منطقه 2

کارگردان مردمی در لیسانسه‌ها

نویسنده:
هشتم آذر سالروز تولد یکی از چهره‌های صمیمی ساکن منطقه است که به‌ندرت لبخند از صورتش محو می‌شود و فصل دوم سریال «لیسانسه‌ها» به کارگردانی او از شبکه سوم سیما در حال پخش است...
1396/09/08
هشتم آذر سالروز تولد یکی از چهره‌های صمیمی ساکن منطقه است که به‌ندرت لبخند از صورتش محو می‌شود و فصل دوم سریال «لیسانسه‌ها» به کارگردانی او از شبکه سوم سیما در حال پخش است. «سروش صحت» سال ۱۳۴۴ در اصفهان به دنیا آمد و از سال‌ها پیش در محله سعادت آباد سکونت دارد. صحت کارگردان، نویسنده، بازیگر و طنزپرداز است که در سری دوم برنامه «کتاب باز» هم جلو دوربین و به‌عنوان مجری حضور دارد. محل فیلمبرداری این سریال بخش‌های مختلف منطقه مانند میدان کاج، بوستان شقایق در سعادت‌آباد، شهرک ژاندارمری بوده و یکی از دلایل انتخاب این مکان‌ها شناختی است که او از منطقه دارد. یکی از ویژگی‌های اخلاقی این بازیگر هم‌محله‌ای علاقه به حضور در جمع مردم است: «دوست دارم همیشه بین مردم باشم و هیچ‌وقت نخواسته‌ام از جمعیت فاصله بگیرم. کنار مردم قرار گرفتن به من حس آرامش می‌دهد. پس همیشه به جمعیت پناه می‌برم و از مکان‌های آرام و خلوت بیزارم. در شلوغی می‌توانم در رفتارهای آدم‌های مختلف دقیق شوم و از دل آنها سوژه‌هایی را پیدا کنم.» همشهری محله تولد این بازیگر هم‌محله‌ای را تبریک می‌گوید.

روزگار خوشی‌ها و حسرت‌ها
پاستورال آمریکایی / فیلیپ راث / ترجمه: مرضیه خسروی / نشر: چشمه
«پاستورال آمریکایی» نام کتابی است که فردا (نهم آذر ماه) در کتابفروشی «آرن» شهرک غرب با حضور نویسندگان و چهره‌های شناخته شده رونمایی می‌شود. رمان«پاستورال آمریکایی» ماجرای زندگی خانواده‌ای در دهه‌ 60 و 70 میلادی است. خواننده این رمان‌ با روایت‌های متنوع از زندگی‌‌ای مواجه می‌شود که در پس‌زمینه‌اش می‌توان جنگِ ویتنام،‌ ترورهای سیاسی، ظهورِ هیپیسم، شکوفایی اقتصادی و آشوب‌های یک نسلِ سودازده را دید. در واقع «پاستورال آمریکایی» رمان زمانِ از دست‌رفته است. رمان خوشی‌ها و حسرت‌ها و در عین‌حال تأثیر جهانی که به سرعت با آدم‌هایش عوض می‌شود. این رمان یکی از نمادین‌ترین آثار ادبیات آمریکا در دهه‌ نود به شمار می‌آید.

آشتی با گیاهان در سه محله
مراکز آموزش گل و گیاه اداره فضای سبز شهرداری منطقه با تجهیزات کامل برای برپایی کارگاه‌های آموزشی، انجام آزمایش روی گل‌ها و گیاهان، کتابخانه و گلخانه در سه محدوده از منطقه ما ساخت شده‌اند. نخستین مرکز سال 1385 در بوستان شقایق محله سعادت‌آباد افتتاح شد و بعدها مراکز گل و گیاه بوستان شهرآرا در محله شهرآرا و اشرفی اصفهانی در محله مرزداران غربی به بهره‌برداری رسیدند. در این مراکز کلاس‌های آموزشی رایگان برای شهروندان برگزار می‌شود. البته موضوع کلاس‌ها با توجه به هر فصل متغیر است. اما بیشتر آموزش‌ها شامل سبزیکاری، نگهداری از گیاهان آپارتمانی، گل‌های فصلی و پیازی، درخت و درختچه، نگهداری کاکتوس، گیاهان دارویی، کاشت توت‌فرنگی، پرورش زعفران خوراکی، قارچ صدفی و آلوئه‌ورا، ساخت تراریوم، هرس درختان و... می‌شود. البته کارشناسان مراکز آموزش گل و گیاه علاوه بر برپایی کلاس‌های مختلف با نهادها و مراکز علمی، فرهنگی و مذهبی هم ارتباط داشته و در این مراکز برنامه‌های آموزشی دارند.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code