منطقه 7

خبر

نویسنده:
1396/03/28
ساخت دوازده پاتوق محله جدید
12 پاتوق جدید محلی برای افزایش سطح سلامت جسمی و روحی تا پایان سال ساخته می‌شود. سعید طلوعی، شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: «8 نقطه در حاشیه بزرگراه شهید صیاد شیرازی، 3 نقطه در حاشیه بزرگراه امام علی(ع) و یک نقطه در تقاطع خیابان شهید مطهری و شهید مفتح برای ساخت پاتوق‌های محله شناسایی شده است. هدف از ساماندهی پاتوق‌های محله، تلاش برای قوی شدن تعاملات اجتماعی و ارتقای کیفیت محیط شهری است تا سر زندگی و حس تعلق به محله و امنیت اجتماعی تقویت شود.»

وام 15 میلیون تومانی برای شروع کسب و کار
افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) برای راه‌اندازی کسب و کار می‌توانند وام 15 میلیون تومانی دریافت کنند. احمد شریفی، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) به همشهری محله گفت: «این وام به زنان سرپرست خانوار غیر‌مددجو و مردان سرپرست خانواری که متأهل و سابقه بیمه تأمین اجتماعی ندارند، تعلق می‌گیرد. میزان وام 15 میلیون تومان است و به افرادی تعلق می‌گیرد که مدرک فنی و حرفه‌ای داشته و قصد راه‌اندازی کسب و کار داشته باشند. سود بازپرداخت وام 4‌درصد است.» افراد واجد شرایط برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 88811774 تماس بگیرند.

برپایی 60 غرفه کارآفرینی و خوداشتغالی
بوستان قصر میزبان کارآفرینان شد. فهیمه احمدی‌خواه، مدیر اداره بانوان با اعلام این خبر گفت: «همزمان با ماه مبارک رمضان 60 غرفه در بازارچه کارآفرینی و خوداشتغالی در منطقه برپا شده و تا پایان این ماه مبارک فعالیت این غرفه‌ها ادامه دارد.» وی با اشاره به اینکه 35 غرفه برای خوداشتغالی بانوان سرپرست خانوار و 25 غرفه با نظارت اداره آسیب‌های اجتماعی منطقه برپا شده است، ادامه داد: «ارائه تسهیلات لازم به کارآفرینان و صاحبان مشاغل خانگی،‌ ترویج فرهنگ کسب و کار و کارآفرینی و نیز آگاهی شهروندان از محصولات و تولیدات خانگی از اهداف برپایی این غرفه‌ها بوده است.»

عکس سیاه و سفید
مسابقه عکاسی از بناهای تاریخی شهر تهران برای عموم علاقه‌مندان، عکاسان حرفه‌ای و هنرجویان رشته عکاسی برگزار می‌شود. یوسف بالو، مدیر میدان آیینی امام حسین(ع) گفت: «مسابقه عکاسی سیاه سفید با هدف شناخت و معرفی حقایق نهفته در نشانه‌ها و نمادهای فرهنگ اسلامی و بررسی سبک زندگی اسلامی در بناهای تاریخی با عنوان «طهران پیک» برگزار می‌شود.» او ادامه داد: «بناهای تاریخی شهر تهران، مساجد، بقاع متبرکه و بناهای مذهبی، موزه‌ها، بازارها و بوستان‌های شهری از اماکن و موضوعاتی است که عکاسان می‌توانند نسبت به ثبت عکس اقدام کنند.» علاقه‌مندان تا 31 خردادماه به وبگاه tehpic.ir مراجعه کنند.

نصب نیروگاه خورشیدی در شهرداری
نیروگاه خورشیدی در ساختمان مرکزی شهرداری منطقه نصب شد. آرزو فرزدقی، مدیر اداره محیط‌زیست شهرداری منطقه عنوان کرد: «هرگاه برق خورشیدی تولیدی کمتر از برق مصرفی ساختمان باشد، برق شهری آن را جبران کرده و هر‌گاه این مقدار مازاد بر مصرف باشد، قابل تزریق و فروش به شبکه برق شهری است.»
به گفته وی نیروگاه خورشیدی در منطقه دارای ظرفیت تولید 12‌کیلو وات در ساعت است و به ازای تولید یک کیلووات ساعت برق با استفاده از انرژی خورشیدی می‌توان از تولید 6/0‌کیلوگرم آلاینده Co2 جلوگیری کرد و به این‌ترتیب سالانه بین 1320 – 1200‌کیلوگرم از تولید این آلاینده جلوگیری خواهد شد.

کاغذ باطله بدهید نوشت‌افزار بگیرید
طرح جمع‌آوری کاغذهای باطله در منطقه اجرا می‌شود.
مهرداد شعبانی، مدیر اداره بازیافت منطقه در این‌باره عنوان کرد: «طرح جمع‌آوری کاغذ و کتاب‌های غیرقابل استفاده به همت اداره بازیافت منطقه برگزار می‌شود. قرار است این طرح از 10 تا 14 تیرماه اجرا شود و تمامی 14 جایگاه بازیافت منطقه آماده خدمت‌رسانی است.» او ادامه داد: «اولیا مدارس هم برای مشارکت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند تا به کاغذ به‌عنوان یک پسماند ارزشمند قابل بازیافت توجه شود و با تحویل کاغذ، کتاب، مجلات، روزنامه و کارتن، مواد شوینده و نوشت‌افزار دریافت می‌کنند.»

ارائه تسهیلات به کارآفرینان
تسهیلات وام به کارآفرینان منطقه ارائه می‌شود. مهدی سعیدی، مدیر اداره رفاه و خدمات اجتماعی اظهار داشت: «با توجه به نقش و جایگاه کارآفرینان در روند توسعه و رشد اقتصادی جامعه، کمک‌رسانی به این قشر و ایجاد زمینه مناسب برای موفقیت و بقای آنها یک ضرورت محسوب می‌شود. از همین رو شهرداری منطقه با انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان خدمات اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید اقدام به ارائه تسهیلات وام به کارآفرینان و صاحبان کسب و کار در این منطقه کرده است.» متقاضیان دریافت وام می‌توانند به اداره‌های اجتماعی و فرهنگی نواحی 5‌گانه منطقه مراجعه کنند.

افزایش کرایه ممنوع
هرگونه افزایش کرایه تاکسی تا اطلاع رسمی ممنوع است. علی‌اصغر افشار، مدیر اداره تاکسیرانی منطقه گفت: «تا اعلام رسمی افزایش کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی، دریافت هرگونه وجه نقد اضافه‌ غیرقانونی و تخلف محسوب می‌شود.» افشار اظهار داشت: «افزایش کرایه در حال بررسی است و به محض تصمیم‌گیری در مورد میزان آن، به اطلاع شهروندان و تاکسی‌داران می‌رسد. بنابراین هیچ‌گونه افزایش نرخ کرایه از هیچ مرجع رسمی صادر نشده و هرگونه افزایش قیمت غیر‌مجاز است و در صورت دریافت گزارش با رانندگان متخلف برخورد می‌شود.»
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code