منطقه 2

راه‌اندازی بازارچه خیریه در سعادت‌آباد

نویسنده:
بازارچه خیریه برای معلولان و زنان سرپرست خانوار در بوستان شقایق راه‌اندازی شد...
1396/03/24
بازارچه خیریه برای معلولان و زنان سرپرست خانوار در بوستان شقایق راه‌اندازی شد.
«مصطفی جمالی پارسا» مدیر محله سعادت‌آباد در این‌باره گفت: «این بازارچه خیریه برای معلولان و زنان سرپرست خانوار در ایام ماه مبارک رمضان راه‌اندازی شده است. 8 غرفه به معلولان و 7 غرفه به زنان سرپرست خانوار اختصاص دارد تا تولیدات خود را در زمینه صنایع‌دستی، کیف و کفش چرم، سنگ‌های دست‌ساز، جواهرات تزیینی، غذاهای سنتی و خانگی برای شهروندان عرضه کنند. شهروندان برای حضور در این بازارچه خیریه می‌توانند از ساعت 18 تا 22 به میدان سعادت‌آباد، خیابان شهید عبقری داخل بوستان شقایق مراجعه کنند.»

بررسی مشکلات شهری شهروندان در مسجد
مشکلات شهری شهروندان توسط سامانه 1888 به شکل حضوری در مسجد سیدالشهدا(ع) بررسی و سپس پیگیری می‌شود.  «داود نجاری» مسئول سامانه 1888 منطقه در این‌باره گفت: «مسئولان سامانه 1888 به همراه شهردار ناحیه 9 با حضور در مسجد سید الشهدا(ع) مشکلات شهروندان در حوزه فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری، شهرسازی و معماری، حمل‌ونقل و ترافیک، فنی و عمران را بررسی و برای رفع آن برنامه‌ریزی می‌کنند. همچنین کارشناسان این سامانه شهروندان را با فعالیت‌های سامانه نظارت همگانی درباره چگونگی ثبت و پیگیری پیام و انتقال آن به مدیران مربوطه آشنا کرده و به پرسش‌های شهروندان پاسخ می‌دهند. شهروندان می‌توانند بعد از نماز ظهر و عصر مشکلات خود را با مراجعه به مسجد در شهرک بوعلی مطرح کنند.»

برپایی بازارچه‌های اشتغالزایی در منطقه
ستاد توانمندسازی شهرداری برای زنان سرپرست خانوار بازارچه‌های اشتغالزایی برپا می‌کند.  «سمانه دودمان» رئیس اداره امور بانوان شهرداری منطقه در این‌باره گفت: «برای اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار در ماه مبارک رمضان بازارچه‌های خوداشتغالی در بوستان ولایت، پارکینگ بهرود و پایانه اتوبوسرانی آزادی برگزار می‌شود و بانوان سرپرست خانوار منطقه ما در این بازارچه‌ها حضور دارند و تولیدات خود را در زمینه صنایع‌دستی و پوشاک به فروش می‌رسانند. شهروندان تا پایان ماه مبارک رمضان می‌توانند از ساعت 17 تا 22 به این بازارچه‌ها مراجعه کنند.»

توسعه «فرهنگ خوراک سالم» در برق آلستوم
سرای محله برق آلستوم با راه‌اندازی بازارچه کارآفرینی، «فرهنگ خوراک سالم» را میان شهروندان توسعه می‌دهد.  «لیلا غفاری» مسئول خانه رفاه و خدمات اجتماعی سرای محله برق آلستوم در این‌باره گفت: «با انتخاب افراد نخبه، مدال‌آور و برگزیده در رشته‌های مختلف علمی و هنری به‌عنوان سفیران سلامت تلاش می‌کنیم «فرهنگ خوراک سالم، مبنای شهروند سالم» را میان اهالی محله‌های مختلف از طریق برپایی کارگاه‌های آموزشی گوناگون، راه‌اندازی بازارچه کار‌آفرینی در این رابطه و ارائه نمونه‌های عملی توسعه دهیم تا سطح سلامت شهروندان بالا برود. در مرحله نخست اطلاع‌رسانی مناسب در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها بر مبنای طب سنتی ایرانی انجام می‌شود.»

