منطقه 22

رهایی از اعتیاد در انجمن NA

نویسنده:
انجمن معتادان گمنام با هدف بهبودی بیماری اعتیاد، جلسه‌های آزاد و رایگان را برای اهالی در منطقه برگزار می‌کند...
1395/10/14
انجمن معتادان گمنام با هدف بهبودی بیماری اعتیاد، جلسه‌های آزاد و رایگان را برای اهالی در منطقه برگزار می‌کند. رابط اطلاع‌رسانی این انجمن در منطقه با اعلام این خبر گفت: «جلسه‌های انجمنNA کاملاً رایگان و شرکت در آن برای عموم آزاد است. شهروندان گرفتار در‌بند اعتیاد با روش 12 قدم که در جلسات این انجمن مطرح می‌شود می‌توانند به بهبودی کامل برسند. همچنین در تمام داروخانه‌های منطقه بروشورهای تک برگی انجمن توزیع شده تا اهالی با شیوه بهبودی در انجمن و مکان و زمان جلسه‌های آن آشنا شوند.» درهفته پیش رو جلسه‌های این انجمن درنوبت صبح و عصر در بوستان رز، بوستان یاس چیتگر و ابتدای خیابان زیبادشت برگزار می‌شود.

برپایی چهارمین دوره مسابقات قرآنی
چهارمین دوره مسابقات قرآنی سراج به‌زودی در منطقه آغاز می‌شود.مدیر فرهنگی و هنری منطقه با اعلام این خبر گفت: «دوره جدید مسابقات قرآنی سراج در رشته‌های تحقیق، ترتیل و حفظ، ویژه کودکان تا پایان دی ماه در منطقه برگزار می‌شود.» امیرحسین قربانی افزود: «علاقه‌مندان به مسابقات قرآنی برای ثبت‌نام و شرکت در این مسابقه سراسری شهر تهران می‌توانند به فرهنگسرای تهران یا خانه فرهنگ امیرکبیر مراجعه کنند.»

آغاز جشنواره مشکات در منطقه
پنجمین دوره جشنواره‌‌ ترویجی و آموزشی مشکات در 12 سرای محله از نیمه دی ماه در منطقه کلید می‌خورد.به گزارش خبرنگار ما، این جشنواره در 3 محور مدیریت پسماند، ترافیک، حقوق و تکالیف شهروندی برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره از مشکات می‌توانند آثار خود را با محور مورد علاقه‌شان در قالب نقاشی، انشا، متن‌نویسی، داستان کوتاه، شعر، فیلم، عکس و... به نزدیک‌ترین سرای محل سکونت خود تحویل دهند.

اهدای کتاب ادعیه در مسجد امام رضا(ع)
کتاب دینی و مذهبی «40 حدیث مسجد» که به همت مؤسس و امام جماعت مسجد امام رضا(ع) گردآوری، تهیه و به چاپ دوم رسیده است، بین نمازگزاران مسجد توزیع خواهد شد. حسین واشقانی فراهانی، مؤسس و امام جماعت مسجد شبانه‌روزی امام رضا(ع) با اعلام این خبر گفت: «برای‌‌ ترویج فرهنگ کتابخوانی بین نمازگزاران مسجد هر سال کتاب‌های ادعیه بین اهالی نمازگزار رایگان توزیع می‌شود تا آنها با در اختیار داشتن کتاب دعا ارتباط قوی‌تری با خدا بگیرند و برای ساعتی از روزمرگی‌های زندگی دور شوند.» شهروندان برای دریافت این کتاب رایگان می‌توانند به این مسجد در سه‌راه زیبا دشت، روبه‌روی فروشگاه شهروند مراجعه کنند.

