منطقه 2

لحظه تحویل در حریم یار

نویسنده: زهرا خورشیدی
لحظه تحویل سال برخی دوست دارند در خانه و بین اعضای خانواده باشند. تعدادی هم حضور در جمع بزرگ‌ترهای فامیل را می‌پسندند. عده‌ای هم به مکان‌های مذهبی می‌روند. به همین دلیل در این مکان‌ها برنامه‌های ویژه‌ای به اجرا در می‌آید. در ادامه برخی از این مکان‌ها معرفی شده‌اند. ...
1395/12/25
 لحظه تحویل سال برخی دوست دارند در خانه و بین اعضای خانواده باشند. تعدادی هم حضور در جمع بزرگ‌ترهای فامیل را می‌پسندند. عده‌ای هم به مکان‌های مذهبی می‌روند. به همین دلیل در این مکان‌ها برنامه‌های ویژه‌ای به اجرا در می‌آید. در ادامه برخی از این مکان‌ها معرفی شده‌اند.

شروع سال در امامزاد‌گان
آستان‌های امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) در محله پونک، امامزاده صالح(ع) و ابوطالب(ع) فرحزاد و بقعه علامه طرشتی از مکان‌های مذهبی‌ای هستند که هر سال جمعیت زیادی در این مکان‌ها گردهم جمع می‌شوند، دعا می‌خوانند و در جشن سال نو شرکت می‌کنند. امسال هم با توجه به اینکه لحظه سال تحویل، ساعتی پس از اذان مغرب است، مسئولان این امامزاده‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که برنامه‌ها با برپایی سفره هفت‌سین، مولودی‌خوانی و خواندن دعای زیارت، عیدی دادن و... همراه شود. البته آستان امامزادگان صالح و عینعلی و زینعلی(ع) از 27 اسفند طرح آرامش بهاری را شروع کرده‌اند و برای زائران مسابقه‌های مختلف همراه با برنامه‌های آموزشی دارند.

تحویل سال در مساجد
استقبال مردم از مساجد در لحظه تحویل سال چشمگیر است. به‌ویژه در محله‌هایی با بافت مذهبی مانند فرحزاد، پونک، طرشت و شهرآرا ساکنان ترجیح می‌دهند که لحظه تحویل سال کنار هموطنان خود باشند. به همین دلیل امسال از مساجد خواسته شده تا برنامه ویژه‌ای را تدارک ببینند و حتی پیش‌بینی شده است در هر محله یک مسجد به‌عنوان مسجد ویژه انتخاب شود.

در جوار شهدای گمنام
بقعه شهدای گمنام هم از مکان‌های شلوغ لحظه سال تحویل است. در منطقه ما هم 9 بقعه وجود دارد که شامل بقعه شهدای گمنام امامزاده صالح فرحزاد، مسجد قدس، شهرک آزمایش، بوستان‌های پرواز و نهج‌البلاغه، خیابان آزادی، دانشگاه‌های امام صادق و شریف و بقعه علامه طرشتی می‌شود. در این مکان‌ها گرچه برنامه خاصی اجرا نمی‌شود اما معمولاً سال‌های قبل پر از جمعیت بوده و هرکسی با خودش شیرینی همراه داشته و سفره هفت‌سین برپا کرده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code