منطقه 5

اینجا آسمان نـزدیک است

نویسنده: سمیرا نشلی
گردش در بلندترین سازه کشور حال و هوای دیگری دارد...
1396/08/29
 گردش در بلندترین سازه کشور حال و هوای دیگری دارد. جاذبه‌های گردشگری برج میلاد آنقدر زیاد است که می‌توانید با یک برنامه‌ریزی هفته‌ها برای گردش و تفریح به این برج بروید. دیدنی‌های برج میلاد را می‌توان به بخش‌های مختلف تقسیم کرد. بخش‌های فرهنگی و هنری، رستوران‌های مجلل، مراکز خرید و مکان‌های دیدنی و جذاب. بخش‌هایی که بی‌شک برای هر گردشگری جذاب است و روز دلپذیری را برای آنان رقم می‌زند.

بلند‌ترین برج در یک نگاه
میلاد یک برج مخابراتی چندمنظوره است که در شمال غربی تهران قرار دارد. این برج با ارتفاع ۴۳۵متر، بلندترین برج ایران، ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین سازه بلند جهان است. این برج با ۱۳هزار‌متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازه رأس برج در میان تمامی برج‌های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد. برج میلاد به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران دیده می‌شود و از این رو، یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آید. برج میلاد، میان تپه‌ای با مساحت تقریبی ۶۲هکتار واقع در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر در منطقه2 قرار دارد.

مرکز خرید
 مرکز خرید برج میلاد با ۸۳ واحد تجاری تجربه‌ای متفاوت از خرید را پیش روی شما می‌گذارد. ورود به ساختمان لابی برج و مرکز خرید رایگان است.

موزه شهرداری
موزه شهرداری برج میلاد تهران در سکوی دید بسته قرار گرفته است. موزه شهرداری تهران بر طبق اجرای مصوبه شورای‌شهر و با هدف مستندسازی و آشنایی شهروندان و گردشگران با تاریخچه این نهاد به‌صورت دائمی در برج میلاد دایر است.

موزه مشاهیر
موزه مشاهیر برج میلاد در طبقه پنجم رأس برج و محلی برای نمایش آثار ویژه هنرمندان است. در این موزه ماکت مشاهیر ایران زمین با هنرمندی ساخته و در معرض نمایش گذاشته شده است.

گنبد آسمان
آنچه با عنوان گنبد آسمان از آن یاد می‌شود، گنبدی شیشه‌ای در آخرین طبقه عمومی برج، به ارتفاع ۱۳متر است. این طبقه بر پایه مجموعه‌ای از نمادها، اسطوره‌ها و روایت‌های کهن ایران زمین شکل گرفته و بازگو‌کننده تاریخ، فرهنگ و تمدن نه هزار ساله ایرانیان از دوران امپراطوری بزرگ ایران تا زمان کنونی است.

آبشار
آبشار برج میلاد بی‌نظیرترین آبشار در ایران است که فضای سبزی را در کنار خود دارد. در کنار این آبشار 3عدد برکه با مساحت3000مترمربع وجود دارد که بزرگ‌ترین آنها ۱۲۰۰مترمربع است.

دلفیناریوم
بلندترین دلفیناریوم خاورمیانه در برج میلاد در زمینی به ابعاد ۴۰ در ۶۰متر با ظرفیت ۷۰۰ نفر قرار دارد میزان مصرف آب آن ۳۰۰۰مترمکعب است و در تمام فصول سال پذیرای علاقه‌مندان است.

مهمانسرای برج
مهمانسرای برج میلاد که بر بلندای تپه غربی برج میلاد قرار گرفته است. مساحت ساختمان حدود ۶۰۶مترمربع و دارای ۱۲ اتاق و ۴۰ تخت است.

سالن‌های سینما
سینمای برج میلاد دارای 2سالن با ظرفیت ۱۲۰نفر پذیرای علاقه‌مندان فیلم و سینما است و فیلم‌های روز سینمای ایران در آن اکران می‌شود.

سکوی دید باز و بسته
سکوی دید بسته در طبقه چهارم رأس قرار گرفته و کاملاً سر پوشیده است. این قسمت برج فقط دید کلی از تهران را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند اما سکوی دید باز محلی است در ارتفاع ۲۸۰متری با زیر بنای ۳۰۰۰مترمربع که بازدیدکنندگان در آن می‌توانند تهران را از بالای برج تماشا کنند.

دوچرخه‌سواری
 دوچرخه‌سواری در محوطه برج میلاد خالی از لطف نیست. حس و حال متفاوتی به شما می‌دهد.

لیزریوم برج
لیزریوم هنری است که از تلفیق رنگ، نور، صدا و تصویر با افکت‌های ویژه و صدای دالبی ایجاد می‌شود که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب بوده و مردم می‌توانند از این سالن همزمان با بازدید از برج میلاد تهران استفاده کنند.

کافه‌ها و رستوران‌ها
انواع رستوران‌ها و کافه‌ها در برج میلاد از گردشگران پذیرایی می‌کنند. کافه‌تریای برج میلاد در طبقه چهارم و در ارتفاع ۲۶۶متری با نوشیدنی‌های سرد و گرم در انتظار شماست. رستوران ویژه برج میلاد در طبقه دهم در ارتفاع ۲۹۲متری قرار دارد. این رستوران به مساحت ۱۱۰۰مترمربع با ظرفیت بیش از ۱۰۰نفر برای مهمانی‌های رسمی طراحی شده است. رستوران‌گردان برج میلاد بزرگ‌ترین رستوران‌گردان جهان در ارتفاع ۲۷۶متری، در طبقه ششم رأس برج با ظرفیت ۳۰۰ نفر است. فود کورت، کافه‌های برج، رستوران سنتی در کنار رستوران محیطی فرصت خوبی برای استراحت به شما می‌دهد.

پینت‌بال
پینت‌بال ورزشی نو و پر هیجان است برپایه دوومیدانی، بسیار نزدیک به تیراندازی و از آنجا که به تفکر استراتژیک نیاز دارد به آن شطرنج زنده هم می‌گویند. پینت‌بال برج میلاد هر روز از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ شب و پنجشنبه و جمعه‌ها از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ پذیرای علاقه‌مندان است.

سینما ۶بعدی
این سینما از پیشرفته‌ترین سینماهای چند بعدی حال حاضر ایران است که از آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره‌مند است. سینمای ۶بعدی برج میلاد با تلفیق نمایش سه بعدی فیلم‌ها و سیستم حرکتی پیشرفته صندلی‌ها، افکت‌های آب، باد، رعد و برق و... بیننده را غرق در فضای شبیه‌سازی شده می‌کند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code