منطقه 10

مـا هـم شـریـک کـار خیر شـویـم

نویسنده: فرنیا عرب امینی‌
حس نوعدوستی در وجود بیشتر انسان‌ها وجود دارد. اینکه دست دیگری را بگیریم و به یاری‌اش برویم. دوروبرمان کم نیستند کسانی که دلشان می‌خواهد...
1396/03/23
 حس نوعدوستی در وجود بیشتر انسان‌ها وجود دارد. اینکه دست دیگری را بگیریم و به یاری‌اش برویم. دوروبرمان کم نیستند کسانی که دلشان می‌خواهد قدمی برای کمک به همنوع خود بردارند اما نمی‌دانند چطور؟ این را هم می‌گویند اگر نیازمندی را بشناسیم حاضریم نان سفره‌مان را با او قسمت کنیم اما نمی‌دانیم چطور کمکمان را به دست او برسانیم. به شما خواهیم گفت. چند خیریه منطقه را معرفی می‌کنیم و شما می‌توانید با توجه به توان مالی خود در این کار خدا پسندانه قدم بردارید. کافی است گوشی تلفن را بردارید و با یکی از آنها تماس بگیرید.

مرهم دردت با ما
«خیریه حضرت زکیه(س)» از خیریه‌های فعال منطقه به‌ویژه در حوزه بهداشت و درمان است. داروهای اضافی خود را می‌توانید به این خیریه ببرید. بسیاری از این داروها برای بیماران نیازمند استفاده می‌شود و چه خوب که پیش از فاسد شدن داروها آنها را به این خیریه ببرید. در واقع با یک تیر 2 نشان زده‌اید. هم به یک بیمار نیازمند برای درمان کمک کرده‌اید و هم از بدون مصرف ماندن دارو جلوگیری شده است. این خیریه خدمات دیگری هم دارد. البته وسایل غیر‌ضروری و دست دوم و لباس را هم قبول می‌کند. نشانی‌ این خیریه، خیابان محبوب مجاز(سینای سابق)‌، جنب مسجد حضرت زینب(س) است. این خیریه روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه پذیرای شهروندان است. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید تلفن آن 55176860 است.

سه‌شنبه‌های مهربانی
«خیریه طلوع بی‌نشان» از جمله خیریه‌هایی است که به افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب شهر تهران رسیدگی می‌کند. این مؤسسه بهبودبخشی، ید طولایی در این زمینه دارد. دست‌اندرکاران این خیریه، سه‌شنبه شب‌ها گشتی در منطقه و مراکز مرکزی و پرتراکم تهران مانند محله‌های شوش، مولوی و هرندی از نظر حضور کارتن‌خواب‌ها می‌زنند. به افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب غذای گرم می‌دهند. غذای گرمی که با حمایت‌های مردمی تهیه می‌شود. شما هم‌محله‌ای هم می‌توانید ‌بانی این کار خیر شوید و دست‌کم یک شب هم که شده افراد بی‌پناه را سر سفره خود مهمان کنید. خیریه طلوع بی‌نشان‌ها پذیرای حمایت‌های نقدی و غیرنقدی شماست. برای هماهنگی می‌توانید با شماره تلفن 55739956 تماس بگیرید یا شخصاً به نشانی بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان محبوب مجاز، بن‌بست پرستو مراجعه کنید.

بشوی اتو کن و بیاور
عمده فعالیت خیریه نهال زندگی حمایت از ایتام است. اما به بیماران و خانواده‌های کم‌بضاعت هم رسیدگی می‌کند. این خیریه به غیر‌ از کمک‌های نقدی، لباس و اسباب‌بازی‌های نو را از هم‌محله‌ای‌ها قبول می‌کند. برای این کار خود هم دلیل دارد، از آنجا که کودکان نسبت به آلودگی حساس‌تر هستند برای آنها لباس‌های دست دوم پذیرفته نمی‌شود. اما برای بزرگسالان مانعی ندارد. مشروط به اینکه قبل از تحویل، لباس‌ها شسته و اتو شده باشد. چه خوب که رعایت کنیم و لباس‌های مندرسی که چندان کاربرد ندارد را به خیریه‌ها تحویل ندهیم. این حس را داشته باشیم و هم‌محله‌ای نیازمند را از خودمان بدانیم. این خیریه در خیابان قزوین، خیابان شهید سبحانی، نبش خیابان ربیعی، ساختمان 85، طبقه چهارم، واحد 11 قرار دارد. شماره تلفن این خیریه هم 55789801 است.

ارزاق برای ماه رمضان
یکی از شعبه‌های «خیریه آبشار عاطفه‌ها» در منطقه است. این خیریه فعالیت گسترده‌ای دارد. از تهیه نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان و جهیزیه برای نوعروسان گرفته تا حمایت از خانواده‌های کم‌بضاعت. یکی از خدماتی که برای خانواده‌های نیازمند در نظر گرفته می‌شود، دادن سبد ارزاق به آنهاست. شما هم‌محله‌ای اگر می‌خواهی قدمی‌ برداری هر آنچه در توانت هست را دریغ نکن حتی با اهدای یک ظرف روغن یا یک کیسه برنج، بانیان خیریه آبشار عاطفه‌ها را در تهیه ارزاق برای نیازمندان یاری کنی. این خیریه در خیابان امام خمینی(ره)، بین کارون و قصرالدشت، کوچه مهربان دوم، پ 26 قرار دارد. اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتری بود، می‌توانید با شماره 66882253 تماس بگیرید.

نوعروس غصه نخور!
کمک به فراهم کردن مقدمات ازدواج جوان‌ها، انسان را خیلی به خدا نزدیک می‌کند. کافی است در این راه قدمی بردارید تا اوج پرواز خود را احساس کنید. نیاز به انجام کار بزرگ هم نیست. کافی است وسایل نو اضافی در خانه را به «خیریه همگامان زنان پارس» بیاورید. هرکسی به اندازه وسعش. اگر هم برایتان مقدور است گوشه‌ای از کار را بگیرید و چند تکه از وسایل یک نوعروس را تهیه کنید. این خیریه البته خدمات دیگری هم دارد. حمایت از بانوان بی‌سرپرست، تسهیلات درمانی و حمایت از ایتام از دیگر فعالیت‌های خیریه همگامان زنان پارس است. اگر می‌خواهید شما هم در این امر خیر سهیم شوید، این خیریه در خیابان قزوین، خیابان سبحانی، مجتمع قائم(عج)، پلاک 92 قرار دارد. شماره تلفن آن را هم به شما می‌گوییم. اطلاعات بیشتری خواستید با شماره 66603714 تماس بگیرید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code