منطقه 20

تأمین وسایل گرمایشی خانواده‌های کم برخوردار

نویسنده:
منازل خانواده‌های کم برخوردار جنوب تهران با مشارکت خیّران گرم شد. «عبدالحسین مسلمی» معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه با بیان این مطلب گفت: «همزمان با آغاز فصل زمستان و با مشارکت جمعی از خیّران، ۱۴۰ وسیله گرمایشی به خانواده‌های کم برخوردار، اهدا و ده‌ها وسیله گرمایشی هم با اجرای طرح هبه به خانواده‌های نیازمند داده شد....
1395/10/20
منازل خانواده‌های کم برخوردار جنوب تهران با مشارکت خیّران گرم شد. «عبدالحسین مسلمی» معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه با بیان این مطلب گفت: «همزمان با آغاز فصل زمستان و با مشارکت جمعی از خیّران، ۱۴۰ وسیله گرمایشی به خانواده‌های کم برخوردار، اهدا و ده‌ها وسیله گرمایشی هم با اجرای طرح هبه به خانواده‌های نیازمند داده شد.»
مسلمی با بیان اینکه تعداد زیادی از این خانواده‌ها در محدوده حریم منطقه زندگی می‌کنند و زیر پوشش برنامه‌های حمایتی مدیریت شهری منطقه قرار دارند افزود: «تاکنون هزار خانواده کم برخوردار در قالب طرح حامی شناسایی شده‌اند.» شهروندان علاقه‌مند برای اهدای کالا و مشارکت در طرح‌های هبه و کمک به نیازمندان می‌توانند به مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه واقع در میدان سلمان فارسی مراجعه کنند یا با شماره ۵۵۹۳۷۶۱۷ تماس بگیرند.

نمایشگاه دستاوردهای هنری
نمایشگاه هنرهای تجسمی و صنایع‌دستی در فرهنگسرای آفتاب با هدف کمک به اشتغال هنرمندان برپا می‌شود. «محمد صمدی» جانشین مدیر فرهنگسرای آفتاب با بیان این خبرگفت: «درصدد هستیم با برپایی این نمایشگاه برای خانواده‌های بی‌سرپرست، بدسرپرست و نیازمند از نظر اقتصادی قدمی برداشته و بتوانیم اشتغالزایی کنیم.» او با بیان اینکه شهروندان باقرشهری، دستاوردهای فرهنگی و هنری بسیاری دارند افزود: «شهروندان می‌توانند آثار هنری خود را در این نمایشگاه درمعرض دید عموم قرار دهند و از این راه به اقتصاد خانواده کمک کنند.» صمدی از برپایی این نمایشگاه دراسفند ماه خبرداد وگفت: «تابلو فرش، معرق، تابلوهای نقاشی و... ازمواردی است که شهروندان می‌توانند در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار دهند.»

راه‌اندازی خط تاکسیرانی برای مترو باقرشهر
خط تاکسیرانی در مترو باقرشهر راه‌اندازی می‌شود. «احسان فرهانی» مسئول واحد حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری باقرشهر با اعلام این خبرگفت: «در بخش شمالی باقرشهر هیچ خط تاکسیرانی فعالیت نمی‌کند. نبود خط تاکسیرانی،‌ تردد شهروندان این محدوده از شهر، به‌ویژه دانش‌آموزان هنرستان گلشنی را با مشکل مواجه کرده بود که خوشبختانه با مساعدت مسئولان یک خط تاکسیرانی از مبدأ مترو آزمایشی فعال می‌شود.» او با بیان اینکه با راه‌اندازی این خط تاکسیرانی استفاده از مترو باقرشهر برای تعداد بیشتری از شهروندان ممکن خواهد شد افزود: «قرار است خط تاکسی خیابان ۲۴ متری طالقانی را به سمت مترو باقرشهر امتداد دهیم و در صورت بازخورد خوب شهروندان، پس از تصویب در شورای ترافیک، فعالیت این خط به‌صورت دائم انجام خواهد شد.‌»

پایگاه بینایی‌سنجی در فرهنگسراهای باقرشهر
پایگاه بینایی‌سنجی با مشارکت بهزیستی شهرستان ری درفرهنگسراهای باقرشهر دایر شد. «اصغر قنبری» مسئول واحد سلامت شهرداری باقرشهر با اعلام این خبرگفت: «پایگاه بینایی‌سنجی برای کودکان کمتر از 6 سال با همکاری بهزیستی شهرستان ری در3 فرهنگسرای آفتاب، عطرنرگس و شهریار دایر شد تا شهروندان با مراجعه به این مراکز از وضع بینایی کودکان خود آگاه شوند.» او هدف از این کار را پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا6 سال عنوان کرد و افزود: «والدین با مراجعه به این پایگاه‌ها می‌توانند از تنبلی احتمالی چشم فرزند خود آگاه شده و برای درمان این مشکل زودتر اقدام کنند.»

جلسات بهبودی از بیماری اعتیاد
انجمن معتادان گمنام با هدف بهبود بیماری اعتیاد جلسات آزاد برگزار می‌کند. در هفته پیش رو جلسات روزهای یکشنبه و سه‌شنبه از ساعت 19 تا20:30 در روستای قمصر واقع در باقرشهر، فلکه دوم، داخل دهیاری قمصر و روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت 19 تا20:30 در حسن‌آباد، بلوار امام، پشت ساختمان بخشداری، مقابل سالن ورزشی شهدای فشافویه برگزار می‌شود. شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 09124032701تماس بگیرند.

ساخت حمام برای حاشیه‌نشین‌ها
اعضای داوطلب خانه ایرانی شهرری در یک طرح امدادی ‌ـ جهادی برای کودکان محروم ساکن درحاشیه شهرری حمام و سرویس بهداشتی ساختند. «مهسا منوچهری» مسئول مددکاری خانه ایرانی شهرری در مورد وضعیت زندگی کودکان حاشیه‌نشین گفت: «در محل سکونت این کودکان حتی امکانات اولیه زندگی از جمله آب آشامیدنی، گاز، حمام و... وجود ندارد. نبود ابتدایی‌ترین امکانات بهداشتی سبب بیماری‌های پوستی و شپش در بین آنها می‌شود.» او افزود: «با کمک خیّران، دانشجویان داوطلب مؤسسه، کار ساخت حمام و سرویس بهداشتی برای تعدادی از این بچه‌ها آغاز شد اما هنوز خانواده‌هایی هستند که نیاز به امکانات اولیه دارند.» شهروندانی که تمایل دارند با کمک مالی خود در این طرح خداپسندانه مشارکت کنند می‌توانند با شماره 33412494 تماس بگیرند یا حضوری به شهرک علائین، خیابان مصطفی خمینی، کوچه ولی‌عصر(عج)، کوچه هرمز، پلاک 5 مراجعه کنند.

آغاز دوره فوق ممتاز خوشنویسی در رازی
دوره فوق ممتاز خوشنویسی به همت «اسفندیار ستارپور» مدرس انجمن خوشنویسان ایران در مجتمع فرهنگی و هنری شیخ ابوالفتوح رازی شهرستان ری آغاز شد. هنرجویان علاقه‌مند می‌توانند با هماهنگی قبلی در روزهای پنجشنبه به مجتمع فرهنگی و هنری شیخ ابوالفتوح رازی شهرری واقع در میدان نماز، جنب فرهنگسرای ولا مراجعه کنند. برای کسب اطلاع بیشتر با شماره ۳۳۳۹۴۰۶۰ تماس بگیرید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code