منطقه 5

الو محله؟

نویسنده:
44498090
1396/03/29
فاضلاب در کوچه
یکی از اهالی ناحیه هفت شهرداری منطقه هستم که متأسفانه در این محله برخی خانه‌ها فاضلاب خود را از طریق لوله به کوچه و خیابان کشیده‌اند. این امر علاوه بر آنکه بهداشت محله را به خطر می‌اندازد و به محیط‌زیست صدمه می‌زند، باعث بوی تعفن هم می‌شود.
سحردوست

زیرگذر یا پل
تقاطع جنت‌آباد و بزرگراه شهید همت به گونه‌ای مهندسی شده که باعث می‌شود خودروها مسافت زیادی را برای دور زدن یا عبور از جنت‌آباد شمالی به جنت‌آباد جنوبی و بالعکس طی کنند. اگر زیرگذر یا پلی در این تقاطع ساخته شود نه تنها در وقت مردم صرفه‌جویی می‌شود بلکه آلودگی هوا هم کمتر خواهد شد.
صفدری/ جنت‌آباد

زباله در شبکه‌های فاضلاب
وقتی به شبکه‌های فاضلاب و انبوه زباله‌هایی که با آب همراهند نگاه می‌کنم واقعاً می‌مانم این همه کاغذ و پلاستیک و چوب و... در اینجا چه می‌کند. انتظار می‌رود مسئولان راهکاری بیندیشند تا وضع از این شکل خارج شود. شک ندارم بخشی از این زباله‌ها به رفتار بعضی از ما هم مربوط می‌شود. مثلاً میوه‌فروشانی که پسماندهای خود را داخل جوی‌ها یا همین شبکه فاضلاب می‌ریزند. در این‌باره هم باید به فرهنگسازی و آموزش اندیشید و به دیگران یاد داد که بهداشت را رعایت کنند.
صاحبدل/ فلکه دوم صادقیه

کمبود پارکینگ
دانشجویان خلبانی و نیز شرکت‌های هواپیمایی و خلبانی در شهرک اکباتان با کمبود پارکینگ مواجهند و پارکینگ خصوصی ندارند. همین باعث شده تا خودروهای خود را در نقاطی که متعلق به ساکنان اکباتان است پارک کنند که با وجود معبر باریک باعث ترافیک می‌شود.
محمد کلاهی/ اکباتان

تشکر از مسئولان
از طرف شهرداری ناحیه و برای پر کردن اوقات فراغت تور گردشگری برگزار شد که به باغ گیاه‌شناسی رفتیم. تور خیلی خوبی بود و من از مسئولان تشکر می‌کنم.
صفا/ شاهینارسال پیام اشتراک 
 
 Security code