منطقه 20

قلب ری در کرمانشاه می تپد

نویسنده: سودابه رنجبر
وقتی زلزله غرب کشور را لرزاند همه مردم برای دستگیری از زلزله‌زدگان از یکدیگر پیشی گرفتند. فقیر و غنی آمدند تا با هر توان و بضاعتی دست همنوع خود را بگیرند...
1396/09/13
 وقتی زلزله غرب کشور را لرزاند همه مردم برای دستگیری از زلزله‌زدگان از یکدیگر پیشی گرفتند. فقیر و غنی آمدند تا با هر توان و بضاعتی دست همنوع خود را بگیرند. این را در مرکز جمعیت هلال‌احمر شهرستان ری شاهد بودیم. چه در روزهای اول و چه حالا که همچنان کمک‌های مردمی به این مرکز سپرده می‌شود. مدتی که در مرکز جمعیت هلال‌احمر حاضر بودیم تعداد زیادی از خانواده‌ها به این مرکز مراجعه کردند. اغلب چند دقیقه‌ای را می‌ماندند و حجم وسیع کمک‌های مردمی را به نظاره می‌نشستند. انگار حضورشان دربین داوطلبان جمعیت هلال‌احمر دلشان را آرام می‌کرد.

 این روزها بیشتر کمک‌های مردمی به‌صورت وجه نقد پرداخت می‌شود. «علیرضا غلام‌پور» از داوطلبان جمعیت هلال‌احمر مسئول جمع‌آوری کمک‌های نقدی است. او می‌گوید: «چند روز پیش آقای جوانی به هلال‌احمر، مراجعه واعلام کرد که می‌خواهد مبلغی را به حساب هلال‌احمر واریز کند. برای پرداخت وجه نقد کارت کشید. وقتی داشت رقم مورد نظرش را می‌نوشت کمی مکث کرد و بعد ۲برابر مبلغی را که اعلام کرده بود ثبت کرد.» غلام‌پور می‌گوید: «مردم ما بسیار رئوف و مهربان هستند. وقتی حضور آنها این‌قدر پررنگ است پس ما هم باید تا پاسی از شب بمانیم و کمک‌ها را به زلزله‌زدگان برسانیم.

 تعداد زیادی از افرادی که این روزها درمرکزهلال احمر شهرستان ری حضور پیدا می‌کنند و شبانه‌روزی کالاهای اهدایی مردم را بسته‌بندی می‌کنند در واقع جزو مددجویان هلال‌احمر هستند. افرادی که خودشان روزگاری منتظر بودند حمایت شوند و امروز به حمایت زلزله‌زدگان کشورمان آمده‌اند.

 داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از همان ابتدای روز کارشان را تقسیم می‌کنند. جوان‌ترها که بنیه بدنی قوی‌تری دارند هدایای بسته‌بندی شده را جابه‌جا می‌کنند و باتجربه‌ترها به‌ویژه خانم‌هایی که سن و سال بالاتری دارند و با یک نگاه می‌توانند اندازه لباس‌ها را تشخیص دهند نشسته‌اند و لباس‌ها را طبق رده‌های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان بسته‌بندی می‌کنند.

 در بین اقلامی که برای کمک آورده شده روروئکی به چشم می‌خورد که مادر جوانی آن را برای کمک به کودکی زلزله‌زده آورده است. او به داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفته: «این روروئک می‌تواند کمک حال مادری باشد که برای چند دقیقه کودکش را در آن بگذارد و استراحت کند.»

 درمرکز هلال‌احمر تعداد زیادی عروسک و وسایل بازی کودکان به چشم می‌خورد. مددکار هلال‌احمر می‌گوید: «بیشتر این اسباب‌بازی‌ها را کودکانی اهدا کرده‌اند که همراه پدران و مادرانشان برای کمک به بسته‌بندی هدایا آمده‌اند. آنها با دیدن سعی و تلاش والدین خود اسباب‌بازی‌هایی را که همراه داشتند اهدا کردند و رفتند.

 تمام کمک‌های غیرنقدی توسط‌تریلرها به حسن‌آباد انتقال داده شده و با بسته‌بندی و جداسازی مناسب‌تری به فرودگاه امام خمینی(ره) می‌رود و به کرمانشاه فرستاده می‌شود.

Untitled-2.jpgارسال پیام اشتراک 
 
 Security code