منطقه 10

چهره خبر

نویسنده:
1395/10/14
رامتین خداپناهی
بوستان‌هایی برای ورزش همگانی
افزایش فضای سبز در محله‌هایی مانند منطقه 10 که بافت شهری و جمعیتی متراکمی دارد نه تنها پاسخگوی نیاز شهروندان در زمینه بهره‌مندی از هوای پاک و سرانه‌های تفریحی است که می‌تواند زمینه ورزش همگانی را هم فراهم کند. «رامتین خداپناهی» بازیگر سینما و تلویزیون در این‌باره گفت: «مسئولان می‌توانند با ساخت بوستان‌های جدید و تجهیز بوستان‌های قبلی زمینه را برای شهروندان فراهم کنند.  ورزش همگانی در این بوستان‌ها راهکاری مناسب برای تأمین سلامت شهروندان است.»

جواد زرینچه
افزایش سرانه‌ها کاهش آسیب‌ها
افزایش سرانه‌های ورزشی، علمی، هنری، پژوهشی و مذهبی، راهکاری مناسب برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و کنترل آن است. «جواد زرینچه»، بازیکن سابق تیم استقلال در این‌باره گفت: «دوره جوانی پر از شور و انرژی است و جوان مایل است تجربیات و مهارت‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف داشته باشد. چنانچه برنامه‌ریزی منظم و هدفمندی در این زمینه نباشد، احتمال اینکه دچار آسیب‌های اجتماعی شود، بیشتر می‌شود. برای مسئولان که دغدغه حمایت از جوانان را دارند، افزایش سرانه‌ها و امکانات شهری گامی اساسی و مناسب است.»

علی درستکار:
در امور شهر مشارکت داشته باشیم
مشکلاتِ کلانشهری مانند تهران با مشارکت شهروندان و مسئولان بهتر رفع خواهد شد. «علی درستکار» مجری و گوینده تلویزیون که برنامه‌های مختلفی با این موضوع اجرا کرده‌است، گفت: «برای اینکه شهری بدون مشکل داشته باشیم، ضروری است ما به‌عنوان شهروند نه تنها مسئولان را از مشکلات مطلع کنیم بلکه راهکارهای مناسب را نیز ارائه دهیم. گاهی هم بعضی مشکلات به دلیل غفلت ما ایجاد یا تشدید می‌شود. برای مثال همه ما می‌توانیم در کاهش آلودگی هوا نقش داشته باشیم. کافی است بیشتر از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده و کمتر با خودرو تک‌سرنشین در شهر‌ تردد کنیم.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code