منطقه 19

خط و نقش، سینه ریز دیوار

نویسنده: مهناز عباسیان/عكس: مریم معصومی
به مناسبت اعیاد شعبانیه و در آستانه فصل فراغت، سرای محله نعمت‌آباد میزبان آثار و صنایع‌دستی گروهی از زنان هنرمند این محله بود...
1395/03/05
به مناسبت اعیاد شعبانیه و در آستانه فصل فراغت، سرای محله نعمت‌آباد میزبان آثار و صنایع‌دستی گروهی از زنان هنرمند این محله بود. دختران و مادرانی كه با ذوق و علاقه از گوشه و كنار محله، آثار و هنرهای دستی خود را به سرای محله آورده‌اند تا در معرض نمایش عموم مردم قرار دهند. این نمایشگاه به همت مسئولان سرای محله و به‌ویژه خانه هنر و ادبیات و تسنیم برپا شد. در ادامه چند نما از این نمایشگاه را مشاهده می‌كنید.
در این نمایشگاه هنرمندان محلی آثاری چون فرش، تابلو فرش، گلیم، شبه قالی، تابلو گلیم و نمد را كه خود بافته بودند در معرض دید علاقه‌مندان قرار دادند. علاوه بر این، نمونه كارهای ترك روی شیشه، نقاشی روی شیشه و پارچه، معرق روی چوب، منبت، چرم‌دوزی، آینه كاری، كاشیكاری، تاج‌های ژله‌ای و... هم در نمایشگاه دیده می‌شد.
آن‌طور كه پریسا رهنما مدیر سرای محله نعمت‌آباد می‌گوید قرار است با همكاری هیئت امنای این سرای محله و بانوانی که آثارشان به نمایش گذاشته شده  ، خانه كارآفرینی فرش برای بانوان راه‌اندازی شود.
photo_2016-05-19_12-55-31.jpg
پیش‌تر هم در این سرای محله نمایشگاه تابلو نقاشی رنگ روغن، مینیاتور، طراحی با سیاه قلم و نقاشی كودكان برای نمایش و حتی فروش به نمایش در آمده بود. بسیاری بعد از مشاهده این تابلو‌ها علاقه‌مند به شركت در كلاس‌های آموزشی در سرای محله شدند.
photo_2016-05-19_12-56-00.jpg
این برنامه در كنار جشن‌های اعیاد شعبانیه در سرای محله برپا شد تا افراد بیشتری از آن بازدید کنند. در محله پر جمعیت نعمت‌آباد كه از نظر امكانات فرهنگی و اجتماعی در حد مطلوبی قرار ندارد، فعالیت‌های این سرای محله و نمایشگاه‌های فرهنگی آن با استقبال خوب اهالی روبه‌رو شده است.
photo_2016-05-19_12-55-26.jpg
از نكات جالب این ویژه‌برنامه می‌توان به فروش آثار و اشتغالزایی برای بانوان اشاره كرد. هنرمندان در این نمایشگاه ضمن عرضه هنرهای دستی خود، امكان خرید علاقه‌مندان با قیمت‌های مناسب را هم فراهم كرده بودند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code