منطقه 21

چهره خبر

نویسنده:
1396/03/24
سید حمید موسوی
افزایش استاندارد کیفیت زندگی
نوسازی بافت‌های فرسوده در کلانشهر تهران به‌عنوان یک مؤلفه تعیین‌کننده در بالابردن سطح استانداردهای کیفی زندگی شهری است. سید حمید موسوی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری منطقه گفت: «منطقه 21 در مقایسه با سایر مناطق، یک‌هزارم‌ درصد (5152 هکتار) از بافت فرسوده کلانشهر تهران را به خود اختصاص داده است. با رعایت ضوابط و محور قرار دادن طرح جامع و تفصیلی کلانشهر تهران به‌طور عام و طرح تفصیلی شهرداری منطقه به‌طور خاص، شهروندان می‌توانند ساده‌تر به حقوق حقه خویش رسیده و سرانه‌های مدنظرشان تأمین شود و اگر حول طرح تفصیلی به یک میثاق کلی و محور فعالیت نگاه کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم.»

حجت‌الاسلام والمسلمین نظم‌ده:
فعالیت‌های ورزشی یکی از جذابیت‌های مساجد است
یکی از جاذبه‌های مسجدالنبی(ص)، وجود باشگاه ورزشی و انجام فعالیت‌های ورزشی در این مکان معنوی است. حجت‌الاسلام والمسلمین، حاج‌آقا نظم‌ده در این‌باره می‌گوید: «ورزش‌های رزمی، آمادگی جسمانی و بسیاری از ورزش‌های دیگر که امروزه با استقبال خوبی روبه‌رو هستند، هم برای خانم‌ها و هم برای بانوان در باشگاه این مسجد تدارک دیده است. وجود این باشگاه، شرایطی را مهیا ساخته تا آنهایی که مسجدی نبودند به واسطه این باشگاه به مسجد بیایند و در صف نمازگزاران قرار گیرند. امیدوارم همه مساجد به امکاناتی چون فعالیت‌های ورزشی مجهز و بر جذابیت‌شان به‌ویژه برای نسل جوان افزوده شود.»

حیدر کوهی اردکی
ترویج فرهنگ پهلوانی با ساخت زورخانه در محله‌ها
توسعه خوب است، اما توسعه‌ای که با امکانات همراه نباشد، کاربردی ندارد. حیدر کوهی اردکی، باستانی‌کار هم‌محله‌ای با بیان این موضوع افزود: «ما اکنون در محله با کمبودهای بسیاری مواجه هستیم. از امکانات پزشکی گرفته تا امکانات فرهنگی و ورزشی. حتی یک زورخانه در هیچ یک از محله‌های منطقه وجود ندارد. نمی‌دانم چرا هیچ اقدامی برای توسعه و ایجاد زورخانه‌ها نمی‌شود. ورزش باستانی، ورزش پهلوانی و سنتی کشور است. بسیاری از پهلوان‌های قدیمی که اکنون ماندگارند و از آنها نامی باقی مانده است در همین زورخانه‌ها رشد و به جامعه معرفی شده‌اند. بنابراین باید بگویم، جای ورزش باستانی در محله‌های منطقه خالی است و توجه بیشتری می‌طلبد.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code