منطقه 15

خبر

نویسنده:
1396/03/27
خدمات درمانگاهی با تخفیف
بیماران می‌توانند از خدمات درمانگاه خیریه حضرت علی(ع) با تخفیف بهره‌مند شوند. «فریده فرهادی» مدیرعامل درمانگاه خیریه حضرت علی(ع) با بیان این خبر گفت: «به مناسبت ماه مبارک رمضان خدماتی مانند ماموگرافی و آزمایش پروستات با 50‌درصد تخفیف در این درمانگاه به بیماران ارائه می‌شود و خدمات تزریقات هم در صورت تجویز پزشکان درمانگاه رایگان می‌باشد.» بیماران می‌توانند با دفترچه درمانی خود تا پایان ماه رمضان به خیابان خاوران، ایستگاه امیر سلیمانی، خیابان شهید انورزاده مراجعه کنند.

کارت نان برای نیازمندان منطقه
نیازمندان محله‌ها کارت نان دریافت می‌کنند. نیازمندان می‌توانند با مراجعه به خانه جهاد سرای‌های محله کارت نان دریافت کنند و با مراجعه به نانوایی‌های منتخب محله و ارائه کارت، نان رایگان دریافت کنند. این کارت‌ها به مبلغ 60 هزارتومان برای یک ماه شارژ می‌شود و هر خانواری می‌تواند روزانه مبلغ 2 تا 3 هزار تومان نان از نانوایی تهیه کند. شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نزدیک‌ترین سرای محله مراجعه کنند.

افزایش کرایه برای کولر، ممنوع!
رانندگان تاکسی نباید در ازای روشن کردن کولر کرایه بیشتر دریافت کنند. «امیر نعمتی» سرپرست اداره تاکسیرانی شهرداری منطقه با بیان این خبر گفت: «با توجه به افزایش دمای هوا افزایش کرایه تاکسی به دلیل روشن کردن کولر تخلف محسوب می‌شود و مسافران نباید وجه اضافه به راننده پرداخت کنند. در صورت مشاهده چنین تخلفی شهروندان می‌توانند با سامانه 1888 تماس بگیرند.»

نمایشگاه نقاشی با موضوع ماه رمضان
نمایشگاه نقاشی اکرولیک با عنوان «بر آستان جانان» در فرهنگسرای خاوران برگزار می‌شود. «رضا دوستعلی» مدیر فرهنگسرای خاوران با بیان این خبر گفت: «این نمایشگاه با ارائه 40 اثر نقاشی رنگ روغن و اکرولیک «ماهان حاصلی» با موضوع ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و تا 31 خرداد ادامه دارد.» علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه ساعت 8 تا 18 به خیابان خاوران، سه‌راه هاشم‌آباد، فرهنگسرای خاوران مراجعه کنند.

ثبت‌نام مدارس شاهد آغاز شد
ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد برای سال تحصیلی 97‌ـ 96 آغاز شد. بنا به اعلام آموزش و پرورش منطقه با توجه به تعدد متقاضیان برای ثبت‌نام در این مدارس، دانش‌آموزان باید از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران باشند. متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از جدول زمان‌بندی ثبت‌نام تا پایان خرداد به سامانه اینترنتی www.Saja.medu.ir مراجعه کنند.

«بیت‌النور» در منازل شهدای منطقه
طرح «بیت النور» در منزل شهدای منطقه اجرا می‌شود. بنا به اعلام روابط‌عمومی شهرداری منطقه، مراسم جزءخوانی قرآن کریم با حضور مسئولان اداره امور ایثارگران شهرداری منطقه در منزل شهدای منطقه برگزار می‌شود.
همزمان مراسم قرائت زیارت عاشورا و گلباران و عطرافشانی مزار متبرک شهدای گمنام در امامزاده سیده ملک خاتون(س)، بوستان گلزار، بوستان امید، بوستان بنفشه و... در شب‌های ماه رمضان به اجرا در می‌آید.

آتش‌نشان داوطلب شوید
ثبت نام دوره‌های آتش‌نشان داوطلب در سرای محله مسعودیه انجام می‌شود. شهروندان می‌توانند در دوره‌های رایگان آتش‌نشان داوطلب شرکت کنند و مدرک معتبر از سازمان آتش‌نشانی دریافت کنند.
علاقه‌مندان با یک نسخه کپی کارت ملی، کپی شناسنامه و یک قطعه عکس تا پایان خرداد ماه به خانه ایمنی و دوام سرای محله مسعودیه واقع در میدان شیرازی، جنب بوستان بنفشه مراجعه کنند.

دستگیری باند سارقان حرفه‌ای منازل باند سارقان حرفه‌ای منازل دستگیر شدند.
سرهنگ «محمدحسین امینی» رئیس کلانتری 159 بی‌سیم با بیان این خبر گفت: «این باند شامل 5 سارق حرفه‌ای بود که توسط مأموران در محله مینابی شناسایی و دستگیر شدند. این افراد علاوه بر سرقت از منازل شهروندان لوازم جانبی داخل خودرو و اوراق هویتی را هم سرقت می‌کردند.» وی تأکید کرد: «شهروندان قبل از ترک منزل از ایمنی منزل خود مطمئن شوند. همچنین اوراق هویتی خود را داخل خودرو قرار ندهند.»

حامی نیازمندان شوید
کمیته امداد امام خمینی(ره) از جذب حامی برای کمک به نیازمندان خبرداد. «شهرام فلاح» رئیس کمیته امداد منطقه با بیان این مطلب گفت: «با فرارسیدن ماه رمضان مشارکت برای کمک به نیازمندان افزایش می‌یابد. شهروندان می‌توانند در طرح حمایت از نیازمندان منطقه شرکت کنند و میزان مبلغ کمک را هم خودشان تعیین کنند. علاقه‌مندان برای کمک به نیازمندان با 77400821 تماس بگیرند یا به خیابان 30 متری نیروی هوایی، انتهای خیابان پیروزی، جنب مسیل جاجرود، خیابان 29/7 مراجعه کنند.»

پسماند خشک بدهید، هدیه بگیرید
کودکان محله می‌توانند با جمع‌آوری پسماند‌های خشک، کارت امتیاز دریافت کنند. «معصومه گودرزی» مسئول کانون محیط‌زیست سرای محله ابوذر با بیان این خبر گفت: «کودکان می‌توانند با جمع‌آوری پسماندهای خشک منازل و تحویل آن به کانون محیط‌زیست سرای محله ابوذر، کارت 100 امتیازی دریافت کنند. کودکان در صورت جمع‌آوری 500 امتیاز جایزه‌ای از سرای محله دریافت می‌کنند و درصورت کسب 1000 امتیاز از طرف اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه تجلیل می‌شوند.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code