منطقه 12

زیر گذر گلوبندک شهریور افتتاح می شود

نویسنده:
سنگفرش خیابان مغفوری در محله سنگلج در دستور کار شهرداری منطقه است تا اهالی با سهولت به پیاده‌روی بپردازند...
1396/03/27
آرش منظم:
زیر گذر گلوبندک شهریور افتتاح می شود

سنگفرش خیابان مغفوری در محله سنگلج در دستور کار شهرداری منطقه است تا اهالی با سهولت به پیاده‌روی بپردازند. «آرش منظم» معاون فنی و عمرانی شهردار منطقه با بیان این مطلب یکی دیگر از فعالیت‌های مهم در حوزه عمران را اجرای طرح زیرگذر گلوبندک عنوان می‌کند که اکنون 60‌درصد کار انجام شده و شهریور ماه فاز نخست آن افتتاح می‌شود. او می‌گوید: «اکنون 35‌درصد کارها در ورزشگاه امامزاده یحیی(ع) و 30‌درصد در ورزشگاه چندمنظوره ظهیرالاسلام پیشرفت داشتیم. ساخت دروازه‌های عبدالعظیم(ع) و غار هم 80‌درصد پیشرفت کرده است که پایان شهریور ماه افتتاح می‌شود.»

خسرو معتضد:
وقتی همه چیز هیجان و تازگی داشت

«خسرو معتضد» تاریخ‌پژوه معتقد است: «منطقه 12 علاوه بر خانه‌های تاریخی و موزه‌هایی که دارد شاهد حوادث و رویدادهای مهم تاریخی مانند‌‌‌ ترور رزم آرا و امام‌جمعه بوده است. خیلی از اتفاقات بزرگ تاریخ انقلاب در این محدوده شکل گرفت.» او می‌افزاید: «تفاوت این منطقه با مناطق دیگر تهران در موضوعات مختلف است. مثلاً خیابان لاله‌زار نخستین خیابانی بود که در آن مغازه‌ها به سبک مدرن ساخته شدند. اصلاً زندگی در منطقه 12 هیجانی خاص و همه چیز در محله‌هایش تازگی داشت.»

 اصغر حیدری:
این کالبد روح می‌خواهد

«اصغر حیدری» بازیگر معتقد است که تاکنون کارهای زیادی برای بازگرداندن هویت تاریخی منطقه انجام شده است اما آنچه که می‌تواند منطقه را سرپا نگه دارد و به آن جان ببخشد مردم و اهالی و کاسبان قدیمی آن هستند. برای احیای تاریخ منطقه باید علاوه بر زندگی اهالی به دنبال صنف‌ها و سنت‌های قدیمی‌شان هم بود. مشاغلی مثل مسگری، عطاری‌ها، سماور‌سازها و... هنوز فعال هستند. باید شرایطی فراهم کرد تا بتوانند در بافت بازار بمانند. چون این شغل‌های سنتی می‌توانند در جذب گردشگر تأثیر بسیاری داشته باشند.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code