منطقه 13

طرح «مینیاتوری خدمات شهری» در منطقه

نویسنده:
طرح «مینیاتوری خدمات شهری» برای نخستین بار در منطقه اجرا می‌شود. معاون امور شهری و محیط‌زیست شهردار منطقه با بیان این خبر گفت: «در قالب این طرح در نواحی چهارگانه، مأموران اجرایی اداره خدمات شهری با استفاده از تجهیزات و امکانات به نظافت، رفت‌و‌روب، شست‌و‌شو و پاکسازی مخازن زباله، نهرهای روباز و روبسته، جدول‌ها، تابلوهای شناسایی معابر و کرکره مغازه‌ها می‌پردازند...
1395/10/19
طرح «مینیاتوری خدمات شهری» برای نخستین بار در منطقه اجرا می‌شود. معاون امور شهری و محیط‌زیست شهردار منطقه با بیان این خبر گفت: «در قالب این طرح در نواحی چهارگانه، مأموران اجرایی اداره خدمات شهری با استفاده از تجهیزات و امکانات به نظافت، رفت‌و‌روب، شست‌و‌شو و پاکسازی مخازن زباله، نهرهای روباز و روبسته، جدول‌ها، تابلوهای شناسایی معابر و کرکره مغازه‌ها می‌پردازند.» «مهدی احمد مهرابی» افزود: «این طرح در خیابان‌های پیروزی، اقبال، منتظری، صفا، زاهد گیلانی، اسدی، زارع کلخوران و مرتجاعی در ناحیه یک، خیابان‌های دهقان، عادلی، اول تا پنجم نیروی هوایی در ناحیه2، خیابان‌های سی‌متری نیروی هوایی، امامت، هشتم نیروی هوایی، مسیل جاجرود، مسیل منوچهری، بصیر و سفیدکوه در ناحیه 3 و خیابان‌های بلال حبشی، فرخی، خاقانی، هاشمی، بزرگراه‌های دوران، رودکی و شهید یاسینی در ناحیه 4 اجرا می‌شود.» این طرح از اول دی ماه آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد.

مسابقات قرآنی «سراج» در فرهنگسرا
چهارمین دوره مسابقات قرآنی «سراج» در رشته‌های حفظ قرآن کریم، قرائت، تحقیق و‌ترتیل در فرهنگسرای امید برگزار می‌شود. «مهدی وکیل‌پور» رئیس فرهنگسرای امید گفت: «این مسابقات با هدف‌‌ ترویج فرهنگ قرآنی میان شهروندان، انس بیشتر آنان با قرآن کریم و شناسایی استعدادهای قرآنی ویژه گروه سنی 4 سال به بالا در این مرکز برگزار می‌شود. علاقه‌مندان تا پایان دی ماه فرصت دارند برای شرکت در مسابقات به فرهنگسرا، مراجعه و ثبت‌نام کنند. زمان برگزاری مسابقات از اول تا 15 بهمن است. سپس برگزیدگان به فرهنگسرای قرآن معرفی می‌شوند. مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان اسفند ماه برگزار می‌شود.» فرهنگسرای امید در میدان امام حسین(ع)، خیابان 17 شهریور، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33355204 تماس بگیرید.

توزیع کارت ورزش میان زنان سرپرست خانوار
کارت ورزش به بانوان سرپرست خانوار در فواصل مختلف سال داده می‌شود. «زیبا علیرضایی» با اعلام این خبر گفت: «از آنجا که زنان سرپرست خانوار علاوه بر مسئولیت‌های شغلی، مانند سایر زنان درگیر کارهای خانه هم هستند بازآفرینی قوای جسمانی و روانی آنها اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با همکاری سازمان ورزش شهرداری تهران و با هدف افزایش روحیه شادی و نشاط میان آنان، کارت ورزش میان زنان سرپرست خانوار توزیع می‌کند.» وی افزود: «بانوان سرپرست خانوار می‌توانند در طول سال از برنامه‌های این سازمان که شامل اردوهای زیارتی، تفریحی و فرهنگی است هم بهره‌مند شوند.» اداره امور بانوان منطقه در خیابان مسیل منوچهری، نبش فرعی 8/33، مجتمع فرهنگی کوثر، طبقه اول قرار دارد.

