منطقه 22

نزدیکترین داروخانه

نویسنده: سید مهدی موسوی
با وجود اینکه همه ما معتقدیم سلامتی بزرگ‌ترین نعمت خداوند است، اما این را هم باید بپذیریم که از بیماری‌گریزی نیست. در به در دنبال داروهای کمیاب و غیرکمیاب گشتن در داروخانه‌های معتبر پایتخت، از جمله تجربه‌هایی است که یا خودمان به شخصه آن را از سر گذرانده‌ایم یا یکی از نزدیک‌ترین افراد زندگی‌مان با آن دست به گریبان بوده است...
1395/10/14
با وجود اینکه همه ما معتقدیم سلامتی بزرگ‌ترین نعمت خداوند است، اما این را هم باید بپذیریم که از بیماری‌گریزی نیست. در به در دنبال داروهای کمیاب و غیرکمیاب گشتن در داروخانه‌های معتبر پایتخت، از جمله تجربه‌هایی است که یا خودمان به شخصه آن را از سر گذرانده‌ایم یا یکی از نزدیک‌ترین افراد زندگی‌مان با آن دست به گریبان بوده است. اما شاید همان موقعی که در حال پوشیدن کفش آهنی برای مراجعه به داروخانه‌های هلال‌احمر و 13 آبان و... بودیم، دست‌کم اگر داروخانه‌های اطراف خانه‌مان را می‌شناختیم و سری به آنها می‌زدیم، در همان تلاش اول به خواسته‌مان می‌رسیدیم و با داروهای مورد نظرمان به خانه برمی‌گشتیم. اگر می‌خواهید از این پس تجربه دستیابی آسان به داروها را جایگزین مراجعات چند ساعته به داروخانه‌های خارج از منطقه کنید، کافی است خانه خود را روی نقشه پیدا کرده و نزدیک‌ترین داروخانه‌های معتبر به خانه‌تان را بشناسید.

داروخانه شهاب
نشانی: شهرک راه‌آهن، بلوار امیرکبیر، نبش بلوار کاج
تلفن: 44711754

داروخانه نسیم گلستان
نشانی: شهرک راه‌آهن، بلوار امیرکبیر، بلوار هاشم‌زاده، نبش سروستان نهم
تلفن: 44752215

داروخانه دکتر شعیبی
نشانی: شهرک راه‌آهن، بلوار کاج، نبش سروستان یازدهم
تلفن: 44719493

داروخانه مهر درسا
نشانی: شهرک راه‌آهن، ‌بلوار گلها، نبش بنفشه هشتم
تلفن: 44724815

داروخانه شهرک راه‌آهن
نشانی: شهرک راه‌آهن، بلوار گلها، بنفشه اول
تلفن: 44701222

داروخانه دکتر ناهید باقری
نشانی: بزرگراه تهران کرج، کیلومتر 14، شهرک پیکانشهر، بلوار اصلی، پلاک 24
تلفن: 44190055

داروخانه ارم
نشانی: بلوار دهکده المپیک، زیبا دشت بالا، جنب فروشگاه شهروند
تلفن: 3ـ44763110

داروخانه ایرانیان
نشانی: بلوار دهکده المپیک، میدان المپیک، پلاک 2
تلفن: 3ـ 44708590

داروخانه المهدی(عج)
نشانی: بلوار دهکده المپیک، روبه‌روی بیمارستان ایرانیان
تلفن: 44711886

ـ داروخانه دکتر قره‌باغی
نشانی: بلوار دهکده المپیک، بالاتر از پمپ بنزین، نرسیده به سه‌راه زیبادشت، پلاک 24
تلفن: 44717289

تهیه داروهای کمیاب از طریق پیامک
گاهی اوقات شهروندان نیاز به داروهای خاصی دارند که در داروخانه‌های منطقه پیدا نمی‌شود و باید از داروخانه‌های منتخب وزارت بهداشت و درمان پایتخت تهیه شود. مسئولان وزارت بهداشت و درمان برای رفاه حال این گروه از بیماران اقدام به راه‌اندازی سامانه پاسخگوی کمبودهای دارویی کرده‌اند. شهروندان با ارسال یک پیامک بدون متن به سامانه 201490، می‌توانند پیامک نحوه ارسال مشخصات داروی مورد نیاز خود را دریافت کنند. بنابراین با ارسال نام صحیح و کامل دارو می‌توانند فهرست داروخانه‌هایی را که داروی مورد نظر در آنها موجود است دریافت کنند. همچنین شهروندان از طریق تماس با شماره 1490 می‌توانند این خدمات را به‌صورت تلفنی و شفاهی دریافت کنند.

ساعت فعالیت داروخانه‌های مستقر درنقاط مختلف منطقه
ساعت 8 تا22

البته گاهی برخی از داروخانه‌ها بنابر ضرورت یک ساعت زودتر از سایر داروخانه‌ها فعالیت‌شان را آغاز می‌کنند و ممکن است برخی هم یک ساعت دیرتر تعطیل شوند.

تنها داروخانه شبانه‌روزی منطقه
بیشتر داروخانه‌های منطقه تا ساعت 22 باز هستند. گاهی اوقات براساس اضطرار شهروندان نیازمند داروخانه‌های شبانه‌روزی می‌شوند. طبق آخرین اطلاعات پایگاه بهداشت و درمان در منطقه ما تنها یک داروخانه شبانه‌روزی وجود دارد.

106.jpg
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code