منطقه 15

شهر ما خانه ماست

نویسنده:
اصول زندگی شهروندی باید در رفتار همه شهروندان نهادینه شود...
1395/10/18
فرزین محدث، بازیگر سینما و تئاتر
شهر ما خانه ماست

اصول زندگی شهروندی باید در رفتار همه شهروندان نهادینه شود.
«فرزین محدث» بازیگر سینما و تئاتر گفت: «گاهی برخی شهروندان زباله‌هایشان را هنگام رانندگی از شیشه خودرو بیرون می‌اندازند و جالب اینکه از نظافت شهر هم گله می‌کنند. باید از طریق فرهنگسازی و ارائه آموزش این دسته از افراد رفتار صحیح شهروندی را یاد بگیرند تا شهر را مانند خانه خود بدانند. برخورداری از شهری تمیز و پاکیزه حق هر فردی است و خود شهروندان باید در این‌باره همکاری کنند.»

رضا حسن‌زاده، بازیکن سابق تیم‌ملی فوتبال
توسعه امکانات ورزشی در بوستان‌ها

بوستان‌های محله مکان خوبی برای توسعه امکانات ورزشی هستند. «رضا حســـن‌زاده»، ملی‌پوش سابق تیم‌ملی فوتبال، با بیان این مطلب گفت: «امکانات ورزشی در بوستان‌های محله‌ها بسیار کم است. این امکانات باید برای همه اهالی در دسترس باشد. به نظرم جای امکاناتی مانند زمین فوتبال، زمین تنیس و زمین اسکیت در پارک‌ها خالی است. گسترش امکانات ورزش شهروندی به سادگی می‌تواند به ارتقای سلامت جامعه منجر شود.»

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران
ایمن‌سازی محله‌های فرسوده

سازمان آتش‌نشانی برای افزایش ایمنی در بافت‌های فرسوده تهران اقدام به اجرای طرح «سفیران‌نجات» کرده است. «سعید‌‌شریف‌زاده»، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: «نیروهای آتش‌نشان برای بالابردن آگاهی عمومی شهروندان با حضور در منازل شهروندان در محله‌های فرسوده به آموزش چهره به چهره می‌پردازند. علاوه بر آن در صورت نیاز، به وسایل گرمایشی شهروندان دستگاه گاز‌سنج وصل می‌شود.»

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code