منطقه 20

خبر

نویسنده:
1396/03/29
نشست‌های «حلقه معرفت» درمساجد
نشست‌های «حلقه معرفت» ویژه نوجوانان همزمان با شب‌های ماه مبارک رمضان در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان ری برگزار می‌شود.
این طرح همزمان با شب‌های ماه مبارک رمضان در مساجد منتخب شهرستان ری در حال برگزاری است. هدف از اجرای طرح «حلقه معرفت» شناخت و درک فضیلت این ماه توسط نوجوانان و آمادگی نوجوانان برای حضور در کلاس‌های فرهنگی و تفریحی در اوقات فراغت است. اکنون 90 کانون فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان ری مشغول به فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، دینی و اردویی هستند.

ساخت سه چرخه ویژه توانیابان
سه چرخه با طراحی جدید برای آموزش توانیابان در منطقه ساخته شد.
«ابوذر ریاضی» معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار منطقه با بیان این مطلب گفت: «با توجه به محدودیتی که توانیابان در استفاده از دوچرخه دارند بوستان آموزش ترافیک منطقه سه‌چرخه با طراحی جدید و متناسب با توانایی این افراد ساخته است تا در زمان‌های آموزش از آن استفاده کنند.»
ریاضی با بیان اینکه این طرح جدید مورد استقبال کم‌توانان و خانواده‌های آنها قرار گرفته است افزود: «این کار به ابتکار بوستان آموزش ترافیک منطقه و با استفاده از دوچرخه‌های غیرقابل استفاده و اسقاطی انجام شده است.»
وی از بهره‌مندی توانیابان از امکانات تفریحی، ورزشی، آموزشی و فرهنگی گفت و افزود: «آموزش‌های بوستان ترافیک منطقه چهارشنبه‌های هر هفته به توانیابان اختصاص دارد و علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از این امکان می‌توانند با شماره ۵۵۹۶۶۶۰۵ تماس بگیرند.»

باغ‌های کهریزک شناسنامه‌دار می‌شود
شناسنامه باغ‌های کهریزک با هدف حفظ اراضی فضای سبز این شهر، تهیه و تنظیم می‌شود.
«داریوش خطیر» مسئول واحد فضای سبز شهرداری کهریزک گفت: «در سال‌های گذشته بسیاری از شهروندان در باغ و فضاهای سبز کهریزک ساخت‌وساز کرده‌اند. به همین دلیل برای حفظ محیط‌زیست طرح شناسنامه‌دار کردن باغ‌های شهر در دستور کار واحد فضای سبز قرار گرفته است.»
او افزود: «در این طرح تمامی باغ‌ها و فضاهای سبز شهر، شناسایی و مشخصات آنها در قالب مساحت، نوع پوشش گیاهی، تعداد درختان، نحوه آبیاری و... در شناسنامه باغ نوشته می‌شود که این شناسنامه در واحد اداری فضای سبز نگهداری شده تا از هرگونه دخل و تصرف مالک در فضای سبز باغ جلوگیری به‌عمل آید. اکنون مطالعات اولیه طرح انجام شده است و با دریافت مجوز از شورای‌ اسلامی شهر به‌زودی شاهد اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن باغ‌ها خواهیم بود.»


راه‌اندازی سامانه تصفیه آب
سامانه تصفیه آب به روش الکترولیز نمک طعام در تأسیسات آبرسانی شهید تهرانی راه‌اندازی شد. «علی اکبرهراتی» با اعلام این خبر گفت: «برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی روستایی، دستگاه تصفیه آب به روش الکترولیز نمک طعام در مجتمع آبرسانی شهید تهرانی(روستای غنی‌آباد) به بهره‌برداری رسید.» او افزود: «با اجرایی شدن این طرح بیش از 20روستای تحت پوشش مجتمع آبرسانی شهید تهرانی در ۲بخش مرکزی و قلعه‌نو از آب آشامیدنی با کیفیت بالا بهره‌مند شدند.»

نوسازی وبهسازی مراکز بهداشتی منطقه
ساختمان‌های قدیمی مراکز بهداشتی شهرستان ری در روند اجرای طرح تحول سلامت نوسازی و بهسازی شدند. «فاطمه تاجیک»رئیس اداره بهداشت شهرستان ری از فرسودگی و غیرقابل استفاده بودن برخی از ساختمان‌های مراکز بهداشتی شهرستان ری در آغاز اجرای طرح تحول سلامت گفت و افزود: «تمامی ساختمان‌های قدیمی مراکز بهداشتی شهرستان ری که خدمت‌رسانی به بیماران را سخت کرده بود در جریان اجرای طرح تحول سلامت نوسازی و بهسازی شدند.» او در مورد نوسازی و بازسازی بیمارستان‌های شهرستان ری هم گفت: «شهرستان ری 2بیمارستان هفتم‌تیر و فیروز‌آبادی دارد که در جریان اجرای سیاست تحول سلامت دولت، بیمارستان شهدای هفتم‌تیراستاندارد‌سازی شد و بخش‌های مختلف از جمله اورژانس، بخش قلب، آی. سی. یو و رادیولوژی در این بیمارستان شروع به کار کرد.» تاجیک ادامه داد: «درمانگاه نیمه‌کاره بیمارستان فیروزآبادی هم از طریق منابعی که فرمانداری تخصیص داده در حال تکمیل و نوسازی است.»

فرهنگسراهای کهریزک پاتوق بانوان هنرمند
دوره جدید کارگاه‌های هنری برای بانوان در فرهنگسراهای کهریزک دایر می‌شود. «محسن یوسفی» سرپرست امور فرهنگی شهرداری کهریزک با اعلام این خبر گفت: «با توجه به درخواست‌های شهروندان و با هدف افزایش مهارت یادگیری هنرهای دستی در بین بانوان، دوره‌های جدید کارگاه‌های هنری در فرهنگسراهای کهریزک برگزار می‌شود.» او افزود: «دوره‌های جدید هنری شامل خیاطی، نقاشی روی پارچه، نقاشی روی شیشه، سفره‌آرایی و سایر هنرهای تزیینی است که از ابتدای خردادماه در فرهنگسراهای شهر برگزار می‌شود.» علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در رشته‌های مورد نظر خود می‌توانند به فرهنگسرای امام صادق(ع) و باقرالعلوم(ع) مراجعه کنند.

موفقیت دانش‌آموزان در مسابقات قرآن و نماز
دانش‌آموزان و فرهنگیان ناحیه یک شهرستان ری در مسابقات قرآن، عترت و نماز مناطق ۲۱گانه شهرستان‌های استان تهران رتبه 59 را کسب کردند. «رحمت‌الله قاسمی‌پور»معاون پرورشی ناحیه یک گفت: «در این دوره از مسابقات دانش‌آموزان ناحیه یک ری موفق به کسب ۵ رتبه اول استان و راهیابی به مرحله کشوری در رشته‌های‌های تواشیح و تفسیر و موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم در دیگر رشته‌ها شدند.» او افزود: «مسابقات در ۱۱رشته که در بخش قرآن رشته‌های قرائت، تفسیر، حفظ،‌ ترتیل و همخوانی، در بخش نماز رشته‌های انشای نماز، اذان و احکام و در بخش عترت رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و تواشیح و با حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان در استان برگزار شد.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code