منطقه 19

این شب‌ها را قدر بدانیم

نویسنده: زینب زینال‌زاده/ خبرنگار
مراقبت از نفس و دوری از لذت‌های مادی و دنیوی و مرور نامه اعمال خود، از مهم‌ترین ویژگی‌های ماه مبارک رمضان است. توجه درونی به اعمال خوب و بد مقدمه‌ای است تا انسان خود را برای حضور در مراسم لیالی قدر و فیض بردن از این شب‌ها آماده کند. توشه‌ای که انسان در ماه رمضان برای خود اندوخته می‌کند، امید به رحمت پروردگار و توبه از گناهان است....
1396/03/24
مراقبت از نفس و دوری از لذت‌های مادی و دنیوی و مرور نامه اعمال خود، از مهم‌ترین ویژگی‌های ماه مبارک رمضان است. توجه درونی به اعمال خوب و بد مقدمه‌ای است تا انسان خود را برای حضور در مراسم لیالی قدر و فیض بردن از این شب‌ها آماده کند. توشه‌ای که انسان در ماه رمضان برای خود اندوخته می‌کند، امید به رحمت پروردگار و توبه از گناهان است.
دوری از مادیات و توجه به معنویات در این ایام، نوعی تطهیر روح از مسائل دنیوی است که مقدمه انس انسان با پروردگار و کسب فیوضات معنوی در طول سال به‌ویژه در لیالی قدر را حاصل می‌کند. بار دیگر در این ماه برای پاکی از آلودگی و گناه، به شب‌های قدر پناه می‌بریم و همه در کنار یکدیگر در مساجد، حرم امام(ره)، اماکن متبرکه و زیارتگاه‌های منطقه با فریاد و تضرع «الهی العفو» و «سبحانک یا لا اله الا انت» را زمزمه می‌کنیم.
در این شب‌ها در کنار هم و در یک محیط معنوی، خدایمان را با صفات، بزرگی، پاکی، مهربانی، توانگری، فریاد رسی، بخشندگی و... می‌خوانیم و از او که ستارالعیوب است می‌خواهیم به حق صفات و حرمت این شب‌ها آبرویمان دهد و از گناهان‌مان چشمپوشی کند. از پروردگار خود در این شب‌های عزیز می‌خواهیم کمک‌مان کند تا بی‌توشه نمانیم و قدرت درک و فهم ما را بالا ببرد تا قدر این شب‌ها را بدانیم و در این فرصت پیش آمده، برای سفر ابدی خود اندوخته‌ای ذخیره کنیم.
خداوندا! در این شب ما تو را فریاد می‌زنیم زیرا جز تو فریادرسی نداریم و از تو می‌خواهیم کمک‌مان کنی تا قدم‌های خود را در طول زندگی در مسیر روشن و برای رضایت تو برداریم. خداوندا، در این شب‌ها که به ما فرصت توبه داده‌ای و درهای رحمتت را به سوی‌مان گشوده‌ای، از تو می‌خواهیم ما را دریابی و از بندگان خالص و پاکت قرار دهی.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code