منطقه 4

عجب جاییست این باغ پرندگان

نویسنده: منیرگرجی
هر بار كه فرصتی پیدا كند، برای تفریح از غربی‌ترین محله‌های تهران به شرقی‌ترین محله می‌آید و گاهی همراه خانواده زمانش را در مراكز گردشگری اینجا سپری می‌كند....
1396/09/08
  هر بار كه فرصتی پیدا كند، برای تفریح از غربی‌ترین محله‌های تهران به شرقی‌ترین محله می‌آید و گاهی همراه خانواده زمانش را در مراكز گردشگری اینجا سپری می‌كند. برای همین نخستین بار او را خیلی اتفاقی همراه خانواده‌اش در بوستان پلیس دیدیم و متعجب شدیم. او كه علت حضورش در اینجا را زیبایی و آب و هوای خوب منطقه، است، گردش را لازمه هر خانواده‌ای می‌داند. «آرش نوذری» یكی از بازیگرانی است كه مثل نقش‌های طنزش در واقعیت هم خیلی شوخ‌طبع است و با خنده و طنز صحبت می‌كند. با او که برای تفریح و گردش به باغ پرندگان آمده همراه شده‌ایم از گشت‌وگذارها و زندگی‌اش در پایتخت بیشتر بدانیم.
  •    شما همیشه همراه خانواده به اینجا می‌آیید؟
بله این منطقه فضاهای زیبایی دارد كه هر چند وقت یك‌بار به اتفاق خانواده به آنها سر می‌زنیم. دخترم زیبایی باغ پرندگان را دوست دارد.
  •    خودتان هم این باغ را دوست دارید؟
به نظر من یكی از فضاهای زیبا، تفریحی و آموزشی در كلانشهری مانند تهران همین باغ پرندگان است. این باغ توانسته در مدت فعالیتش افراد زیادی را از محله‌های مختلف به خود جذب كند. این فضا علاوه بر اینكه می‌تواند محیط مناسبی برای گردش و تفریح باشد از آب و هوای بسیار خوبی هم برخوردار است. در كنار همه این ویژگی‌ها، دیدن تنوع انواع پرندگان موجب می‌شود بیشتر به قدرت خداوند پی ببریم. در این باغ پرندگانی وجود دارد كه نمونه آن را تا به حال ندیده بودم. در این چند بازدیدی كه از اینجا داشتم حس كردم دانش‌آموزان زیادی می‌توانند از این محیط و تنوع پرندگانی كه در آن وجود دارد استفاده بهینه كنند. به نظر من باغ پرندگان تهران نمونه گردشگری بی‌نظیری است.
  •    به دیگر مراكز تفریحی پایتخت هم می‌روید؟
در سال‌های اخیر تهران متناسب با ویژگی مناطق، به فضا و شرایط و محیط امكاناتی مجهز شده است. بوستان‌ها و مراكز فرهنگی در گوشه و كنار این شهر وجود دارد كه من هم سعی می‌كنم حتماً این فضاها را ببینم و از آنها استفاده كنم.
  •    شما خیلی راحت در بوستان و مراكز تفریحی حاضر می‌شوید. از اینكه مردم شما را بشناسند اذیت نمی‌شوید؟
بله من خیلی راحت و خیلی مردمی‌تر از آنچه فكر می‌كنید هستم و با مردم ارتباط دارم. در آپارتمان خودم مدیر هستم. برای خرید نان تا سر كوچه و برای خرید میوه به بازار میوه و تره‌بار هم می‌روم. برای تفریح و گردش هم به‌راحتی با خانواده به بوستان‌ها و مراكز خرید می‌رویم.
  •    هنگام رفت وآمدها ارتباط مردم با شما چطور است؟
با مردم خیلی خوب و عالی ارتباط برقرار می‌كنم. البته این واكنشی است كه من نسبت به رفتارشان از خود نشان می‌دهم. من از دیدن مردم انرژی می‌گیرم. اگر همین مردم نبودند شاید هیچ بازیگری نمی‌توانست اسم و رسمی برای خودش داشته باشد.
  •    هنگام‌‌‌ تردد اهل استفاده از وسایل نقلیه عمومی هم هستید؟
من خیلی كم از ماشین شخصی استفاده می‌كنم و اكنون بیشتر با تاكسی‌های اینترنتی‌‌‌ تردد دارم. اما اگر زمانی نیاز باشد كه زودتر به جایی برسم از مترو و حتی اتوبوس استفاده كرده‌ام. در واقع ترافیك من را خیلی اذیت می‌كند و زمان رانندگی، توان و تحمل آن را ندارم و خیلی افسوس می‌خورم زمان مفیدم را در ترافیك از دست دهم. كاش با مدیریت جدید شهری بتوان فكری اساسی برای رفع این مشكل كرد و مردم را نجات داد.
  •    گفتید مدیر ساختمان هستید، این كار شما را اذیت نمی‌كند؟
شرایط طوری شده بیشتر مردم آپارتمان‌نشین شده‌اند و بیشتر آپارتمان‌ها هم مساحت زیادی ندارند ولی اغلب مردم می‌خواهند در این واحدهای كوچك كارهایی انجام دهند كه كمی خارج از عرف است. متأسفانه نگهداری سگ به آپارتمان‌ها راه پیدا كرده و این مسئله برای دیگران مشكل‌ساز شده است. من خودم مخالف حیوان نیستم اما فرهنگ نگهداری از حیوان را می‌دانم. سگ نیاز به فضایی دارد كه كه بتواند به راحتی بازی و جنب و جوش كند. به هر حال آلودگی‌هایی هم دارد كه‌خواه ناخواه سبب آلودگی محیط و همین سبب ناراحتی بقیه همسایگان می‌شود كه این مورد من را هم اذیت می‌كند.
  •    در مدیریت ساختمان‌تان با همسایگانی كه سر و صدای شبانه دارند، چطور برخورد می‌كنید؟
این مورد بارها پیش آمده و معمولاً یك شب را بقیه همسایگان تحمل می‌كنند و اعتراض پیش نمی‌آید اما اگر این مشكل تكرار شود حتماً به گونه‌ای اعتراض می‌كنم كه كوچك‌ترین ناراحتی میان همسایگان پیش نیاید.
  •    علاوه بر پیگیری مشكلات ساختمان، برای حل مشكل محله‌تان هم قدم برمی‌دارید؟
سامانه ۱۳۷ را می‌شناسم و شناخت كافی دارم و گاهی برای پیگیری مشكل با این سامانه تماس گرفتم و خیلی سریع و خوب رفع شد.

 فراغتی برای تهرانگردی
به دنبال زمان مناسبی می‌گردم چند روز پی در پی همراه دخترم تهرانگردی كنیم. چون می‌دانم این شهر مراكز تاریخی دیدنی و تفریحی بسیاری دارد كه ما نمی‌شناسیم. به نظر من نداشتن شناخت درباره این امكانات برای ساكنان تهران خیلی جالب نیست.

 من مردمی هستم!
من مردم شهر و محله‌ام را خیلی دوست دارم و در رفت و آمدهایی كه پیش می‌آید، بدون كوچك‌ترین مسئله‌ای با شوخی و مزاح با همدیگر ارتباط برقرار می‌كنیم. چون من خودم را فرد مردمی و یك نفر از جنس خودشان می‌دانم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code