منطقه 14

نوسازی نهرهای منطقه

نویسنده:
شبکه نهرهای محله‌ها بازسازی و نوسازی می‌شوند. شهردار ناحیه یک با بیان این خبر گفت: «برای جمع‌آوری آب‌های سطحی، کاهش جانوران موذی، رفع مشکلات زیست‌محیطی و افزایش بهداشت شهری، نوسازی نهرها، تغییر مسیر و بهینه‌سازی شبکه نهرها در دستور کار است....
1396/03/23
شبکه نهرهای محله‌ها بازسازی و نوسازی می‌شوند. شهردار ناحیه یک با بیان این خبر گفت: «برای جمع‌آوری آب‌های سطحی، کاهش جانوران موذی، رفع مشکلات زیست‌محیطی و افزایش بهداشت شهری، نوسازی نهرها، تغییر مسیر و بهینه‌سازی شبکه نهرها در دستور کار است.» «علی بابایی» با بیان اینکه اداره فنی و عمران ناحیه در کاری پیگیرانه نسبت به شناسایی و اجرای اصلاحات در شبکه نهرها به‌ویژه در خیابان شهید قرایی گرکانی گام‌های مهمی را برداشته است افزود: «برای بهبود امکانات و آماده‌سازی شرایط زیست‌محیطی در بافت محله‌ها تاکنون نهرهای ناحیه یک به طول 500‌متر و بخش قدیمی آن به طول 200‌متر تخریب و بازسازی شده که این طرح در محله‌های دیگر نیز اجرا می‌شود.»

برقراری نظم و امنیت در محله‌ها و مکان‌های مذهبی
نیروی انتظامی منطقه طرح نظم در محله‌ها و مکان‌های مذهبی را اجرا می‌کند. معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کلانتری 121 سلیمانیه دراین‌باره گفت: «باهدف برقراری امنیت در محله‌ها و مکان‌های مذهبی که در شب‌های قدر با برگزاری مراسم دعا و سوگواری فعال هستند مأموران نیروی انتظامی مستمر گشت‌زنی می‌کنند.» سرگرد «غلامرضا اسفندیار» گفت که علاوه بر شب‌های قدر، نیروی انتظامی برای نظم و امنیت بخشیدن به محل‌ها در محدوده مساجد و حسینیه‌هایی که تا پایان ماه مبارک رمضان با دادن سحر و افطاری به روزه‌داران پذیرای شهروندان می‌شوند، مستقر هستند و با مزاحمان برگزاری مراسم و حضور شهروندان برخورد می‌کنند.

اجرای طرح «غنچه‌های باغ طوبی»
«غنچه‌های باغ طوبی» عنوان طرح آموزشی رایگانی است که ویژه خردسالان منطقه برگزار می‌شود. کارشناس اجتماعی منطقه دراین‌باره گفت: «با هدف‌‌‌ ترویج فرهنگ قرآنی و آموزش و انس کودکان به قرآن، طرح مهدهای قرآنی در حال اجراست.» «زینب معصوم‌زاده» با بیان اینکه مساجد دارالمؤمنین میزبان برگزاری ‌برنامه‌های ویژه فرهنگی و مذهبی هستند افزود: «با توجه به فضای معنوی حاکم در ایام رمضان با راه‌اندازی مهدهای قرانی غنچه‌های باغ طوبی در مساجد تلاش کردیم خردسالان نیز با موضوعات قرآنی آشنا شوند و از برکات این ماه بهره‌ببرند.»

