منطقه 17

با این بازارها زمستان را سر می‌کنیم

نویسنده: علی پورسعید
در هر فصلی از سال بازارهای محلی مشتری‌های خاص خود را دارند و در این روزها که با سپری کردن روزهای فصل برگریزان پاییز به استقبال فصل سرد زمستان می‌رویم، بازارهای محلی هم تا حدود زیادی رنگ و بوی دیگری به خود گرفته...
1396/09/07
 در هر فصلی از سال بازارهای محلی مشتری‌های خاص خود را دارند و در این روزها که با سپری کردن روزهای فصل برگریزان پاییز به استقبال فصل سرد زمستان می‌رویم، بازارهای محلی هم تا حدود زیادی رنگ و بوی دیگری به خود گرفته و اغلب کالاهایی که این روزها در این بازارها عرضه می‌شود همسو با تأمین نیازهای فصل سرد است؛ از انواع لباس‌های گرم زمستانی گرفته تا شور و ترشی‌های خوشمزه و وسایل گرمایشی و همچنین دیگر اقلام مصرفی که در این ایام خریداران زیادی دارد. برای آشنایی بیشتر با بازارهای محلی که در گوشه و کنار منطقه واقع شده‌اند، و راه‌های دسترسی آسان‌تر به آنها راهنمای زیر را تهیه کرده‌ایم.

بازار امامزاده حسن(ع)
کفش و لباس زمستانی
بخش قابل توجهی از نیازهای شهروندان در فصل‌ سرد سال به انواع پوشاک زمستانی برمی‌گردد که بدون شک بازار اصلی این نوع کالا‌های زمستانی مغازه‌ها و پاساژهای دوسوی خیابان امین‌الملک در محله امامزاده حسن(ع) است. در این بازار اقلام دیگری هم عرضه می‌شود، اما معروف‌ترین آنها همان پوشاک و البته کفش‌های زمستانی است که خریداران سراغ آنها هم می‌روند. پس اگر تا امروز لباس‌های گرم برای زمستان پیش‌رو تهیه نکرده‌اید، حتماً سری به بازار امامزاده حسن(ع) بزنید و خریدهای مورد نظرتان
را انجام دهید.

خیابان امین‌الملک
انواع بخاری و لوازم خانگی
بازار امین‌الملک، راسته تجاری دیگری هم دارد که در این فصل مشتری‌های زیادی دارد. همان پاساژهای ضلع شمالی این خیابان که از چند سال قبل به بورس انواع لوازم خانگی تبدیل شده و این روزها مدل‌های جدید و قدیم انواع بخاری‌های گازسوز در آن عرضه می‌شود، البته بخاری‌هایی که با سوخت‌هایی غیر از گاز کار می‌کنند هم در این بازار عرضه می‌شود که ناگفته نماند مشتری‌های زیادی ندارد، اما اگر شما جزو آن گروه از افرادی هستید که مشتری این نوع بخاری است، حتماً سری به مغازه‌های این بخش از خیابان امین‌الملک بزنید چون دست خالی برنمی گردید.

خیابان سجاد
 بازار روز سر پوشیده
 در خیابان سجاد جنوبی هم یک بازار محلی این روزها فعالیت می‌کند که در آن هم می‌توان برخی از اقلام مصرفی در فصل سرد زمستان را تهیه کرد. این بازار به نوعی شبیه بازار روز است، اما محل قرار گرفتن آن در یک پاساژ، که باعث شده سرپوشیده شود، آن را متفاوت‌تر از سایر بازارروزها کرده است. اگر از ساکنان محله‌های اطراف خیابان سجاد جنوبی هستید و می‌خواهید در فاصله زمانی کمی به یکی از بازارهای محلی دسترسی داشته باشید حتماً به ضلع جنوبی این خیابان سری بزنید. پیدا کردن این بازار روز، به دلیل حضور دستفروش‌هایی که در بیرون پاساژ بساط کرده‌اند، راحت است. در این بازار بیشتر انواع پوشاک عرضه می‌شود.

خیابان ابوذر
 خوردنی‌های ویژه فصل
خیابان ابوذر هم یک راسته تجاری دارد که در آن انواع خوردنی‌های فصلی عرضه می‌شود. از ترشی‌ها گرفته تا سایر اقلام مصرفی در فصل‌ سرد سال که مغازه‌داران این خیابان سعی می‌کنند با تنوع بخشیدن به محصولات، مشتری‌های بیشتری را جذب کنند. برخی از مغازه‌داران این راسته تجاری هم با عرضه محصولات کشاورزی و لبنی دیگر استان‌های کشور، در صدد جلب مشتری‌های بیشتری هستند که البته تا حدودی هم موفق بوده‌اند.

بازارچه جلیلی
محصولات کشاورزی و لبنی
میدان و محله جلیلی هم برای خود بازار ویژه‌ای دارد که به شکل رسمی بازار محسوب می‌شود، اما فعالیت مغازه‌های دو سوی خیابان شهید آقایاری که از ضلع شمالی تا بخش‌های جنوبی این خیابان کشیده شده است، عملاً این راسته را به یک بازار محلی تبدیل کرده که انواع محصولات فصلی از میوه‌های رنگارنگ گرفته تا محصولات غذایی دیگر اینجا عرضه می‌شود. مشتری‌های این بازار اغلب اهالی محله‌های اطراف این راسته هستند، اما اگر سایر اهالی منطقه هم بخواهند به این راسته تجاری سری بزنند به راحتی امکان دسترسی به محدوده را دارند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code