منطقه 4

پیشنهاد آقای کمدین برای خوشحال بودن

نویسنده: منیرگرجی
اکثر جمعه‌هایش را در محله‌های مرکزی شهر مثل لاله زارو توپخانه و در رستوران‌های سنتی می‌گذراند. عاشق غذاهای سنتی است و در کل با غذا میانه خوبی دارد...
1396/09/01
  اکثر جمعه‌هایش را در محله‌های مرکزی شهر مثل لاله زارو توپخانه و در رستوران‌های سنتی می‌گذراند. عاشق غذاهای سنتی است و در کل با غذا میانه خوبی دارد. برای همین دوستانش علاوه بر «علی مشهدی» او را «شکمو» هم صدا می‌کنند. اما خیلی‌ها او را به‌عنوان یک استندآپ کمدین می‌شناسند و از اجرایش در برنامه خندوانه لذت برده‌اند. «علیرضا مسعودی» یا همان «علی مشهدی» با اینکه سال‌هاست می‌نویسد و در چند سریال هم بازی کرده اما در برنامه خندوانه خودش را بهتر به مردم شناساند. او که در 22 سال زندگی در تهران در محله‌های زیادی سکونت داشته چند سالی هم در محله نارمک و حوالی سرسبز ساکن بوده است. بوستان پلیس را یکی از مراکز تفریحی باصفا می‌داند و شب‌های بسیاری با دوستانش برای تفریح به آنجا رفته است.