تردد با تاکسی تلفنی 1824
شهروندان منطقه می‌توانند با شماره‌گیری عدد 1824 با تلفن ثابت یا همراه در هر نقطه‌ای که هستند درخواست اعزام تاکسی کنند. رئیس اداره تاکسیرانی منطقه با اعلام این خبر گفت: «با راه‌اندازی سامانه تلفنی تاکسی، اهالی با شماره‌گیری شماره 4 رقمی اعلام شده می‌توانند به‌صورت فردی یا هماهنگی با مسافران دیگر درخواست تاکسی تلفنی کنند.» به گفته عباس ناظریه این امکان به دلیل وسعت منطقه و امکان‌‌ تردد آسان اهالی و به‌ویژه بانوان به سایر نقاط منطقه و تهران میسر شده و نرخ آن بر اساس کیلومتر شمار یا توافقی بین مسافر و راننده معین می‌شود.

مشارکت در تهیه جهیزیه نیازمندان
شهروندان خیر و نیکوکار منطقه می‌توانند در تهیه جهیزیه دختران نیازمند مشارکت کنند. مسئول خانه جهاد و ایثار در توضیح بیشتر این خبر گفت: «اهالی قدیمی و معتمدان محله صدرا با مشارکت خانه جهاد و ایثار سرای این محله برای نیازمندان جهیزیه تهیه می‌کنند و این کار خیر سال‌هاست که در این محله انجام می‌شود.»زهرا روستا افزود: «برای کمک به تهیه جهیزیه توسط اهالی نیاز به پرداخت وجه زیاد نیست بلکه نیکوکاران می‌توانند با اهدای مبالغ اندک یا هدیه ظروف و لوازم نو یا دست دوم که قابلیت استفاده برای جهیزیه را دارند به این خانواده‌ها کمک کنند.» برای حمایت از خانواده‌های نیازمند و مشارکت در این امر خداپسندانه می‌توانید با شماره 44702439 تماس بگیرید.

برپایی کارگاه‌های آموزشی رایگان در گلستان
خانه سلامت سرای محله گلستان هر روز کارگاه‌های رایگان برگزار می‌کند. مسئول خانه سلامت این‌سرا با اعلام این خبر گفت: «استادان هم‌محله‌ای هر روز به‌طور افتخاری کارگاه‌های آموزشی رایگان با موضوع‌های مورد نیاز اهالی را برای گروه‌های سنی مختلف برپا می‌کنند.»مریم امامی افزود: «مهارت‌های زندگی، سلامت روان، طب سنتی، تحکیم بنیان خانواده و... از جمله کارگاه‌های آموزشی است که تاکنون برپا شده و آموزش مباحث آنها همچنان ادامه دارد.» به گفته وی، حضور عموم مردم در این کارگاه‌ها آزاد است.

گروه «پاد» برای پیشگیری از مصرف دخانیات
اعضای گروه پیشگیری از دخانیات با حضور در بوستان‌های منتخب منطقه شهروندان را از مضرات استفاده از سیگار و قلیان آگاه می‌کنند. به گزارش خبرنگار ما اعضای فعال گروه «پاد» برای مبارزه و کاهش مصرف دخانیات و همچنین برای آشنایی بیشتر شهروندان و به‌ویژه نوجوانان و جوانان با خطرات ناشی از مواد دخانی در بوستان‌های بدون دخانیات منطقه حاضر شده و راهنمایی و مشاوره‌های رایگان را به‌صورت چهره به چهره و بروشورهای آموزشی ارائه می‌کنند.

کسب رتبه برتر گردشگری منطقه 22 در تهران
اداره گردشگری شهرداری منطقه رتبه برتر گردشگری را بین مناطق 22‌گانه شهرداری کسب کرد.مدیر اداره گردشگری در توضیح بیشتر این خبر گفت: «در نخستین نشست مسئولان گردشگری مناطق و اعضای کانون‌های گردشگری محله‌های شهر تهران، منطقه ما موفق به کسب رتبه برتری در میان اداره‌های گردشگری مناطق تهران شد.» مهدی فروزش افزود: «ارتباط منطقه با ستاد مرکزی، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، خلاقیت و استفاده از ایده‌های جدید در فعالیت‌های گردشگری، فعالیت سرای محله‌های منطقه، شناساندن اماکن گردشگری منطقه به ساکنان پایتخت و... از جمله معیارهای این انتخاب بوده است.»


ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code