منطقه 19

افتتاح 118 طرح شهری در منطقه

نویسنده:
118طرح شهری در منطقه آماده افتتاح است. «شهنام جوادیان» معاون فنی و عمران شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: «افتتاح بزرگ‌ترین مرکز معاینه‌فنی خودرو با مساحتی بالغ بر 9هزار‌مترمربع در حاشیه بلوار شقایق و افتتاح سرای محله خانی‌آبادنو جنوبی با مساحتی بالغ بر 1400‌مترمربع در 4 طبقه، از جمله طرح‌های در دست افتتاح است...
1396/03/24
118طرح شهری در منطقه آماده افتتاح است. «شهنام جوادیان» معاون فنی و عمران شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: «افتتاح بزرگ‌ترین مرکز معاینه‌فنی خودرو با مساحتی بالغ بر 9هزار‌مترمربع در حاشیه بلوار شقایق و افتتاح سرای محله خانی‌آبادنو جنوبی با مساحتی بالغ بر 1400‌مترمربع در 4 طبقه، از جمله طرح‌های در دست افتتاح است.» وی خاطر نشان کرد: «طرح‌های دیگر نیز در این منطقه آماده افتتاح شده‌اند.»

احیای دوباره مجموعه ورزشی شهید باکری
مجموعه ورزشی شهید باکری بازگشایی شد و در رشته‌های مختلف با تخفیف ویژه از بانوان و آقایان ثبت‌نام می‌کند. «مقداد جباری» مدیر مجموعه شهید باکری با اعلام این خبر گفت: «این مجموعه پس از مدتی عدم فعالیت، با ثبت‌نام در رشته‌های ورزشی همچون ابروبیک، فوتسال، بدنسازی بانوان، کارته، ژیمناستیک، کنگ‌فو و ووشو آماده پذیرش از اهالی است و به خانواده‌های نیازمند تخفیف ویژه می‌دهیم. اهالی می‌توانند به‌صورت حضوری برای ثبت‌نام به نعمت‌آباد، خیابان سهیل، شهرک بخارایی، داخل بوستان نسترن، مجموعه ورزشی شهید باکری مراجعه یا با شماره تلفن 55868797 تماس حاصل کنند.»

تعویض قرآن‌های قدیمی با نو
 اجرای طرح تعویض قرآن‌های فرسوده با نو در قالب طرح «هبه قرآن‌های فرسوده» در مساجد کلید خورد. «ابوطالب موسوی» رئیس اداره فرهنگی شهرداری منطقه با اعلام این خبر گفت: «این طرح در قالب تعویض قرآن‌های فرسوده با قرآن‌های نو اجرا می‌شود و به همین منظور مسئولان خانه‌های قرآن وعترت با مشارکت اداره خدمات شهری شهرداری با حضور در مساجد و مراکز قرآنی اقدام به جمع‌آوری قرآن‌های کهنه و اهدای قرآن‌های نو می‌کنند.»

راه‌اندازی موزه امام خمینی(ره)
 در آینده‌ای نزدیک موزه امام خمینی(ره) در شهر آفتاب و در جوار مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی راه‌اندازی می‌شود. «محمدرضا کارگر» مدیرکل اداره موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی با اعلام این خبر گفت: «موزه امام خمینی(ره) با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مؤسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) راه‌اندازی می‌شود و تلاش می‌کنیم که شخصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی را از کودکی تا رحلت در معرض دید عموم قرار بدهد.»

آشنایی با گیاهان قرآنی در مساجد
آشنایی با گیاهان قرآنی، عنوان کلاس آموزشی است که در بیش از50مسجد و حسینیه منطقه دایر می‌شود. «حمید عباسی» مسئول مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز شهرداری منطقه با اعلام این خبر گفت: «زیتون، انجیر و حسن یوسف از گیاهانی هستند که نام آنها در قرآن آمده و شهروندان می‌توانند با نحوه نگهداری و پرورش این گیاهان در کلاس‌های آموزشی آشنا شوند.» وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی گل و گیاه در مجموعه شهربانو بوستان ولایت برای بانوان هم گفت: «کارشناس فضای سبز در مرکز آموزش و مشاوره گل و گیاه این مجموعه به ارائه توضیحات و آموزش‌های لازم در خصوص کاشت و نحوه نگهداری، آبیاری و قلمه زدن و نیز شرایط اقلیمی درخت و درختچه می‌پردازد که تاکنون با استقبال خوب بانوان روبه‌رو شده است.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code