه خوب، کار خوب» پلیس راهور منطقه بین دانش‌آموزان نابینا اسباب‌بازی توزیع کرد. سرهنگ دوم «فرهاد مشهدی» در این ارتباط گفت: «این اقدام با هدف مهرورزی و آموزش فرهنگ رعایت قوانین پلیس راهنمایی انجام می‌شود. تاکنون بیش از 200 قطعه اسباب‌بازی بین دانش‌آموزان مدارس استثنایی منطقه و بیش از 100 قطعه اسباب‌بازی بین دانش‌آموزان مناطق دیگر توزیع شده است.»

آموزش بازیگری
سرای محله سلسبیل شمالی کلاس‌های تخصصی بازیگری برگزار می‌کند. «محسن رهایی» دبیر شورایاری محله سلسبیل شمالی گفت: «کلاس بازیگری تخصصی یک دوره 6 ماهه و شامل فن بیان، بازیگری تئاتر و زبان بدن است که با حضور هنرمندان مطرح عرصه سینما و تلویزیون بر پا می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این کلاس می‌توانند با شماره 66380782 تماس بگیرند.»

توزیع سبد کالای رمضان
اهالی محله سلسبیل شمالی سبد کالا ویژه ماه مبارک رمضان بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌کنند. «فاطمه قطوعی» مدیر سرای محله سلسبیل شمالی گفت: «با مشارکت خیّران محلی بیش از 50 سبد کالا شامل گوشت، مرغ، برنج، حبوبات و چای تهیه شده است که طی 2 مرحله به خانواده‌های نیازمند شناسایی شده اهدا خواهد شد.»

تالار مشاهیر منطقه
تالار مشاهیر منطقه برای معرفی افتخارآفرینان محله به دانش‌آموزان بنا می‌شود. رئیس آموزش و پرورش منطقه با توجه به بهره‌مندی منطقه از هنرمندان و نامداران عرصه‌های مختلف گفت: «در صورتی که دانش‌آموزان افتخارآفرینان محله‌ها را بشناسند، می‌توانند سبک زندگی آنها را الگوی خود قرار دهند.» «یوسف علی رضایی» افزود: «در این تالار که در مجتمع آموزشی نصیری دایر خواهد شد، تصاویر و زندگی‌نامه مفاخر منطقه از شاعران و نویسندگان گرفته تا بازیگران و سرداران جنگ تحمیلی و... درج خواهد شد.»

افزایش ساعت ارائه خدمات استخرها
استخرهای شهرداری در ماه رمضان از افطار تا سحر به ارائه خدمات می‌پردازد.
«میثم بایرامی»، رئیس اداره‌ تربیت بدنی منطقه گفت: «5 مجموعه ورزشی آبی در منطقه متعلق به شهرداری است که در ماه رمضان از افطار تا سحر به ارائه خدمات ورزشی و تفریحی می‌پردازند. این مجموعه‌ها از افطار تا ساعت یک بامداد در اختیار بانوان و پس از آن تا سحر کاربری آنها برای آقایان است.»

نمایشگاه عفاف و حجاب
نمایشگاه عفاف و حجاب رمضان در محله بریانک برگزار می‌شود. «‌‌حمیده جعفری» مدیر سرای محله بریانک در این‌باره گفت: «چهارمین نمایشگاه عفاف و حجاب شامل غرفه‌های فروش انواع چادر، مقنعه و روسری همچنین دوخت انواع چادر از 15 ماه مبارک رمضان تا پایان ماه در سرای محله بریانک برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید هر روز از ساعت 8 تا 15 به میدان بریانک، کوچه زنده رود، پلاک 4 مراجعه کنند.»

حمایت از نیازمندان
شهروندان با مشارکت در طرح «یه لقمه مهربونی» به اطعام خانواده‌های نیازمند کمک می‌کنند. «‌‌مهدی علیلو» رئیس اداره خدمات اجتماعی شهرداری منطقه گفت: «طرح یه لقمه مهربونی با هدف اطعام خانواده‌های نیازمند، ایتام، افراد آسیب دیده اجتماعی و کارتن‌خواب در منطقه اجرا می‌شود. خیّران محلی می‌توانند برای پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به نزدیک‌ترین سرای محله مراجعه کنند.»

آموزش مربیگری قرآن
علاقه‌مندان به مربیگری در حوزه قرآنی به قم اعزام می‌شوند. حجت‌الاسلام والمسلمین «‌‌مهدی یعقوبی» مدیر آستان مبارک امامزاده معصوم(ع) با بیان این خبر گفت: «علاقه‌مندان به گذراندن دوره تربیت مربی قرآن کریم در صورت حافظ بودن 3 جزء از قرآن و دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم می‌توانند با مراجعه به آستان امامزاده معصوم(ع) در کاروان اعزامی به قم ثبت‌نام و مدرک معتبر دریافت کنند.» امامزاده معصوم(ع) در خیابن قزوین واقع شده است.

نوسازی با مشارکت اهالی
با مشارکت شهروندان نقاط ناامن و بی‌دفاع ناحیه 2 منطقه شناسایی می‌شود. «اسماعیل سالاروند» مدیر دفتر خدمات و نوسازی کارون و سلسبیل جنوبی گفت: «با همکاری شهرداری ناحیه 2 و شهروندان‌درصدد شناسایی نقاط و مکان‌های ناامن و بی‌دفاع شهری هستیم تا با ایجاد امنیت بیشتر به زیباسازی محله هم پرداخته شود.» شهروندان می‌توانند بعد از شناسایی اماکن مورد نظر با شماره 66879329 تماس بگیرند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code