منطقه 17

احیای نورانی

نویسنده: مهدی حبیبی
بار دیگر شب‌های نورانی قدر از راه رسیده و این شب‌ها بهترین فرصت برای استغفار است. اهالی هم با حضور در مراسم شب‌های احیا و سردادن نوای الغوث، الغوث از خالق خود می‌خواهند تا گناهان آنها را ببخشد...
1396/03/23
  بار دیگر شب‌های نورانی قدر از راه رسیده و این شب‌ها بهترین فرصت برای استغفار است. اهالی هم با حضور در مراسم شب‌های احیا و سردادن نوای الغوث، الغوث از خالق خود می‌خواهند تا گناهان آنها را ببخشد. طبق احادیث، در این شب‌ها و سرنوشت انسان‌ها از نو نوشته می‌شود و به همین دلیل است که شهروندان با حالت خشوع و خضوع از خدا می‌خواهند بار دیگر سرنوشت آنها را به بهترین نحو رقم بزند. امسال مانند هر سال مراسم احیا در منطقه‌ برگزار می‌شود و این فرصت را در اختیار اهالی منطقه قرار می‌دهد تا در این شب‌ها بار دیگر با خالق خود راز و نیاز کنند و‌‌ طلب مغفرت و آمرزش از او داشته باشند. نشانی برخی محل‌های برپایی مراسم شب‌های قدر در منطقه در ادامه می‌آید.

مسجدجامع ابوذر، محله ابوذر شرقی
مراسم شب‌های قدر در مسجدجامع ابوذر از ساعت22:30 تا سحر برگزار می‌شود. قرائت قرآن با حضور قاریان، خواندن دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن به سرگرفتن از برنامه‌های این مسجد است. مسجدجامع ابوذر به‌عنوان یکی از مساجد اصلی در محله در میدان ابوذر، خیابان ابوذر قرار دارد.

مسجد اعظم وصفنارد، محله وصفنارد
مراسم شب‌های قدر در مسجد اعظم وصفنارد از ساعت 22:30 تا سحر برگزار می‌شود. قرائت قرآن، سخنرانی، قرائت دعای جوشن کبیر و قرآن به سرگرفتن، از برنامه‌های این مراسم به شمار می‌روند. اهالی محله وصفنارد برای شرکت در این مراسم می‌توانند به خیابان مسجد، خیابان رمضانی مراجعه کنند.

مسجد‌‌ اعظم امام خمینی(ره)، محله گلچین
مراسم احیا در مسجد اعظم امام خمینی(ره) محله گلچین هم مانند دیگر مساجد برپاست. تلاوت قرآن، قرائت دعای جوشن کبیر و به سرگرفتن قرآن، از برنامه‌های شب‌های قدر است. مراسم احیا از ساعت 23 تا 3 بامداد در مسجد امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و شهروندان برای شرکت در آن می‌توانند به میدان گلچین مراجعه کنند.

آستان امامزاده حسن(ع)
آستان مبارک امامزاده حسن(ع) به مناسبت شب‌های قدر، مراسم شب زنده‌داری و نیایش برگزار می‌کند. این شب زنده‌داری از ساعت23 تا سحر برگزار می‌شود. تلاوت قرآن، قرائت دعای جوشن کبیر و به سرگرفتن قرآن، از برنامه‌های شب‌های قدر است. اهالی محله برای حضور در آن می‌توانند به آستان امامزاده حسن(ع) در خیابان امین‌الملک مراجعه کنند.

مسجد‌‌ امام رضا(ع)، محله آذری
مراسم شب‌های قدر از ساعت 22:30 تا سحر در مسجد‌‌ امام رضا(ع) محله آذری برگزار می‌شود. این مسجد هر سال میزبان اهالی محله است که برای نزد‌‌یک شد‌‌ن به خد‌‌ا در این مسجد گردهم آمده و د‌‌ست‌های خود‌‌ را به سوی آسمان د‌‌راز می‌کنند‌‌ و با نوای الغوث از خالق خود‌ طلب مغفرت می‌کنند. مسجد امام رضا(ع) در خیابان قدرتی، بین خیابان‌های قربانی و فراهانی قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code