مشاوره رایگان در کلانتری 128 تهران‌نو
کارشناسان دایره اجتماعی کلانتری 128 تهران‌نو، خدمات مشاوره رایگان به شهروندان ارائه می‌دهند. سرگرد «محمد دهقان» معاون اجتماعی کلانتری 128 تهران‌نو در توضیح بیشتر این خبر گفت: «این مشاوره‌ها، رایگان با هدف شناخت و آشنایی شهروندان با آسیب‌های اجتماعی و کاهش آسیب‌ها در محله‌ها به‌ویژه محله‌های پرخطر در زمینه‌های مختلف خانوادگی، تربیتی، حقوقی، روان‌شناسی و... زیر نظر کارشناسان مجرب ارائه می‌شود.» وی افزود: «شهروندان می‌توانند برای استفاده از خدمات واحد مشاوره کلانتری هر روز ساعت 8 تا 13 به خیابان سی‌متری نیروی هوایی، روبه‌روی بوستان سیمرغ مراجعه کنند یا با شماره 77474000 تماس بگیرند.»

نامگذاری معابر به نام شهدای 8 سال جنگ تحمیلی
25 معبر از معابر منطقه به نام شهدای 8 سال جنگ تحمیلی نامگذاری می‌شود. منطقه ما 500 شهید، تقدیم انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی کرده است. با هدف‌‌ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و آشنایی بیشتر شهروندان به‌خصوص نسل جوان با شهدای منطقه از ابتدای سال تاکنون، 25 معبر از معابر در نواحی چهارگانه به نام شهیدان احمد رعنای حسینی، کریم غفاری‌نسب، محمدباقر طمیعی، رحیم قائمی‌الوارسی، اسکندر مالکی، ابراهیم وطن‌دوست و... نامگذاری شده است. این کار در سایر معابر نیز ادامه دارد. در این طرح، خانواده معظم شهدایی که تاکنون معبری به اسمشان نامگذاری نشده است می‌توانند به اداره امور ایثارگران در خیابان دماوند، ابتدای بزرگراه امام علی(ع)، مراجعه و درخواست خود را مطرح کنند.»

مسابقات خانه‌های دوام و ایمنی
مسابقات سراسری خانه‌های دوام و ایمنی در پایگاه‌های مدیریت بحران با هدف ارتقای دانش و مهارت‌های فردی و گروهی دوامیان در منطقه برگزار می‌شود. «حیدر کلهری» معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این‌باره گفت: «اعضای خانه‌های دوام و ایمنی در 2 بخش فردی و گروهی در قالب گروه‌های 6نفره در مسابقات برپایی چادر، اطفای حریق و حمل مصدوم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در پایان مسابقات به تیم برتر هر منطقه، لوح تقدیر و جایزه اهدا می‌شود.» شهروندان برای شرکت در مسابقات به خانه‌های دوام و ایمنی سراهای محله مراجعه کنند.

طرح «سفیران نجات‌بخش ایمنی» در محله‌ها
طرح «سفیران نجات‌بخش ایمنی» برای نخستین بار در منطقه با مشارکت منطقه 6 عملیات سازمان آتش‌نشانی و شهرداری در محله‌ها اجرا می‌شود. «مهدیه فراهانی» مدیر روابط‌عمومی شهرداری منطقه گفت: «با توجه به افزایش حوادث مربوط به گاز مونواکسید کربن و فوت اهالی در اثر مسمومیت با این گاز و با هدف افزایش آگاهی شهروندان در بهره‌برداری از وسایل گازسوز و هیدروکربنی، طرح سفیران نجات‌بخش ایمنی در محله‌ها اجرا می‌شود.» فراهانی افزود: «در قالب این طرح، تیم‌هایی متشکل از کارشناسان آموزش شهرداری و آتش‌نشانان داوطلب با مراجعه به منازل شهروندان و شناسایی منازل مستعد خطر مسمومیت ناشی از گاز مونواکسید کربن، ضمن آموزش‌ها، دتکتورهای هشداردهنده گاز مونواکسید کربن را اهدا و نصب و نکات ایمنی را به شهروندان اعلام می‌کنند.» این طرح، آزمایشی در محله شهید اسدی آغاز شده و در دیگر محله‌ها هم اجرا می‌شود.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code