منطقه 7

بسیج؛ الگویی برای محور مقاومت در خاورمیانه

نویسنده: احمد جعفری چمازکتی‌ سردبیر نشریات همشهری محله
امـسـال هـفـتـه بسیج را در حالی آغاز می‌کنیم که سرطان داعش در منطقه پرآشوب خاورمیانه جراحی شده است. سردار قاسم سلیمانی پیش از این قول داده بود به‌زودی پایان داعش را اعلام می‌کند و تحقق این قول با روزهای آغازین هفته بسیج مصادف شده است...
1396/09/05
امـسـال هـفـتـه بسیج را در حالی آغاز می‌کنیم که سرطان داعش در منطقه پرآشوب خاورمیانه جراحی شده است. سردار قاسم سلیمانی پیش از این قول داده بود به‌زودی پایان داعش را اعلام می‌کند و تحقق این قول با روزهای آغازین هفته بسیج مصادف شده است.
رصد اخبار جنگ در منطقه مؤید این حقیقت است که زمانی محور مقاومت توانست دست پیش را در معادلات منطقه‌ای داشته باشد که مستشاران ایرانی وارد صحنه نبرد شدند.
سرداران ایرانی هم تأکید دارند زمانی توانستند معادلات صحنه نبرد را تغییر دهند که مدافعان مردمی در عراق و سوریه پای کارآمدند.
سخنی به گزاف نگفته‌ایم اگر بگوییم مدل بسیج 20میلیونی ایرانی توانست خاورمیانه را از چنگال سرطان داعش نجات دهد.
سرداران ایرانی با بهره‌گیری از ابتکار امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی که پیش از این در 8 سال دفاع‌مقدس از آزمون‌ها سربلند بیرون آمده بود توانستند داوطلبان مردمی در منطقه خاورمیانه را حول محور مقاومت ساماندهی کنند تا از این رهگذر ضمن خنثی کردن برنامه‌ریزی‌های بلندمدت سرویس‌های جاسوسی کشورهای غربی و سعودی ‌ـ صهیونیستی، گروه خشن و ضد انسانی تا بن دندان مسلح داعش را نابود کنند.
ضمن تبریک هفته بسیج به خانواده‌های معظم شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و محور مقاومت باید تأکید کرد حفظ این شجره طیبه منوط به به‌روزرسانی و تجهیز این سازمان به قابلیت‌های نبرد در فضای حقیقی و مجازی متناسب با استانداردهای امروز است. چون تا نظام اسلامی برپاست دشمنی‌ها هم ادامه خواهد داشت و حفظ و ارتقای ظرفیت‌های بسیج ضامن حفظ و حراست از ایران عزیز است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code