علیرضا مسعودی(مشهدی)
تولد: 1351
ویژگی: بازیگر، استندآپ کمدی، نویسنده آثاری چون سریال کوچه اقاقیا، طنز آشتی‌کنان، سه در چهار، سریال آقا و خانم سنگی و...
  •    چطور پس از سال‌ها حضور در کار سریال و نویسندگی در برنامه خندوانه دیده شدید؟
بالاخره زمانی که یک فرد در سریال‌های زیادی حضور داشته باشد، همین موضوع سبب دیده شدنش می‌شود ولی با حضور در پشت صحنه و نویسندگی نمی‌توان به‌عنوان چهره، شناخته شد. در برنامه خندوانه هم من توسط دوست خوبم «رامبد جوان» دیده شدم. یک شب به خانه من آمد و برای اینکه از رامبد کم نیاورم تا نیمه‌های شب خاطره گفتم و شوخی کردم. او هم می‌خندید به‌طوری‌که با گذشت یک روز از مهمانی تماس گرفت و گفت: باید به برنامه من بیایی و همین کارهایت را انجام دهی. من هم نخستین کسی بودم که استند آپ کمدی را در آن برنامه اجرا کردم و خوب هم جواب داد و بیشتر شناخته شدم.
  •    در زندگی عادی‌تان نیز همین قدر شوخ‌طبع و طناز هستید؟
در کل آدم خجالتی هستم. اما هرگز تلخی، جدی و بداخلاقی را دوست ندارم و از نوع رفتارم در جامعه نتیجه خوبی گرفته‌ام. بازخورد خوبی از مردم دریافت کرده‌ام و برایم جای شکر دارد. با احترامی که به مردم می‌گذارم سعی می‌کنم با رفتارم طوری ارتباط بگیرم تا در ذهن بیننده و مردمی که مرا می‌بینند اثرات مثبت برجا بگذارم.
  •    در واکنش به مشکلات هم می‌خندید یا گزینشی عمل می‌کنید؟
قرار نیست من همیشه در حال خندیدن و فرد خنده‌رویی باشم. اما اگر ناراحت باشم و مشکلی برایم پیش آید اخم و بداخلاقی نمی‌کنم. بلکه با آرامش رفتار می‌کنم و با فکرکردن به دنبال راهکار می‌گردم. هیچ‌وقت دیگران و مردم را درگیر مشکلات خودم نمی‌کنم. با این حال به نظر من مردم باید بخندند و شاد باشند چراکه از قدیم گفته‌اند خنده بر هر درد بی‌درمان دواست!
  •    شما در محله‌های مختلفی زندگی کرده‌اید، مهم‌ترین تفاوت زندگی در آنها چه بوده است؟
هر محله جذابیت و مشکلات خاص خودش را دارد و در هریک از آنها به راحتی می‌توان زندگی کرد البته به‌ویژه کسانی که زندگی را راحت می‌گیرند. من در کل آدم راحت و خوش‌بینی هستم و خودم را اذیت نمی‌کنم. اما به هر حال اجاره‌نشینی ما را هر بار به محله دیگری می‌رساند. من هر جاکه باشم راحتم و اصلاً به خودم سختی نمی‌دهم.
  •    حالا که افراد بسیاری آقای مشهدی را می‌شناسند، در کوچه و خیابان با شما ارتباط برقرار می‌کنند؟
مردم ما خیلی مهربان و هنردوست هستند که با دیدن هر بازیگر و چهر‌ه‌ای لبخند می‌زنند و صحبت را شروع می‌کنند. خیلی وقت‌ها برای اجراها تشویق و حتی نقد هم دارند. من مردم را دوست دارم و نظرشان را ستایش می‌کنم.
  •    زمانی که برای خرید می‌روید فروشندگان و کاسبان با شما رفتار متفاوتی دارند مثلاً اجازه نمی‌دهند شما در صف منتظر بمانید یا...؟
رستوران رفتن را خیلی دوست دارم و برای من تفریح خوبی است. البته رستوران‌های گران نمی‌روم حتی یک ساندویچی در یک کوچه برایم جذاب است. برای خانه هم همیشه خودم خرید می‌کنم و کاسبان گاهی یا پول نمی‌گیرند و تعارف می‌کنند و من حتماً پول را پرداخت می‌کنم یا تخفیف خوب می‌دهند. هنگام ایستادن در صف هم آنها لطف دارند اما سعی می‌کنم به حقوق شهروندان احترام بگذارم.
  •    در مراکز اداری هم کارتان را سریع انجام می‌دهند؟
همان‌طور که گفتم مردم ما خیلی مهربان هستند و انصافاً برایم پیش آمده که بخواهند کارم را زودتر انجام دهند اما خودم خواسته‌ام که سر نوبت به کارم رسیدگی شود. اما خاطره نسبتاً بدی هم در این زمینه دارم که برای‌کاری به یکی از ارگان‌ها رفتم. گویا مسئول آن قسمت دل خوشی از من نداشت و کارم را با گره انجام می‌داد. من هم واقعاً ناراحت شده بودم. فقط این اعتراض را به مدیر بالا دست او انتقال دادم و آنجا بود که فهمیدم در اداره‌های ما حق با ارباب رجوع است و خوشبختانه کارم انجام شد.
  •    اگر یک روز به‌عنوان شهردار تهران انتخاب شوید، این سمت را قبول می‌کنید؟
عجب شغل پر دردسری را به من پیشنهاد دادید. نه من اصلاً این را قبول نمی‌کنم. هیچ‌وقت درباره آن هم فکر نمی‌کنم. همه از شهردار توقع دارند و گرفتاری‌اش زیاد است.

‌‌تردد آسان با مترو
من از مترو به‌عنوان بهترین گزینه‌‌‌ تردد در شهراستفاده می‌کنم. از کم بودن فاصله زمانی ایستگاه‌ها لذت می‌برم. مردم هم وقتی مرا در مترو می‌بینند در زمان کم عکس یادگاری می‌گیرند و احوالپرسی می‌کنند. البته اکنون تاکسی‌های اینترنتی با قیمت‌های مناسب هم استفاده می‌کنم.

بوستان خوش آب وهوای پلیس
زمانی که بخواهم برای تفریح با دوستانم باشم حتماً به بوستان‌ها می‌روم چون هوای خوبی دارند. برای همین بوستان پلیس و محدوده لواسانات از گزینه‌های تفریحی من هستند. بوستان پلیس با صفاست یک‌شب‌هایی با دوستان برای تفریح به آنجا رفته‌ام و از هوای خوب این قسمت استفاده کردم.


ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code