منطقه 3

منتظر یک یاعلی(ع) هستیم

نویسنده: نرگس قوی‌زری / دبیر
کارهای خیر کوچک نتیجه نیت قلب‌های بزرگ و تصمیم خالصانه کسی است که دل در گرو نیکی به خلق و باز کردن گره از کار همنوعان خود دارد...
1396/03/27
کارهای خیر کوچک نتیجه نیت قلب‌های بزرگ و تصمیم خالصانه کسی است که دل در گرو نیکی به خلق و باز کردن گره از کار همنوعان خود دارد. کارهای خیر چه کوچک و چه بزرگ همت عالی می‌طلبد و دستی که به زانو گرفته شود و با یک یاعلی(ع) از جا بلند شود. همین‌ها کافی است تا جرقه یک حرکت خیر بزرگ با یک نیت کوچک اما خالص بخورد و رودی از نیکی و مهربانی جاری شود و همه از آن بهره‌ببرند.
در ماه رمضان این نیت‌های کوچک و خالصانه بیشتر به چشم می‌خورد و هرکسی با هر توان مالی و امکاناتی دوست دارد قدم کوچکی برای رضای خدا و شادی دل روزه‌داران بردارد. گاهی هم خیلی از ما منتظر آن جرقه هستیم و تا همراهشان شویم. یکی را می‌خواهیم ‌بانی شود، راهنما شود، دلیل شود و ما را با خود همراه کند. گاهی ما درصدد انجام کار خیری هستیم، اما منتظریم کسی جلو بیفتد تا ما دنبالش برویم و دست به دستش بدهیم.
گاهی هم وقتی می‌بینیم یکی کار خیری را شروع کرده می‌رویم تا تنها نباشد و پرچمی که به نام نیکی و برای رضای خدا افراشته پایین نیاید. هرچه هست و هر نیتی داریم، دلمان به همین همراهی‌ها خوش است. با همین ایده‌ها یک کلاس درس در روستایی دور افتاده به مدرسه‌ای بزرگ و مجهز تبدیل می‌شود، با همین راه و رسم است که بارها دیده‌ایم یک مطب کوچک در محله‌ای حاشیه‌نشین به درمانگاه یا بیمارستان خیریه‌ و مجهز تبدیل شده است.
یک‌کیلو برنج و گوشت و شکری که از مازاد نیاز خانه برای یک خانواده نیازمند می‌فرستیم در چشم بر هم‌زدنی به ده‌ها و صدها سبد با بیش از 10 نوع کالای مورد نیاز خانواده‌های نیازمند تبدیل می‌شود. یا چند استکان چای و خرمای افطاری به سفره‌ای برای صدها نفر گسترش پیدا می‌کند. بی‌جهت نیست که می‌گویند از تو حرکت و از خدا برکت. پرچم خیر که افراشته شد دیگر پایین نمی‌آید. خیلی‌ها منتظر یک یا علی(ع) هستیم. گزارش ما را از چایخانه جوانان زرگنده بخوانید و ببینید چطور با یک استکان چای شروع کردند و به 400 افطاری در روز رسیدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code