منطقه 21

آغاز ثبت‌نام برای دومین مسابقه فرامنطقه‌ای کیک ترافیک

نویسنده:
ثبت نام برای دومین مسابقه فرامنطقه‌ای کیک ترافیک به میزبانی منطقه 21 آغاز شد. هادی فاتحی، مدیر بوستان ترافیک در این‌باره گفت: «شهروندان تا عید فطر فرصت دارند برای شرکت در دومین مسابقه فرامنطقه‌ای کیک ترافیک با حضور در‌سراهای محله و بوستان ترافیک اقدام به ثبت‌نام کنند....
1396/03/24
ثبت نام برای دومین مسابقه فرامنطقه‌ای کیک ترافیک به میزبانی منطقه 21 آغاز شد. هادی فاتحی، مدیر بوستان ترافیک در این‌باره گفت: «شهروندان تا عید فطر فرصت دارند برای شرکت در دومین مسابقه فرامنطقه‌ای کیک ترافیک با حضور در‌سراهای محله و بوستان ترافیک اقدام به ثبت‌نام کنند. این مسابقه به مدت 4 روز از 11 تا 14 تیرماه در بوستان نرگس برگزار می‌شود.» وی هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی بیشتر شهروندان با مباحث ترافیکی دانست و گفت: «کیک‌هایی که پخته و برای شرکت در مسابقه آورده می‌شود، باید در قالب‌های ترافیکی باشد. در نهایت نیز مبلغی که از فروش کیک‌ها حاصل می‌شود، صرف امور خیریه و کمک به نیازمندان خواهد شد. شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 44520656 تماس بگیرند.»

طرح سنجش سلامت تا 11 مرداد ادامه دارد
‌خانواده‌هایی که فرزندشان امسال به کلاس اول می‌رود، تا 11 مرداد ماه می‌توانند با مراجعه به مراکز آموزشی دبستان در منطقه نسبت به سنجش سلامت فرزندان خود اقدام کنند. به گزارش خبرنگار همشهری محله، خانواده‌‌ها پس از مراجعه به مدرسه و دریافت نشانی مرکز سنجش سلامت با مراجعه به این مرکز نسبت به سنجش سلامت فرزند خود اقدام کرده و با تکمیل شناسنامه سلامت برای ثبت‌نام به مدرسه مراجعه کنند. والدین با ورود به سامانه اینترنتی پایگاه سنجش و ثبت‌نام در آن طبق زمان‌بندی اعلام شده به همراه فرزند خود برای سنجش سلامت مراجعه خواهند کرد.
گفتنی است، تکمیل شناسنامه سلامت و ارائه آن به مدرسه برای ثبت‌نام کلاس اولی‌ها ضروری است.

برپایی «محافل انس با قرآن کریم» در مساجد
محافل انس با قرآن کریم با رویکرد مسجد محوری در مساجد شاخص و محوری منطقه برگزار می‌شود. امیر جاویدپور، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه افزود: «محافل انس با قرآن کریم در 16 مسجد شاخص و محوری منطقه با حضور استادان قرآنی از شب اول ماه مبارک رمضان آغاز شده و در آن برنامه‌های متنوعی از قبیل تجلیل از حافظان و قاریان قرآن و پیشکسوتان قرآنی، ‌ترتیل‌خوانی، تلاوت، مدیحه‌سرایی، تواشیح و دعا اجرا می‌شود. در این برنامه معنوی شهروندان به‌ویژه جوانان می‌توانند حضور یابند و با آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی آموزه‌های قرآنی آشنا شوند. ایجاد فضای معنوی در جامعه و بهره‌گیری از ابعاد دینی، علمی و اعتقادی قرآن کریم در ایام ضیافت‌الله از اهداف این برنامه است.»

