منطقه 19

مشارکت آگاهانه

نویسنده: پروانه بهرام‌نژاد/ روزنامه نگار
حق شرعی، تکلیف دینی، انجام وظیفه شهروندی، دفاع از حیثیت ملی، نماد مشارکت مدنی یا وفاداری. فرقی ندارند هریک از این تعابیر را که پذیرا باشیم...
1396/02/27
۱‌. حق شرعی، تکلیف دینی، انجام وظیفه شهروندی، دفاع از حیثیت ملی، نماد مشارکت مدنی یا وفاداری. فرقی ندارند هریک از این تعابیر را که پذیرا باشیم، آن را در بر می‌گیرد. مشارکت در یک تصمیم‌گیری مهم که نتایج مثبتش عاید خودمان می‌شود و به بهبود وضع زندگی‌هایمان برمی‌گردد. مهم این است که باور داشته باشیم که تصمیم ما و قدمی که در این راه برمی‌داریم، فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی و دسته‌بندی‌ها، شکلی از تفکر عقلانی است که منجر به رشد مشارکت می‌شود.
رسالت مهمی که افراد را در سرنوشت خودشان سهیم و یک رفتاری که از شهروندان جامعه پویا انتظار می‌رود و آن را به کمال و تعالی هدایت می‌کند. چراکه مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها، یکی از مصداق‌های حرکت آگاهانه و رفتار اجتماعی و انتقال‌دهنده این پیام مهم است که مردم ما نسبت به سرنوشت خود و کشور و شهرشان بی‌تفاوت نیستند و با حساسیت، مسئولیت خود را در کنش‌های اجتماعی و سیاسی پذیرفته‌اند.

۲‌. احتمالاً تاکنون مطلع شده‌اید، انتخابات نمایندگان شورای اسلامی شهر و روستا نیز همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری، برگزار خواهد شد که سهیم شدن در این انتخاب نیز نماد دموکراسی و مشارکت مدنی است. برای همین نباید نسبت به این انتخاب حساس، بی‌تفاوت باشیم و آن را نادیده بگیریم. چراکه با توجه به مسئولیت‌های مؤثر و بزرگی که اعضای شوراها برعهده دارند، انتظار می‌رود در اندک زمان باقیمانده، پایتخت‌نشینان تلاش کنند تا افراد متخصص را بشناسند و برای نجات شهر‌کاری بکنند.
امید که جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه از همان اول صبح، با مشارکت حداکثری مردم، برای انتخاب نامزدهای اصلح و روی کارآمدن افرادی که پایتخت و معضلاتش را به خوبی می‌شناسند و می‌توانند برنامه‌های مؤثری برای خروجی مشکلات فعلی تهران بیابند، گام برداریم تا زنان و مردانی بر کرسی‌های شورای‌شهر و نمایندگی مردم تکیه زنند که بتوانند وامدار خوبی بر این امانت بزرگ باشند و۴ سال با دردست داشتن زمام امور پایتخت، موجب پیشرفت و‌‌‌‌‌‌ آبادانی شهرمان شوند و در آینده نزدیک شاهد تجلی تهران شاد و‌ آباد با مردمانی پرامید باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code