منطقه 16

چهره خبر

نویسنده:
والدینی که از مشغول بودن مستمر کودکان با بازی‌های کامپیوتری و فضای مجازی گلایه دارند، باید فرصتی را برای آشنایی کودکان با بازی‌های محلی مثل گانیه، الک و دولک و... اختصاص دهند...
1396/03/28
 گیتی خامنه، مجری
آشنایی کودکان با بازی‌های محلی

والدینی که از مشغول بودن مستمر کودکان با بازی‌های کامپیوتری و فضای مجازی گلایه دارند، باید فرصتی را برای آشنایی کودکان با بازی‌های محلی مثل گانیه، الک و دولک و... اختصاص دهند. «گیتی خامنه»، مجری برنامه‌های کودک و نوجوان با بیان این مطلب گفت: «در گذشته فضا برای بازی در حیاط خانه‌ها با بچه‌های همسایه‌ها مهیا بود اما در شرایط فعلی، کودکان در بسیاری مواقع از این حق مسلم محروم شده‌اند و به ناچار به سمت بازی‌های کامپیوتری گرایش پیدا می‌کنند.»

 حسین چنگی، بازیگر:
زندگی در هوایی پاک حق همه است
برای حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از آلودگی هوا، به جای استفاده از خودروهای شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنیم. «حسین چنگی» بازیگر سینما و تلویزیون با بیان این مطلب گفت: «آلودگی هوای ناشی از خودروهای فرسوده و شخصی موضوعی فراگیر است که در بسیاری از محله‌ها به چشم می‌خورد. برای کاهش این معضل شهری، شهروندان باید بیشتراز وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند و مسئولان نیز با تجهیز و توسعه امکانات حمل‌ونقل عمومی در شهر برای رسیدن به این هدف تلاش کنند.»

 نسرین خسروانی، بازیگر
احیای فرهنگ بومی محله‌های قدیمی

آگاهی از فرهنگ بومی محله‌های قدیمی و احیای آنها با روش‌های خلّاقانه از موضوعاتی است که باید مورد توجه متولیان امر قرارگیرد. «نسرین خسروانی» بازیگرسینما و تلویزیون با بیان این موضوع گفت: «با به کارگیری ایده‌های جالب همچون اجرای نمایش و برپایی نمایشگاه با محور حفظ فرهنگ بومی در محافل عمومی، همکاری با پژوهشگران برای مکتوب کردن هویت محله و... می‌توان با روند به فراموشی سپرده شدن فرهنگ و آداب و رسوم محله‌ها مقابله کرد.»

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code