منطقه 3

رمان بخوانید

نویسنده:
رمان «تهرانی‌ها» نوشته «امیرحسین خورشیدفر» توسط نشر مرکز منتشر شده است. به گفته خورشیدفر این مهم‌ترین کتابی است که سال گذشته به انجام رسانده است. «تهرانی‌ها» که بیش از 400 صفحه است...
1396/09/11
رمان «تهرانی‌ها» نوشته «امیرحسین خورشیدفر» توسط نشر مرکز منتشر شده است. به گفته خورشیدفر این مهم‌ترین کتابی است که سال گذشته به انجام رسانده است. «تهرانی‌ها» که بیش از 400 صفحه است. از سال 90 مقدماتش آغاز شد اما نزدیک چهارسال نوشتنش زمان برد. رمانی که بسیار پرماجراست و ساختار شبکه‌ای دارد. خورشیدفر درباره کتابش می‌گوید: «این رمان به هیچ‌وجه به سبک آثاری که در این سال‌ها منتشر شده که با زبان ساده و عینی زندگی طبقه متوسط را بازنمایی می‌کنند یا شهر را همراه با تصویرهای زیرپوستی آن یا لایف استایل را نشان می‌دهند، نیست. در این اثر به‌رغم آنکه سعی شده بار پیچیدگی روی دوش خواننده نباشد اما تجربه جدیدی در میان آثار فارسی است.» داستان این رمان بین ۱۳۴۰ تا امروز در تهران،‌ آبادان، مونیخ و جنوا روی می‌دهد.

به یاد ترانه‌سرای فقید
«امشب کنار غزل‌های من بخواب» با صدای همایون شجریان و با آهنگسازی فردین خلعتبری است که ماه گذشته منتشر شده‌. شعرهای این آلبوم از سروده‌های زنده‌یاد افشین یداللهی است. این آلبوم شامل 16 ترک است به نام‌های هجوم خاطره، پل خواب، تار موی پریشان، سکوت بین دو حرف، این گل شب‌بو، زیر سقف خیال، تاکر، اقرار پشت اقرار، بید، آغوش خالی، قرار، با تو غزل به سادگی حرف می‌شود، پیچ بون، بانو، امشب کنار غزل‌های من بخواب، آخرین شعاع آفتاب زمستانی، حوا. این اثر آلبومی متفاوت از «همایون شجریان» است که موسیقی آن در فضایی مینیمال تولید شده و برای سازبندی آن کوارتت زهی به علاوه پیانو، سنتور، دوتار و پرکاشن در نظر گرفته شده است. نوازندگان آن نیز «بهنام ابوالقاسم»، «پدرام فریوسفی»، «پانیذ فریوسفی»، «پریسا پیرزاده»، «آنتا اشتیاقی»، «مهیار طریحی»، «کاوه صالحی» و «آئین مشکاتیان» بوده‌اند.

نمایشگاه گلستان و نقاشی‌های ترانه ابراهیمی
نمایشگاه نقاشی آثار «ترانه ابراهیمی» در نمایشگاه گلستان به نمایش درآمده است. در این نمایشگاه 20 تابلو که اغلب در اندازه بزرگ روی بوم و با تکنیک رنگ روغن است، به نمایش گذاشته شده. ترانه ابراهیمی متولد شهریورماه 1361 در تهران است و تحصیلات خود را تا مقطع دکترا در رشته بیوشیمی و متابولیسم ورزشی ادامه داده. از آنجایی که به هنر مدرن و به‌ویژه آبستره علاقه داشت. نقاشی را در سال 1388به شکل خودآموز و با تکنیک‌های گوناگون شروع کرد ولی نهایتاً رنگ روغن را انتخاب نمود. او تنها از یک کاردک و رنگ روغن برای نقاشی استفاده می‌کند که در این 20 اثر هم تکنیکش به خوبی نمایان است. نمایشگاه گلستان در محله دروس، خیابان کماسایی قرار دارد.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code