منطقه 3

دورهمی در کافه محله

نویسنده:
اینجا قرار است جایی باشد برای شما هم‌محله‌ای‌ها. جایی برای اینکه شعر و داستانک و نقاشی و هنرتان را منتشر کنیم تا بقیه اهالی و همسایه‌ها هم بخوانند و ببینند. مطالب شما با اسم و عکس خودتان منتشر می‌شود و ما منتظر آثار شما هستیم. ...
1395/12/14
اینجا قرار است جایی باشد برای شما هم‌محله‌ای‌ها. جایی برای اینکه شعر و داستانک و نقاشی و هنرتان را منتشر کنیم تا بقیه اهالی و همسایه‌ها هم بخوانند و ببینند. مطالب شما با اسم و عکس خودتان منتشر می‌شود و ما منتظر آثار شما هستیم.

   کمتر پتاسیم مصرف کنید

کلیه‌ها به‌عنوان تصفیه‌خانه‌های بدن فعال هستند و نقشی کلیدی در سلامت کلی انسان ایفا می‌کنند. درد در ناحیه کمر یکی از شایع‌ترین ناراحتی‌ها در میان مردم جهان است. درد در ناحیه کمر می‌تواند ناشی از گرفتگی عضلات یا بروز مشکل در یکی از اندام‌های داخلی باشد. مشکلات کلیوی یکی از دلایل درد در ناحیه کمر هستند. مشکلات کلیوی می‌توانند بسیار جدی باشند و از این‌رو رسیدگی به موقع از اهمیت زیادی برخوردار است. دکتر علی عابدینی، پزشک هم‌محله‌ای نکات مهمی برای بیماران کلیوی می‌گوید.

«نوشیدن آب یکی از راهکارهای کلیدی برای کمک به عملکرد درست کلیه‌هاست، اما همان‌گونه که مصرف ناکافی آب می‌تواند مضر باشد، مصرف بیش از اندازه آن نیز نتیجه مشابه به همراه خواهد داشت. پتاسیم نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند بر عملکرد کلیه‌ها تأثیرگذار باشد. در حقیقت، هنگامی که دچار مشکلات کلیوی هستید باید میزان مصرف پتاسیم را کاهش دهید. پتاسیم بیش از اندازه در بدن می‌تواند موجب شکل‌گیری تهوع، ضعف عضلانی، گرفتگی عضلات، سردرگمی، نبود هماهنگی و حتی نارسایی قلبی شود. از جمله مواد غذایی که محتوای پتاسیم بالایی دارند و در صورت ابتلا به مشکلات کلیوی باید از مصرف آنها پرهیز کرد می‌توان به آووکادو، کدو تنبل، سیب‌زمینی شیرین، لوبیا سفید، موز، اسفناج، زردآلو، عدس و سیب‌زمینی اشاره کرد. البته در مصرف مواد غذایی با محتوای پتاسیم پایین نیز نباید زیاده‌روی کرد زیرا وعده‌های بزرگ از آنها می‌توانند همانند مواد غذایی سرشار از پتاسیم مشکل‌ساز شوند.

قاب خاطرات
Untitled-3.jpg
نقاشی
Untitled-4.jpg
 ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code