منطقه 19

مشکلات را دور زدیم

نویسنده: کبری خدیوی
علاقه و پشتکارشان باعث شد در مسابقات خوش بدرخشند. شرایط نامناسب و نبود امکانات هم مانع موفقیت‌شان نشد و با همه سختی‌ها توانستند رتبه دوم را در مسابقات دوومیدانی شهر تهران کسب کنند. ..
1396/09/08
 علاقه و پشتکارشان باعث شد در مسابقات خوش بدرخشند. شرایط نامناسب و نبود امکانات هم مانع موفقیت‌شان نشد و با همه سختی‌ها توانستند رتبه دوم را در مسابقات دوومیدانی شهر تهران کسب کنند. تیم ورزشی محله شهید کاظمی را می‌گوییم. نوجوان‌هایی که حالا پس از قهرمانی اهداف و آرزوهای بزرگی در سر دارند و برای رسیدن به آن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. به معنای واقعی یک تیم هستند که در رده‌های سنی مختلف چندین مقام کسب کرده‌اند و با تمام توان محدودیت‌ها و مشکلات را دور زده‌اند. برای صحبت با آنها به مجموعه ورزشی شهیدکاظمی رفتیم تا از شرایط تمرین و موفقیت‌هایشان برایتان بنویسیم.

تمرین در زمین‌های خاکی
از جوانان فعال و دلسوز محله شهیدکاظمی است. استعدادهای ورزشی محله‌اش را در مدرسه یا کوچه و خیابان شناسایی می‌کند و برای پرورش این استعدادها همه تلاشش را به کار می‌گیرد. «اکبر اعظم علی» مربی و سرپرست تیم دو و میدانی محله شهیدکاظمی 22سال دارد و درباره این تیم می‌گوید: «5سالی می‌شود که تیم دو و میدانی این محله فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت موفقیت‌های زیادی به‌دست آورده است. همه اعضای تیم بچه‌های همین محله‌اند که در مدرسه یا محله شناسایی و استعدادیابی شده‌اند. این تیم با 23 عضو و در 5 گروه سنی در مسابقات حضور داشت که در گروه سنی کمتر از 10سال مقام چهارم، 11 تا 15سال مقام دوم و در انفرادی مقام اول و در تیم 2نفره مقام دوم را کسب کرد. اعضای تیم از 2ماه قبل تمرین‌هایشان را در بوستان‌ها و زمین‌های خاکی محله شروع کردند. با همکاری مدیر مجموعه ورزشی شهید کاظمی «مجید احدی»، توانستیم چند سئانس رایگان هم در این سالن تمرین کنیم و از مسئولان این مجموعه تشکر می‌کنیم.»

مسابقه بدون لباس و کفش مناسب
از اعضای تیم دوومیدانی این محله چند نفر برای اعزام به مسابقات کشوری انتخاب شدند. اما به گفته این مربی، به دلیل حمایت نشدن و نبود امکانات از فعالیت در این رشته انصراف دادند. اعظم علی می‌گوید: «تیم ما نخستین تیم آقایان در رشته دوومیدانی منطقه است. اعضای تیم علاقه زیادی به شرکت در رده‌های بالاتر دارند ولی متأسفانه حمایتی صورت نمی‌گیرد. در مسابقات اخیر بچه‌ها با هزینه شخصی در مسابقات شرکت کردند و حتی لباس ورزشی نداشتند. این درحالی است که بقیه تیم‌ها لباس و کفش مناسب داشتند و حتی مسئولان منطقه‌ همراه آنها بودند. همه این عوامل موجب دلسردی و از دست دادن انگیزه اعضای تیم می‌شود. حتی باعث شده برخی از بچه‌های مدال‌آور از تیم جدا شوند و در سایر رشته‌های ورزشی فعالیت کنند.» او سری به تأسف تکان می‌دهد و می‌گوید: «ما از مسئولان اداره تربیت‌بدنی منطقه می‌خواهیم برای انسجام تیم و بالا بردن‌انگیزه اعضا از تیم دوومیدانی محله شهیدکاظمی حمایت کنند تا در سال‌های آینده برای منطقه افتخار‌آفرینی کنند.»

