منطقه 13

خبر

نویسنده:
1396/03/28
توزیع بن شهروند میان بانوان سرپرست خانوار
150 بن شهروند به همت اداره بانوان شهرداری منطقه، میان بانوان سرپرست خانوار توزیع می‌شود. «زیبا علیرضایی» مدیر اداره امور بانوان شهرداری منطقه در توضیح بیشتر این خبر گفت: «با هدف کمک به بانوان سرپرست خانوار و بانوان بدسرپرست، 150 بن شهروند به مبلغ 150 هزار تومان میان آنان توزیع می‌شود. برگزاری مراسم افطاری و شام در بوستان جنگلی شیان همراه با اجرای برنامه‌های فرهنگی با حضور خوانندگان و بازیگران مطرح سینما، برگزاری مسابقات و اجرای برنامه‌های شاد و مفرح ساعت 18:30 تا 23، توزیع 50 سبد کالا شامل انواع مواد غذایی (مرغ، ماکارونی، رب گوجه‌فرنگی، روغن، تن ماهی و...) از سوی اداره امور بانوان و‌ سراهای محله و تحول غرفه‌های فروش محصولات مختلف از قبیل مواد غذایی، پوشاک، زیورآلات، گلیم، فرش و... در بوستان ولایت، پایانه آزادی و بوستان قیطریه از دیگر برنامه‌های اداره بانوان در ماه مبارک رمضان است.» شهروندان برای مشارکت در این کار خیر می‌توانند به اداره امور بانوان در خیابان مسیل منوچهری، نبش فرعی 33/8 یا‌ سراهای محله مراجعه کنند.

سالمندان در فرهنگسرا بازیگر می‌شوند
سالمندان منطقه در فرهنگسرای امید آموزش بازیگری می‌بینند. «مهدی وکیل‌پور» مدیر فرهنگسرای امید با بیان این مطلب گفت: «با هدف ایجاد نشاط و آرامش میان سالمندان، کاهش فشارها و تنش‌های روحی و غنی‌سازی اوقات فراغت آنان، دوره آموزش بازیگری با حضور مربیان مجرب در این مرکز برگزار می‌شود. در این دوره آموزشی فن بیان، حرکت، تربیت حس و تولید نمایش به سالمندان آموزش داده می‌شود.» به گفته وی شرکت‌کنندگان پس از اتمام دوره آموزشی گواهینامه دریافت می‌کنند و می‌توانند در نمایش‌های میدانی آموخته‌های خود را به نمایش بگذارند. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و عضویت در این گروه به میدان امام حسین(ع)، خیابان 17 شهریور، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام مراجعه کنند یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 33355204 تماس بگیرند.

تابستانی شاد با برگزاری برنامه‌های متنوع
تابستان امسال پایگاه تابستانی «سایبان ایرانی» با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، قرآنی و آموزشی میزبان کودکان و نوجوانان منطقه است. به گزارش خبرنگار ما، با هدف بهینه‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و داشتن تابستانی شاد و مفرح، کارگاه‌های متنوع بازیگری کودک و نوجوان، قصه‌گویی کودکان، آموزش گریم کودک، نمایش خلاق کودک، اجرا و مجری‌گری و فن بیان و بدن برای نوجوانان تا پایان تابستان در سرای محله آشتیانی برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این کارگاه‌های آموزشی، فرهنگی و تفریحی به سرای محله آشتیانی در خیابان دماوند، چهارراه خاقانی، انتهای خیابان باباطاهر شرقی مراجعه کنند.

