منطقه 5

پل عابر بلوار شقایق مکانیزه نمی‌شود!

نویسنده:
پل عابرپیاده انتهای بلوار شقایق شمالی محله سازمان برنامه مرکزی مکانیزه نمی‌شود. باقر اسدی، معاون ترافیک و حمل‌ونقل منطقه با اشاره به فرامنطقه‌ای بودن تجهیز بزرگراه‌ها گفت: «با توجه به مطالعات و بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان منطقه، ساخت پل عابرپیاده در این محدوده توجیه ندارد زیرا تردد عابران بر روی این پل قابل توجه و مکانیزه شدن آن به صرفه نیست.»...
1395/10/20
پل عابرپیاده انتهای بلوار شقایق شمالی محله سازمان برنامه مرکزی مکانیزه نمی‌شود. باقر اسدی، معاون ترافیک و حمل‌ونقل منطقه با اشاره به فرامنطقه‌ای بودن تجهیز بزرگراه‌ها گفت: «با توجه به مطالعات و بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان منطقه، ساخت پل عابرپیاده در این محدوده توجیه ندارد زیرا تردد عابران بر روی این پل قابل توجه و مکانیزه شدن آن به صرفه نیست.» مکانیزه نشدن این پل عابرپیاده در حالی است که بزرگراه شهید حکیم منجر به جدا شدن 3محله سازمان برنامه شمال، مرکزی و جنوبی شده و اهالی این محله‌ها برای گذر ایمن خواستار مکانیزه شدن این پل عابرپیاده هستند.

شروع برخورد با رانندگان متخلف
برخورد با رانندگان متخلف در منطقه شروع شد. «مهرداد غلام‌نژاد» رئیس اداره آموزش پلیس راهور منطقه با اشاره به بی‌انضباطی‌های اجتماعی در تشدید ترافیک در معابر منطقه گفت: «برای روان‌سازی ترافیک در معابر پرترافیک منطقه برخورد با تخلفات ساکن به‌ویژه پارک دوبل و توقف در مکان‌های ممنوعه شروع شد.» وی افزود: «علاوه بر حضور گشت‌های محسوس موتورسوار و خودروهای پلیس در معابر منطقه، در برخی از معابر به‌خصوص معابر پر‌‌ تردد مثل میدان صادقیه، اشرفی‌ـ پونک، تیراژه، بزرگراه شهید ستاری مقابل مجتمع کورش و فردوس شرق از دوربین‌های ثبت تخلفات ساکن استفاده می‌شود.»

مناسب‌سازی پیاده‌راه
گذرگاه‌های عابرپیاده در معابر اصلاح می‌شود. معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه با اشاره به اهمیت توجه به گذرگاه‌های عابرپیاده در کاهش استفاده از خودرو گفت: «برای کاهش لغزندگی معابر و کنترل هزینه‌های اجرایی در بحث نگهداشت شهری، گذرگاه‌های عابرپیاده در محورهای اباذر، تعاون و لاله اصلاح می‌شود.» باقر اسدی افزود: «تراشیدن آسفالت در مقاطع 2متر، کاهش طول بلوک‌های عابرپیاده و تبدیل خط‌کشی دو جزئی به خط‌کشی سرد از جمله اقدامات برای اصلاح گذرگاه‌های منطقه است.»

دوره‌های رایگان گل و گیاه
مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه دوره‌های رایگان آموزش گل و گیاه ویژه کارآفرینی برگزار می‌کند. مدیر مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه گفت: «در زمینه آموزش و مشارکت شهروندی و تبادل تجربیات علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در این کلاس‌ها و آشنایی با انواع روش‌های پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی، گل‌های پیازی و فصلی، تهیه قارچ‌های خوراکی، اسانس‌گیری از گیاهان دارویی، تهیه گلجای با استفاده از مواد بازیافتی اشتغال ایجاد کنند.» «الهام ثقفی» افزود: «کارآفرینان علاقه‌مند به پرورش گل‌وگیاه می‌توانند به یکی از 4مرکز منطقه مراجعه کنند و رایگان آموزش ببینند.»

کاهش ترافیک با تعریض بزرگراه
با تعریض بزرگراه شهید لشکری در ضلع جنوبی منطقه ترافیک کم می‌شود. معاون ترافیک و حمل و نقل منطقه گفت: «با توجه به اینکه در بزرگراه شهید لشکری حرکت شرق به غرب به‌ویژه در ساعات پایانی روز در قسمت تندرو با ترافیک سنگین همراه است و به دلیل ایجاد گلوگاه در محدوده خیابان بیمه یکم تا بلوار نفیسی شهرک اکباتان، تعریض این قسمت بزرگراه ضروری است.»

کارگاه‌های آموزشی در‌سراهای محله
کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی در سرای محله‌های منطقه برگزار می‌شود. مدیر مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه با اشاره به اهمیت کاهش آسیب‌های اجتماعی در ایجاد یک شهر خوب برای زندگی گفت: «کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی با عنوان بهداشت روانی در‌سراهای محله منطقه برگزار می‌شود.»
محمدمهدی قشقایی با بر شمردن اهداف این کارگاه‌ها افزود: «با برگزاری این کارگاه‌ها بهداشت روانی افزایش می‌یابد و از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند. همچنین در توانمند کردن افراد و افزایش توانایی‌های بالقوه و انطباق با تغییرات زندگی مؤثر خواهد بود.»

شهرزیبا و مرادآباد سرای محله ندارد
در همه محله‌های منطقه سرای محله ساخته می‌شود. دبیر دبیران شورایاری منطقه با اشاره به دیدار هفته گذشته با شهردار تهران گفت: «در جلسه‌ای که هفته گذشته با شهردار تهران داشتیم، مقرر شد همه محله‌ها به‌سرا مجهز شود. در منطقه5 محله‌های مرادآباد و شهرزیبا سرای محله ندارد که درخواست ساخت سرا در این محله‌ها را با شهرداری تهران در میان گذاشتیم و قرار شد تا پایان سال جاری تعیین تکلیف شوند.»
به گفته وی در هفته‌های آینده شهردار تهران بازدید میدانی از محله‌های  ‌بدون سرا خواهد داشت.

آموزش گل‌و‌گیاه ویژه آلزایمری‌ها
آلزایمری‌ها آموزش گل و گیاه می‌بینند. مدیر مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه با اشاره به مزایای آموزش گل‌و‌گیاه برای افراد آلزایمری گفت: «با تعامل و همکاری انجمن آلزایمر و ایجاد مهارت و توانمندی سالمندان، کلاس‌های آموزشی رایگان با عنوان علوم گیاهی در مرکز آلزایمر برگزار می‌شود.»
الهام ثقفی افزود: «هدف اصلی برگزاری این کلاس‌ها ارتقای مهارت‌های فردی و افزایش اعتماد به نفس بیماران است.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code