کاهش تصادف در خیابان شهید عابدی
مشکلات خیابان شهید عابدی با انجام اصلاحات هندسی رفع شد.
«سرهنگ عبدالعظیم مشایخی» رئیس پلیس راهور منطقه در این‌باره گفت: « با انجام اصلاحات هندسی در تقاطع خیابان شهید عابدی با خیابان پیام، مشکلات ترافیکی این محدوده از منطقه کاهش یافت. خودروها در این محدوده به دلیل قرار داشتن هتل اسپیناس و بوستان پرواز‌‌‌ خودروها تردد زیادی داشتند و نبود تابلوهای جداکننده مسیر باعث بروز تصادف‌های شدید در محل می‌شد اما با نصب تابلوهای جداکننده در هنگام گردش به چپ از تداخل خودروها جلوگیری شد.»

مرمت نقاشی‌های دیواری خیابان استاد نظر
نقاشی‌های دیواری خیابان استاد نظر تا پایان خرداد مرمت می‌شود.  «مرتضی نوروزی» رئیس اداره زیبا‌سازی شهرداری منطقه در این‌باره گفت: «با توجه به فرسودگی نقاشی‌های دیواری خیابان استاد نظر  ،واقع در بلوار شهید فلاح‌زاده برای ایجاد جلوه بصری و خلاقانه، طرحی شامل درخت و پرنده به مساحت 480‌مترمربع اجرا شد. همچنین قرار است به‌زودی در بلوار دریا نقاشی دیواری دیگری به مساحت 800‌ مترمربع کار شود و هم اکنون این طرح در مرحله طراحی قرار دارد.»

مسابقه عکس سلفی از سفره افطار
مسابقه عکس سلفی سفره افطار در سرای محله شهرآرا برگزار می‌شود.  
به گزارش خبرنگار همشهری محله، تمامی شهروندان در گروه‌های سنی مختلف می‌توانند در کنار سفره افطار با تلفن همراه خود عکس سلفی بگیرند و تا چهارم تیر آثارشان را به ضلع شمال غرب بوستان شهرآرا ارسال یا به نشانیwww.sarayemahale.shahrara@yahoo.com ایمیل کنند. پس از داوری، به عکس‌های برگزیده تا 15 تیر جوایزی اهدا می‌شود.

دیدار با خانواده شهدا
طرح بیت‌النور برای احیاء مبانی فرهنگ شهادت تا پایان ماه مبارک رمضان در خانه شهدا اجرا می‌شود.  «کاظم باقری» مسئول اداره امور ایثارگران منطقه در این‌باره گفت: «این طرح برای پاسداشت مقام والای شهدا و بیان مفاهیم فرهنگ شهادت و ارتباط آن با فرهنگ ایثار از منظر قرآن کریم در تمامی محله‌ها اجرا می‌شود. در طرح بیت‌النور شهروندان با حضور در خانه شهدا به جزء‌خوانی قرآن می‌پردازند. علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند به خانه‌های جهاد‌ سراهای محله مراجعه کنند.»

شناسایی اماکن تاریخی مناسب برای معلولان
اماکن تاریخی و گردشگری مناسب برای استفاده افراد معلول شناسایی می‌شود.
مدیر مؤسسه ساحل امید در این‌باره گفت: «50 مکان تاریخی و گردشگری برای استفاده افراد معلول در نظر گرفته شده است و به همین دلیل گروهی با عنوان همیار داوطلب که از افراد عادی و معلول تشکیل شده است به بررسی این اماکن می‌پردازند تا بناهای تاریخی و گردشگری مناسب برای استفاده آنها را شناسایی کنند.»  «شهرام مبصر» افزود: «تاکنون 20 مکان شناسایی شده که از این تعداد 9 مکان تاریخی و گردشگری مناسب معلولان است. شهروندان اگر خودشان باغ مناسب‌سازی شده برای تفریح و استفاده معلولان دارند می‌توانند با شماره‌های 44293270 و 44217780 تماس بگیرند و معرفی کنند.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code