منطقه 6

فرصتی برای همدلی

نویسنده: عظیم بابایی /شهردارمنطقه6
یکی از آموزه‌های مهم دین مبین اسلام، همدلی و اتحاد با سایر ادیان ابراهیمی است؛ این مهم پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با نگاه به ارزش‌های والای انسانی سایر ادیان و با توجه به شیطنت‌های دشمنان داخلی و خارجی که قصد ایجاد تفرقه و تضاد در میان ادیان ایرانی را داشتند، در دستور کار نظام جمهوری اسلامی قرارگرفت...
1395/10/13
یکی از آموزه‌های مهم دین مبین اسلام، همدلی و اتحاد با سایر ادیان ابراهیمی است؛ این مهم پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با نگاه به ارزش‌های والای انسانی سایر ادیان و با توجه به شیطنت‌های دشمنان داخلی و خارجی که قصد ایجاد تفرقه و تضاد در میان ادیان ایرانی را داشتند، در دستور کار نظام جمهوری اسلامی قرارگرفت.
اکنون و در آستانه سال جدید میلادی و در چهارمین دهه انقلاب، شاهد آن هستیم که پیروان سایر ادیان ابراهیمی در کنار برادران و خواهران مسلمان خود، هدفی جز‌آبادی و‌‌‌ آبادانی ایران ندارند. تاریخ انقلاب اسلامی سرشار از ایثار وفداکاری و جانفشانی این عزیزان است و اکنون نیز هدفی جز خدمت به هم میهنان خود ندارند. حضور گسترده در جبهه‌های حق علیه باطل در طول هشت سال دفاع‌مقدس و ایستادگی در برابر استکبار جهانی هریک نشانه‌ای پررنگ از اتحاد و همدلی بین مسلمانان و اقلیت‌های ایرانی در بزنگاه‌های تاریخی است.
به‌عنوان یکی از خادمان مردم و شهرداری منطقه6 توفیق خدمت به برادران و خواهران گرامی در سایر ادیان را داشته‌ام و امیدوارم توانسته باشم در حد توان قدمی برای آسایش این عزیزان برداشته باشم؛ منطقه 6 میزبان خانواده 9شهید گرانقدر مسیحی و خدمتگزار بیش از 13نفر از جانبازان و یادگاران دفاع‌مقدس و 3 تن از آزادگان مسیحی است و این بر بار مسئولیت‌مان می‌افزاید.
در این مدت و با حمایت و تأکید شهردار محترم تهران، توانستیم یکی از میادین اصلی منطقه را به نام یکی از شهدای ارامنه مزین کنیم که این یکی از افتخارات زندگی من خواهد بود؛ همچنین در راستای تجلیل از علمای سایر ادیان، در سال جاری یکی از معابر منطقه به نام استاد بزرگوار جرج جرداق نامگذاری شد. این اتفاقات تنها گوشه‌ای از همدلی و همراهی بین مسلمانان و پیروان سایر ادیان الهی است.
 برخود وظیفه می‌دانم ضمن تبریک سال نو میلادی به هم میهنان مسیحی، از همراهی آنها با مدیریت شهری قدردانی و تشکر کنم و اعتقادم بر این است که این روزها فرصتی برای همدلی بیشتر شهروندان مسلمان و مسیحی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code