سجاد محمدی، دارنده رتبه دوم مسابقات انفرادی:
بچه‌های جنوب شهر را دست‌کم نگیرید
ورزش را از 6سالگی با تشویق دایی‌ام در رشته کشتی شروع کردم. 4ماه پیش در رشته کشتی فرنگی مقام دوم استان تهران را کسب کرده و این روزها کشتی و دوومیدانی را درکنار هم تمرین می‌کنم. در مسابقات دوومیدانی اخیر در ماده هزار‌متر انفرادی موفق به کسب مقام دوم شدم. وقتی برای دریافت مدال و لوح روی سکو می‌رفتم به همه بچه‌های تیم افتخار کردم که توانستیم با کمترین امکانات قهرمان شویم. برای آمادگی در مسابقات دوومیدانی مشکلات زیادی پیش روی ما بود که با تلاش توانستیم با آنها مقابله کنیم و خم به ابرو نیاوریم. در هر فضا و مکانی که فکر می‌کردیم که مناسب است تمرین می‌کردیم. خداراشکر نتیجه سختی‌ها را با موفقیت گرفتیم. دوست دارم هرسال در مسابقات به نمایندگی از محله شهیدکاظمی با وجود کمبود امکانات حضور داشته باشم تا کسی بچه‌های جنوب شهر را دست‌کم نگیرد. همچنین می‌خواهم در رشته تربیت‌بدنی تحصیل کنم.

علی ابراهیمی، دارنده رتبه دوم مسابقات گروهی:
استعدادها باید دیده شوند
ورزش را از کلاس اول ابتدایی با فوتبال شروع کردم. برادرم را الگوی خود در فعالیت‌های ورزشی می‌دانم. با ورزش حس خوبی دارم و همیشه احساس شادی و نشاط کرده و بیماری کمتر سراغم می‌آید. در مسابقات دوومیدانی رتبه دوم را در بخش گروهی کسب کردم. می‌خواهم این رشته را حرفه‌ای ادامه دهم، ولی متأسفانه در محله ما امکانات و مکان مناسبی برای تمرین وجود ندارد. از طرفی نمی‌خواهم برای تمرین به محله‌های دیگر بروم و به نمایندگی آن محله در مسابقات شرکت کنم. در سال‌های گذشته تعداد اعضای تیم بیشتر بود که به علت مشکلات چند نفرشان انصراف دادند و قید فعالیت ورزشی را زدند. این در حالی است که در محله شهیدکاظمی استعدادهای ورزشی زیادی وجود داشته که پرورش آنها تنها حمایت مسئولان را می‌طلبد. وقتی که جای مناسب و امکانات خوب نباشد چگونه می‌توانیم تمرین کنیم و مقام بیاوریم؟ ما فقط می‌خواهیم که مسئولان ما را ببینند و استعدادهایمان را بشناسند.

امیرمحمد ابراهیمی، دارنده رتبه اول مسابقات انفرادی:
می خواهم مثل علی دایی شوم
با برنامه‌ریزی تلاش می‌کنم هم در درس و هم در ورزش موفق باشم. ورزش را با فوتبال شروع کردم و بیش از 3سال است که در رشته دوومیدانی فعالیت می‌کنم. در رقابت‌های سال گذشته در 60‌متر انفرادی نفر سوم شدم، اما امسال تلاشم را چندبرابر کردم و موفق شدم در مسابقات انفرادی مقام اول را کسب کنم. الگوی ورزشی‌ام علی دایی است. تلاش می‌کنم در هر دو رشته موفقیت‌های کشوری به دست بیاورم. از مسئولان می‌خواهم امکاناتی برای بهره‌مندی از امکانات باشگاه، زمین‌های چمن و سایر امکانات ورزشی در منطقه را در اختیار تیم‌های منتخب قرار دهند. این کار هم انگیزه بچه‌ها را افزایش داده و هم تلاششان را چند برابر می‌کند. ما وقتی حمایت شویم تمام توان‌مان را به کار می‌گیریم تا بهترین‌ها را برای منطقه و محله‌مان به ارمغان بیاوریم.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code