منطقه 7

برگزاری سمپوزیوم نقاشی در موزه قصر

نویسنده:
دومین سمپوزیوم نقاشی پایتخت از 30 بهمن ماه در باغ موزه قصر برگزار می‌شود.
1393/11/26
در این دوره 76 خانم و 36 آقا شركت می‌کنند و حدود 222 اثر ارسال شده است. در پایان مرحله اول و بررسی آثار ارسال شده «سروش آرام»، «ترحم سلطانی»، «مینا غفاری» و «سیده مرجان سیدآقا میری» در موضوع آزادی، «عباس شاملو»، «امیر جدیدی»، «وحید امینی»، «علی معمری»، «عباس محمدی خوزانی»، «شهرام بابایی»، «زهرا(بهار) ملكی»، «شیوا خوشبخت‌نژاد»، «راضیه قربان‌نژاد» و «اكرم رحیم‌تبریزی» در موضوع تهران به دومین سمپوزیوم نقاشی تهران راه یافتند. همچنین آثار «سید محسن حجازی»، «سهیلا منصوری» و «فرزانه جلالی‌زاده» به‌ترتیب به‌عنوان ذخیره انتخاب شدند. این سمپوزیوم از 30بهمن ماه تا 4 اسفند ماه از ساعت 9 تا 18 در باغ موزه قصر برگزار می‌شود.


دانش‌آموزان با مباحث ترافیك آشنا می‌شوند
طرح آموزش ترافیكی در مدارس ابتدایی منطقه اجرا می‌شود. این اقدام با هدف تغییر رفتار ترافیكی شهروندان و انتقال قوانین طرح خط سفید به‌عنوان محور نظم و انضباط ترافیكی و همچنین الگو‌پذیری بیشتر در سنین پایین، انجام می‌شود. قرار است در این طرح مفاهیم ترافیكی از طریق نمایش به دانش‌آموزان آموزش داده شود. به گفته «امیرحسین حیدرنیا» معاون حمل‌ونقل و ترافیك شهردار منطقه اجرای این طرح از اواخر بهمن ماه شروع می‌شود و تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.

سرانه فضای سبز منطقه به 5‌مترمربع می‌رسد
سرانه فضای سبز منطقه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از 98/3‌مترمربع به 5‌مترمربع می‌رسد. رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه با اعلام این خبر گفت: «منطقه ما در مركز شهر قرار گرفته و نبود زمین مناسب و بایر، باعث شده نتوانیم در ایجاد و توسعه فضای سبز‌كاری انجام دهیم.» «رمضان خانی» ادامه داد: «استاندارد سرانه فضای سبز 15‌مترمربع است كه با وجود كمبودها تلاش می‌كنیم سرانه فضای سبز منطقه را به 5‌مترمربع برسانیم.» به گفته وی اقاقیا، چنار، بلوط، زیتون تلخ و توت كاكوزا،‌گونه‌های گیاهی كاشته شده در فضاهای سبز منطقه هستند.


ثبت اطلاعات تحصیلی شهروندان منطقه
طرح ملی ثبت اطلاعات تحصیلی فارغ‌التحصیلان پایه پنجم ابتدایی از سال 1353 تا 1378 در منطقه ما اجرا خواهد شد.
این طرح با هدف ارائه آماری از وضعیت بی‌سوادی در تهران و برنامه‌ریزی مناسب برای رفع آن به همت سازمان سوادآموزی به‌طور آزمایشی در مناطق 4، 7، 16 و 19 اجرا می‌شود و در این راه، آموزش و پرورش مناطق نیز به كمك سازمان سوادآموزی می‌آیند.
پیش از این تمامی آمارهای موجود از بی‌سوادی در منطقه، بر مبنای خوداظهاری بوده و آمار دقیقی از وضعیت بی‌سوادی در هفتمین تكه پایتخت و به‌طور كلی كلانشهر تهران وجود ندارد.


دیدار حضوری با شهردار منطقه
اهالی روزهای دوشنبه می‌توانند مستقیم و رو در رو با شهردار منطقه دیدار و خواسته‌های خود را مطرح كنند. شهروندان برای ملاقات حضوری شهردار منطقه به دفتر روابط‌عمومی شهرداری منطقه بروند و ثبت‌نام كنند. پس از ثبت‌نام تاریخ و زمان ملاقات تعیین می‌شود. البته اگر فرصت نكردید مراحل ثبت‌نام را سپری كنید، اشكالی ندارد روز دوشنبه می‌توانید به دفتر شهردار بروید. مسئولان مربوطه فرصتی به شما می‌دهند كه بتوانید با «رضا نگهبان» ملاقات كنید و مشكلات خود را بگویید. در این ملاقات علاوه بر شهردار، معاونان و مدیران بخش‌های مختلف هم حضور دارند. مشكلات در این جلسات مطرح و پس از بررسی‌های لازم دستور پیگیری داده می‌شود.


حضور چشمگیر اهالی در انتخابات شورایاری
تعداد نامزدهای انتخابات چهارمین دوره شورایاری منطقه نسبت به سال گذشته 15‌درصد رشد دارد. معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه این خبر را اعلام كرد و  گفت: «با تغییرات اعمال شده در انتخابات این دوره امیدواریم منتخبان شورایاری بتوانند بیش از گذشته با همیاری و مشاركت اجتماعی شهروندان در اداره شهر مؤثر باشند.» «محمود منیعی» با بیان اینكه در این دوره حدود 600 نفر از اهالی شركت كرده‌اند ادامه داد: «نكته قابل توجه در این دوره حضور گسترده افراد تحصیلكرده است كه در دوره‌های قبلی این موضوع كمتر به چشم می‌خورد.» به گفته وی، انتخابات شورایاران اسفندماه انجام می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code