منطقه 11

اعلام تخلف مهد‌های کودک‌ توسط شهروندان

نویسنده:
خانواده‌ها تخلف مهدهای کودک در افزایش شهریه را از طریق ارسال پیامک به سامانه 300012333 اطلاع‌رسانی کنند...
1396/03/24
 معاون سازمان بهزیستی
اعلام تخلف مهد‌های کودک‌ توسط  شهروندان

خانواده‌ها تخلف مهدهای کودک در افزایش شهریه را از طریق ارسال پیامک به سامانه 300012333 اطلاع‌رسانی کنند. «حبیب‌الله ‌مسعود فرید» معاون سازمان بهزیستی می‌گوید: «میزان شهریه مهد‌های کودک‌ در مناطق مختلف شهر متفاوت است و نرخ‌ها بر اساس میزان توانایی خانواده‌های آن محدوده در پرداخت شهریه تعیین می‌شود.» در منطقه ما بالغ بر 15 مهد‌ کودک فعال است که باید مهدکودک‌ ‌سراهای محله را نیز به آن اضافه کرد. خانواده‌ها می‌توانند هرگونه تخلف این مهدها را در تماس با سامانه 1888 یا سامانه پیامکی در میان بگذارند.

 نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر
ضرورت حفظ بافت تاریخی منطقه

در کنار جاذبه‌های تاریخی باید برای حفظ خانه‌های قدیمی منطقه نیز تلاش شود. «کورش نریمانی» نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر که برای حضور در مجموعه تئاتر شهر‌ تردد دائمی در منطقه دارد از گذرگاه‌های خاطره‌انگیز منطقه یاد می‌کند و می‌گوید: «محدوده حسن‌آباد با جاذبه‌های معماری ویژه‌اش بسیار دیدنی و جذاب است. از انصاف دور است اگر نگویم که اخیراً متوجه تغییرات خوبی در احیای بافت تاریخی این محدوده شده‌ام.» وی می‌افزاید: «امیدوارم به خانه‌های قدیمی منطقه هم توجه و رسیدگی شود.

 بازیگر، عروسک‌گردان و صداپیشه
لزوم اطلاع‌رسانی فعالیت‌های فرهنگی

مراکز فرهنگی فعال به ارتقای سهم فرهنگی منطقه کمک کرده‌اند اما لازم است همه ساکنان منطقه از این فعالیت‌ها آگاه شوند. «وحید آقاپور» بازیگر و عروسک‌گردان که بزرگ شده محله امیریه است می‌گوید: «از خیابان امام خمینی(ره) به سمت محدوده جنوبی منطقه، انعکاسی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری نمی‌بینیم. باید اطلاع‌رسانی و تبلیغات مناسبی صورت بگیرد تا اهالی منطقه از فعالیت‌های هنری که در نزدیکی محله سکونتشان صورت می‌گیرد مطلع شوند تا بتوانند در آنها حضور یابند.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code