حادثه در قصر فیروزه
یک ساختمان 5 طبقه مسکونی در شرق منطقه طعمه آتش‌سوزی شد. فرمانده آتش‌نشانان اعزامی دراین‌باره گفت: «طی تماس ساکنان این ساختمان مسکونی گروه امداد و نجات به محل حادثه در ۳۵ متری قصر فیروزه، خیابان قائم اعزام شدند.» «محسن سرابندی» افزود: «هنگامی‌که به محل حادثه رسیدیم از قسمت پارکینگ ساختمان، شعله‌های آتش به بیرون زبانه می‌کشید و دود زیادی تمام فضای پارکینگ را فراگرفته بود.» وی با بیان اینکه خوشبختانه هیچ مصدوم یا فرد گرفتار شده‌ای پیدا نشد گفت: «آتش‌نشانان پس از مهار کامل آتش‌سوزی با استفاده از فن‌های قوی، دود را از داخل ساختمان تخلیه کردند.» سرابندی با بیان اینکه پس از بررسی محل مشخص شد که این حادثه بر اثر آتش گرفتن یک دستگاه خودرو سواری و مقداری لوازم ساختمانی و ایزوگام که داخل پارکینگ انباشته شده بود رخ داد از شهروندان خواست مواد اشتعالزا را در محوطه عمومی ساختمان قرار ندهند و بر بازی کودکان در محوطه عمومی ساختمان نظارت کنند.
 
بازار میوه و تره‌بار جدید در راه است
بازار میوه و تره‌بار خیابان نبرد راه‌اندازی می‌شود. کارشناس اداره ساماندهی منطقه دراین‌باره گفت: «با هدف توسعه سرانه‌های خدماتی و دسترسی آسان‌تر شهروندان منطقه به مراکز عرضه میوه و سبزی، افزایش بازارهای میوه و تره‌بار در دستور کار قرار دارد.»
«محمد کرشیار» درباره راه‌اندازی بازار میوه و تره‌بار نبرد در ناحیه 3 شهرداری منطقه گفت: «با توجه به درخواست شهروندان و جمعیت ساکن در محدوده شمال شرقی منطقه، این بازار راه‌اندازی شد تا در طول سال محصولات با قیمت مناسب در دسترسی اهالی قرار گیرد.»

خدمات سلامت در مساجد
خدمات سلامت‌محور در مساجد دارالمؤمنین ارائه می‌شود. مسئول امور مساجد منطقه دراین‌باره گفت: «با هدف افزایش آگاهی و تندرستی بیشتر شهروندان، خادمان سلامت در مساجد مهم و محوری منطقه حاضر می‌شوند و خدمات پزشکی ارائه می‌کنند.» «پرویز سلمانیار» با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پایگاه‌های معنوی منطقه در ماه مبارک رمضان رسیدگی به ایتام، محرومان و نیازمندان است افزود: «با اجرای طرح خادمان سلامت علاوه بر اینکه شهروندان به‌ویژه سالمندان از خدمات درمانی و مشاوره‌ای سلامت‌محور رایگان بهره‌ می‌برند ایتام و نیازمندان منطقه هم در این پایگاه‌ها به خیّران و مراکز درمانی معرفی می‌شوند تا بخشی از نیازها و مشکلات این قشر که به حوزه سلامت مربوط می‌شود رفع شود. شهروندانی که می‌خواهند ما را در این هدف همراهی کنند به پایگاه‌های مذهبی محله خود یا امور مساجد منطقه واقع در خیابان نبرد مراجعه کنند.»
 
فعالیت مجموعه‌های ورزشی از افطار تا سحر
مجموعه‌های ورزشی شهرداری منطقه در ماه مبارک رمضان تا سحر پذیرای شهروندان به‌ویژه جوانان است. رئیس اداره ورزش منطقه دراین‌باره گفت: «با هدف افزایش و تسهیل ورزش همگانی رایگان، تمامی استخرهای زیرمجموعه شهرداری از افطار تا سحر خدمات ارائه می‌کنند و مجموعه‌های ورزشی منطقه نیز در طول روز برای کودکان و افراد زیر سن تکلیف، کلاس‌های آموزشی با تخفیف ویژه این ماه برپا می‌کنند.» «محسن به‌دوز» از برگزاری جشنواره و مسابقات تفریحی‌ـ ورزشی در 50 رشته تفریحی و ورزشی بعد از شب‌های قدر خبر داد و گفت: «زمین‌های چمن فعلاً در اختیار مسابقات جام رمضان است. فینال این مسابقات پایان ماه رمضان برگزار می‌شود. امکان حضور همه ورزشدوستان در این برنامه‌ها هست.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code