منطقه 7

ملاقات با گل‌ها

نویسنده: راحله عبدالحسینی‌
شاید باورتان نشود که در یکی از شهرک‌های شمال پایتخت زمینی 5هزارمترمربعی به نمایشگاه و فروشگاه دائمی گل و گیاه اختصاص داده شده است...
1396/03/28
 شاید باورتان نشود که در یکی از شهرک‌های شمال پایتخت زمینی 5هزارمترمربعی به نمایشگاه و فروشگاه دائمی گل و گیاه اختصاص داده شده است. سربالایی میدان صاحب‌الزمان(عج) شهرک شهید محلاتی را که بگذرانید، درختچه‌های کاج و بوته‌های شمشاد و ردیف گل‌های رنگارنگ در محوطه‌ای وسیع روبه‌رویتان سبز می‌شود. شما به یک نمایشگاه و فروشگاه دائمی گل و گیاه دعوت شده‌اید. 6سال پیش اینجا زمین متروکه 5هزار‌مترمربعی و بی‌استفاده‌ای بود و حالا به گلخانه‌ای زیبا و بی‌نظیر در پایتخت تبدیل شده است. نکته‌ای که اینجا را جذاب‌تر می‌کند، طراحی منحصربه‌فرد، تجهیزات باغبانی و مبلمان گلخانه‌ای به کار رفته در این گلخانه است. فقط کافیست یکبار به این گلخانه سر بزنید تا مشتری همیشگی‌اش شوید.

یک گلخانه کاملاً متفاوت
کارگران جعبه گل‌های رنگارنگ و سبزی‌ها را در محوطه می‌چینند. رنگین‌کمانی از رنگ‌ها پدید می‌آید. قدری آن طرف‌تر هم انواع درختچه‌های تزیینی کاج و شمشاد کنار هم چیده شده‌اند. هر نوع گیاه و درختچه‌ای که بخواهید اینجا پیدا می‌شود. دو گلخانه سرپوشیده هم دارد. وارد نخستین گلخانه که بشوید عطر گل‌ها شامه‌تان را نوازش می‌دهد. برخی از گل‌ها و گیاهان در زمین کاشته شده‌اند. این نخستین تفاوت این گلخانه با گلخانه‌های دیگر است که تا به حال دیده‌ایم. اینجا صرفاً یک گلخانه نیست. نمایشگاه دائمی گل و گیاه هم هست. گلخانه‌داران معمولاً گیاهی را در زمین گلخانه نمی‌کارند. چون همه گیاهان برای فروش هستند. اما در این گلخانه، هدف ایجاد محیطی جذاب و دوستداشتنی برای مراجعان است. حتی اگر کسانی قصد خرید ندارند، می‌توانند در گلخانه قدم بزنند و لذت ببرند.

زمان خرید مشاوره بگیرید
اگر برای خرید به این گلخانه رفتید، فقط به ظاهر گل و گیاهان توجه نکنید. از کارشناسان مشاوره بخواهید. یکی از نکات مهم این است که گلدان را در چه محیطی و در چه شرایط نوری نگهداری می‌کنید. کارشناسان هم گیاهانی مطابق شرایط نور و محیط به شما پیشنهاد می‌کنند. قاشقی، سانسوریا، دراسنا، بنجامین، پتوس و بن‌سای گیاهانی هستند که این روزها مشتری زیادی دارد و برای نگهداری در آپارتمان مناسب است.

دانش‌آموزان و تجربه عملی کاشت گیاه
این مجموعه با فضای گلخانه‌ای و محوطه بیرونی، میزبان دانش‌آموزان نیز هست. مدارس با هماهنگی و تعیین وقت قبلی، برنامه بازدید دانش‌آموزان از این مجموعه را برگزار می‌کنند. در این بازدید، با در اختیار قرار دادن گیاه و گلدان، مراحل کاشت و مراقبت از گیاهان را به‌صورت عملی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. در پایان هم گیاهانی را که خودشان در گلدان کاشته و آبیاری کرده‌اند، همراه خود به منزل می‌برند.

گیاهان سازگار با آب و هوای تهران
در این گلخانه حدود 500نوع گل و گیاه وجود دارد. برخی از آنها از بازارهای گل و برخی از شمال کشور آورده می‌شوند. اما با بازارهای دیگر گل یا گلخانه‌های دیگر یک تفاوت دارد. گیاهان مدتی در گلخانه می‌مانند تا با شرایط آب و هوایی سازگار شوند. اگر سازگار شدند و سالم و باطراوت بودند برای فروش به مخاطب عرضه می‌شود.

اورژانس رایگان برای گیاهان بدحال
خیالتان از بابت گلدان‌هایی که می‌خرید راحت باشد. اگر کوچک‌ترین آثار بیماری در گیاهتان دیده شد آن را به گلخانه بیاورید تا مداوا شود. قسمتی از گلخانه، اورژانس گیاهان است. در این قسمت توسط کارشناسان، مشکل بررسی می‌شود و با مراقبت‌های ویژه بیماری گیاه برطرف و بسته به نوع آفت یا بیماری گیاه، از یک هفته تا یک ماه اینجا نگهداری می‌شود. اورژانس گیاهان کاملاً رایگان است. اگر گلدان ناخوش احوالی دارید، حتی اگر آن را از این نمایشگاه نخریده‌اید باز هم می‌توانید برای رفع بیماری و مشکل، گلدان‌تان را به اورژانس گیاهان این گلخانه بسپارید.

نشانی
برای بازدید به میدان ارتش، بزرگراه ارتش، شهرک شهید محلاتی، میدان صاحب‌الزمان(عج)، ضلع شمال غربی، پشت مدرسه ایثارگران بروید.

دسترسی
اگر متروسوارید به راحتی می‌توانید با انتخاب خط 3 در ایستگاه قائم در شهرک شهید محلاتی پیاده شوید و به میدان
صاحب‌الزمان(عج) بروید.

ساعت بازدید
نمایشگاه دائمی گل و گیاه هر روز حتی جمعه‌ها از ساعت 8 تا 20 میزبان علاقه‌مندان است.

مشاوره تلفنی
با شماره۲۲۴۶۰۲۳۷ تماس بگیرید تا اگر سؤالی درباره گل و گیاه داشتید با کارشناسان در میان بگذارید.

پارکینگ
اگر با خودرو شخصی‌‌‌ تردد می‌کنید، در فضای باز اطراف گلخانه به راحتی جای پارک پیدا می‌کنید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code