منطقه 11

الو محله؟

نویسنده:
66401067
1395/10/22
محافل قرآنی محله‌ها نیازمند توجه
منطقه ما از جمله مناطق اصیل و قدیمی تهران است و خوشبختانه در زمینه مذهبی و قرآنی ریشه‌دار و غنی است. از قدیم کلاس‌ها و پایگاه‌های قرآنی متعددی در محله‌ها برای اقشار مختلف وجود داشته است. اما به نظر می‌رسد این محافل قرآنی نیازمند ساماندهی است. ساماندهی محافل قرآنی در محله‌ها می‌تواند سبب هدفمندی این جلسات شود و دستاوردهای مثبت بیشتری برای شرکت‌کنندگان به‌ویژه جوانان همراه داشته باشد. از نهادهای فرهنگی و مذهبی مربوطه تقاضای توجه بیشتر به این موضوع را داریم تا شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش این محافل قرآنی باشیم.
حجت‌الله درویشی
محله امیریه

نقش شهروندان در نوسازی ریزدانه‌ها
یکی از مهم‌ترین مشکلات محله‌های واقع در بافت فرسوده ‌ریزدانه بودن املاک است. اما این مشکل با توجه به تسهیلاتی که شهرداری برای نوسازی املاک فرسوده فراهم کرده قابل حل است. تجمیع املاک، چاره کار ریزدانه‌ها و در واقع کمک به تنفس محله‌هاست. از صاحبان املاک ریزدانه درخواست می‌کنیم با همدلی و مشارکت در طرح‌های تجمیع، علاوه بر بهره‌مندی از تسهیلات ویژه برای نوسازی املاکشان نقش خود را در‌آباد کردن هم ایفا کنند.
نرگس آزادی
محله قلمستان

نیازسنجی برنامه‌های سرای محله
برای رونق‌ سراهای محله لازم است برنامه‌ها و آموزش‌های ارائه شده در این مراکز مطابق با نیاز شهروندان محله تدارک دیده شود. فعالیت این‌سراها با هزینه‌هایی برای شهر و شهرداری همراه است. بنابراین شایسته است مسئولان اولاً در انتخاب مدیر محله و همکاران او دقت داشته باشند تا افرادی را که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی ذهن خلاق دارند به کار بگیرند. ثانیاً برنامه‌ها و آموزش‌های‌سرا منطبق بر نیاز شهروندان همان محله باشد. این موضوع می‌تواند کیفیت و اثربخشی آموزش‌ها را بالا ببرد.
زهرا سادات حسینی
 محله منیریهارسال پیام اشتراک 
 
 Security code