اقامه نماز عید فطر در مساجد منتخب
نماز عید سعید فطر ساعت 8 صبح روز عید در مساجد منتخب منطقه اقامه می‌شود. «ابوالفضل موسوی» مسئول امور رسیدگی به مساجد منطقه در این‌باره گفت: «مساجد لیله‌‌القدر در خیابان ابوریحان، امام جعفر صادق(ع) در خیابان دماوند، سیدالشهدا(ع) در خیابان منتظری، انصارالحسین(ع) در خیابان پنجم نیروی هوایی، صاحب‌الزمان(عج) در خیابان مسیل منوچهری و انبیا در خیابان ششم نیروی هوایی مساجد منتخب برگزارکننده نماز عید سعید فطر در منطقه هستند.» به گفته وی این مساجد بعد از اقامه نماز از نمازگزاران با صبحانه مختصری پذیرایی می‌کنند و یک ماه روزه‌داری جشن گرفته می‌شود.

دیدارهای مردمی شهردار منطقه در مساجد
شهردار منطقه تا پایان ماه مبارک رمضان هر روز همزمان با اذان ظهر مهمان یکی از مساجد محله‌هاست و با شهروندان دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند. «مجید اسکندری» مدیر روابط‌عمومی شهردار منطقه با بیان این خبر گفت: «ملاقات‌های مردمی در مساجد با هدف رسیدگی به مسائل و مشکلات شهروندان در فضایی معنوی و صمیمانه برگزار می‌شود. شهروندان مشکلات و مسائل محله خود را مطرح می‌کنند و با بررسی شهردار منطقه و مدیران شهری راهکارهایی برای رفع آنها در دستور کار قرار می‌گیرد. از سوی دیگر مشارکت شهروندان موجب ایجاد شهری سالم و کامل می‌شود.» وی افزود: «تاکنون شهردار منطقه و قائم‌مقام با حضور در مساجد علی‌بن‌ابیطالب(ع)، صاحب‌الزمان(عج)، ‌الحسین(ع)، امام جعفر صادق(ع)، انبیا و... با نمازگزاران و روزه‌داران دیدار کرده‌اند. این دیدارها تا پایان ماه مبارک رمضان در قالب پرسش و پاسخ ادامه دارد.»

داوطلب هلال‌احمر شوید
دانشجویان و افراد شاغل از طریق پایگاه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران www.rcs.ir می‌توانند دروس تئوری جمعیت هلال‌احمر را مطالعه کنند و امدادگر شوند. به گزارش خبرنگار همشهری محله علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند با شماره 88657180 تماس بگیرند و دروس تئوری را از طریق پایگاه مطالعه کنند. شرکت‌کنندگان پس از شرکت در 4 جلسه دروس عمومی یکی از امدادگران منطقه می‌شوند.

جایزه به شهروندان نمونه در جشنواره بازیافت
اداره بازیافت منطقه امسال در نظر دارد با برگزاری قریب به 300 مراسم قرعه‌کشی و جشنواره بازیافت شهروندان را به تفکیک پسماند تشویق کند. به گفته «نرگس معدنی‌پور» شهردار منطقه، این طرح با هدف تشویق و ترغیب شهروندان و قدردانی از شهروندان فعال در امر تفکیک زباله از مبدأ برگزار می‌شود. در همین زمینه طی 2 ماه اخیر 16 قرعه‌کشی بازیافت در مجتمع‌های مسکونی، شهرک زینبیه، راسته تجاری خیابان پنجم نیروی هوایی و نواحی چهارگانه به مناسبت‌های مختلف، برگزار و از فعالان این حوزه با اهدای جوایز ارزنده از قبیل لوازم خانگی قدردانی شده است. طرح آموزشی چهره به چهره بازیافت هم در مجتمع‌های مسکونی 50 واحدی اجرا می‌شود که در این طرح، آموزشگران اداره بازیافت ضمن ایجاد اوقاتی مفرح و شاد برای خانواده‌ها، آموزش‌هایی درخصوص جداسازی و تفکیک زباله، معرفی پسماند خشک و تر و نحوه کم‌حجم‌سازی پسماندها به شهروندان می‌دهند. در پایان اقلامی مانند مواد شوینده و گلدان‌ گل بین خانوارها توزیع می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code