منطقه 12

شکوفه‌های قرآنی

نویسنده:
ثبت نام دوره‌های تابستانی ویژه خردسالان تا مقطع ابتدایی آغاز شد...
1396/03/27
ثبت نام دوره‌های تابستانی ویژه خردسالان تا مقطع ابتدایی آغاز شد.
مدیر مهد قرآن شکوفه‌ها با اعلام این خبر گفت: «این دوره شامل کلاس‌های ورزشی، قرآنی، فرهنگی و هنری ویژه خردسالان و مقاطع ابتدایی است.»
به گفته «‌‌زینب کریمی‌» این کلاس‌ها با هدف تربیت دینی، آموزش تعامل اجتماعی و ایجاد انس و الفت، کار گروهی همراه با فضایی شاد و مفرح توسط مربیان مجرب تشکیل می‌شود. وی افزود: «آموزش قرآن، خوشنویسی، چرتکه، ژیمناستیک، نقاشی و کاردستی هم آموزش داده می‌شود.»
کلاس‌ها شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 تا 12 برگزار می‌شود. متقاضیان ثبت‌نام برای اطلاعات بیشتر با شماره 33508692 تماس بگیرند.

آغاز کلاس‌های تابستانی خانه فرهنگ دردار
خانه فرهنگ دردار در آستانه فرارسیدن فصل تابستان و برای غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان برای دوره‌های آموزشی و تفریحی ثبت‌نام می‌کند.
مدیر روابط‌عمومی فرهنگسرای شهر با اعلام این خبر گفت: «خانه فرهنگ دردار کلاس‌های آموزشی رشته‌های هنرهای خانگی و دستی، چرم‌دوزی، قالیبافی و... برگزار می‌کند.» «یوسف بالو» افزود: «دوره‌های آموزشی و هنری فصل تابستان ویژه عموم شهروندان از اول تیر تا 31 شهریور ماه در خانه فرهنگ دردار واقع درخیابان ری، خیابان دردار شرقی، کوچه اعتماد برگزار می‌شود.» علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 33551538 بگیرند.

کاخ گلستان موزه برگزیده سال شد
کاخ گلستان در شاخص «استاندارد و توسعه فیزیکی» به‌عنوان موزه برگزیده سال انتخاب شد. مدیر مجموعه تاریخی و فرهنگی کاخ گلستان با اعلام این خبر گفت: «کاخ گلستان به دلیل انجام و رعایت شاخص استاندارد و توسعه فیزیکی به‌عنوان موزه برگزیده سال در میان موزه‌های دولتی بزرگ انتخاب شد.» به گفته «مسعود نصرتی‌» 66 موزه به مرحله داوری راه یافتند که نسبت به سال گذشته ۴۰‌درصد افزایش داشته است.
وی افزود: «موزه‌ها در قالب ۲۴۰ فایل تصویری فعالیت‌های خود را در 4گروه موزه‌های خصوصی، دولتی بزرگ، متوسط و کوچک و ۱۲ محور تخصصی آموزش، پژوهش، بازدید از موزه‌ها، تلاش برای بقا، توسعه مدیریت، خلاقیت و نوآوری، کودکان و نوجوانان، حفاظت و نگهداری و شعار روز جهانی ارائه کردند. کاخ‌موزه گلستان در تمام این موارد بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.»

ثبت نام کلاس اولی‌ها
ثبت نام کلاس اولی‌های داخل محدوده انجام شده است و ثبت‌نام‌شوندگان برای شنوایی سنجی، بینایی و معاینه سلامت معرفی می‌شوند.
«وحید خسروی نیا» رئیس روابط‌عمومی آموزش و پرورش منطقه افزود: «متقاضیانی که محل سکونت آنها در منطقه نیست اما تمایل به ثبت‌نام فرزند خود در این محدوده دارند باید درخواستشان را به معاونت ابتدایی دهند تا درخواست آنها در شورا مطرح می‌شود. چنانچه مدارس ظرفیت ثبت‌نام این دانش‌آموزان را داشته باشد از آنها ثبت‌نام می‌شود.» منطقه ما به دلیل وجود مدارس مطرحی مثل امام سجاد(ع)، حجاب، امید انقلاب و... مورد توجه خانواده‌ها قرار دارد.

ساماندهی 48 ایستگاه تاکسی
در همه 48 ایستگاه تاکسیرانی منطقه براساس استانداردهای حمل‌ونقل خط‌کشی و نمادهای جدید نصب می‌شود. «مجید عمرانی طالقانی» مدیر تاکسیرانی منطقه گفت: «در تابلوهای نصب شده کد خط، مقصد، کرایه و تلفن شکایات، نوشته و کارهای اولیه لازم برای این کار انجام شده است. امیدواریم طی یک ماه آینده این طرح اجرا شود.»

ارائه خدمات سلامت در 4 ایستگاه مترو
خدمات پزشکی در 4 ایستگاه اداره سلامت به روزه‌داران ارائه می‌شود. «زویا‌جانب الهی» مدیر اداره سلامت در این‌باره گفت: «این خدمات کاملاً رایگان و توسط پزشک انجام می‌شود. سنجش فشارخون، توزیع بروشور، بررسی اکسیژن و غلظت خون از جمله معاینات است. بانوان و آقایان می‌توانند ساعت 14 تا 16 به ایستگاه‌های دروازه شمیران، خیام، بهارستان و امام خمینی(ره) مراجعه کنند.»

جشنواره‌ای برای «بچه‌های بهشتی»
جشنواره «کودکان بهشتی» در بوستان کوثر برگزار می‌شود. مدیر اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه با اعلام این خبر گفت: «20 غرفه در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری از جمله دارت، نگارخانه همراه با عکس‌های یادگاری، مکتبخانه، قصه‌های قرآنی، آموزش قرآن‌خوانی و حفظ قرآن مشاوره دینی کودکان و... در این جشنواره برای کودکان فعالیت می‌کنند.» به گفته «سعید شرف دوست‌» این جشنواره هر شب ساعت 17 تا 20 برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه این برنامه 2 تیرماه با اعطای جوایز به کودکان برگزار می‌شود.

مسابقه بزرگ حدیث رمضان
با اجرای مسابقه بزرگ «حدیث رمضان» از سوی مؤسسه انصارالحسین پیش‌بینی می‌شود بیش از 10 هزار نفر از شهروندان در این مسابقه شرکت کنند.
مدیر روابط‌عمومی مؤسسه انصارالحسین با اعلام این خبر گفت: «این مسابقه غیرحضوری و روزانه برگزار می‌شود. به این شکل که تعدادی حدیث در قالب فایل صوتی در پایگاه قرار گرفته و شهروندان می‌توانند با خواندن این احادیث در مسابقه شرکت کنند.»
 به گفته «‌‌حسین حائری‌» روزانه به 4 نفر از برندگان نفری 50 هزار تومان جایزه داده می‌شود. وی افزود: «در هفته آخر شرکت‌کنندگان به 20 سؤال پاسخ می‌دهند که به 8 نفر از آنها سفر مشهد و 14 نفر سفر کربلا و به بقیه شرکت‌کنندگان جوایز ارزنده‌ای تعلق خواهد گرفت.» علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند به پایگاه www.hramazan.com مراجعه کنند. مؤسسه انصارالحسین ابتدای بزرگراه شهید محلاتی، بین خیابان‌های ری و 17 شهریور، پلاک 362 واقع شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code