برگزاری کلاس‌های آموزشی نگهداری گل و گیاه ویژه بانوان
رئیس اداره امور بانوان شهرداری منطقه از شروع کلاس‌های رایگان آموزشی شیوه‌های نگهداری گل و گیاه با مشارکت مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه در مجموعه شهربانو خبر داد. فاطمه یوسلیانی ضمن اعلام این خبر گفت: «برای ارتقای سطح دانش و آگاهی بانوان منطقه در زمینه نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی، کلاس‌های رایگان آموزشی شیوه‌های نگهداری و پرورش گل و گیاه ویژه بانوان سرپرست خانوار و بانوان شهروند منطقه برگزار می‌شود.» وی در خصوص زمان برگزاری کلاس‌های مذکور افزود: «کلاس‌های آموزشی شیوه‌های نگهداری و پرورش گل و گیاه، دوشنبه هر هفته رأس ساعت 14 در مجموعه شهربانوی منطقه برگزار می‌شود.»

در طرح آونگ مهربانی شرکت کنید
طرح آونگ مهربانی با هدف کمک به دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان در مدارس منطقه اجرا می‌شود. به گزارش خبرنگار همشهری محله، این طرح از سوی آموزش و پرورش منطقه است و در آن شرایطی مهیا شده تا دانش‌آموزان، نوشت‌افزار و کتاب‌های آموزشی، تست، جزوات، مجله‌های آموزشی، کاغذ و... را به مدارس منطقه تحویل دهند و این اقلام به شهرهای محروم کشورمان همچون سیستان و بلوچستان ارسال شود. شهروندان علاقه‌مند تا پایان خرداد فرصت شرکت در این طرح را دارند.

4 شب تعزیه‌خوانی در بوستان شهدای گمنام
مراسم آیینی تعزیه‌خوانی به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) در بوستان شهدای گمنام تهرانسر برگزار می‌شود. مجیدخسروان، سرپرست گروه تعزیه‌خوانی هیئت عاشقان حضرت عباس(ع) در این‌باره گفت: «این مراسم با همکاری سرای محله، شورایاری شهرک پاسداران و هیئت امنای حرم شهدای گمنام تهرانسر به مدت 4 شب از 29 خرداد تا 1 تیر در بوستان شهدای گمنام برگزار می‌شود. شهروندانی که علاقه‌مند به تماشای این مراسم تعزیه‌خوانی هستند از ساعت 21:30 تا 23 می‌توانند به این بوستان در تهرانسر، بلوار نیلوفر مراجعه کنند.»

اجرای گسترده طرح «یک لقمه مهربونی»
 طرح «یک لقمه مهربونی» با هدف افزایش حس همدلی بین شهروندان به همت مرکز خدمات اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه برگزار می‌شود. جمال بافرانی شهردار منطقه با بیان این خبر گفت: «در اجرای فاز جدید این طرح در سال 96 از رستوران‌ها دعوت به عمل آمده تا با هدف تأمین بخشی از وعده‌های غذایی جامعه هدف (افراد بی‌خانمان و آسیب‌دیده اجتماعی) در اجرای هرچه شایسته‌تر این طرح مشارکت داشته باشند.»
بافرانی افزود: «مخاطبان این طرح افراد بی‌خانمان، کودکان آسیب‌دیده، کار و خیابان و خانواده‌های نیازمند هستند.»

آغاز طرح ملی وقف مصحف شریف
طرح ملی وقف مصحف شریف با هدف تأمین قرآن‌های مورد نیاز حسینیه‌ها و مساجد آغاز به کار کرد. به گزارش خبرنگار همشهری محله، در این طرح خیّران و علاقه‌مندان‌‌‌ ترویج فرهنگ قرآن می‌توانند با واریز 7 هزار تومان به ازای هدیه هر جلد کلام‌الله‌مجید به شماره حساب 128 با شناسه پرداخت 94040001329 نزد بانک ملی در تمام نقاط کشور یا با مراجعه به اداره اوقاف تعداد قرآن‌های مدنظر را خریداری و برای مکان مورد نظر به نام خویش وقف و اهدا کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code