منطقه 8

آموزش نکات ایمنی در مساجد

نویسنده:
کارگاه ایمنی و دوام همزمان با ماه مبارک رمضان در همه مساجد منطقه برگزار می‌شود. مدیر روابط‌عمومی شهرداری منطقه با بیان این خبر توضیح داد: «در راستای حفظ مساجد و توسعه مذهبی محله‌ها، برگزاری کارگاه‌هایی با عنوان «نکات ایمنی و پیشگیری از حوادث» به مناسبت ماه مبارک رمضان ضرورت داشت که این برنامه در همه مساجد منطقه برگزار خواهد شد....
1396/03/29
کارگاه ایمنی و دوام همزمان با ماه مبارک رمضان در همه مساجد منطقه برگزار می‌شود. مدیر روابط‌عمومی شهرداری منطقه با بیان این خبر توضیح داد: «در راستای حفظ مساجد و توسعه مذهبی محله‌ها، برگزاری کارگاه‌هایی با عنوان «نکات ایمنی و پیشگیری از حوادث» به مناسبت ماه مبارک رمضان ضرورت داشت که این برنامه در همه مساجد منطقه برگزار خواهد شد.» شهرام آذرخش ادامه داد: «تا کنون نمازگزاران بیش از نیمی از مساجد منطقه آموزش چهره به چهره دیده‌اند و تا پایان ماه مبارک رمضان همه مساجد در این زمینه پوشش داده خواهند شد.»

آموزش خط سفید با داستان‌خوانی و نمایش
نمایش عروسکی و آموزش قوانین و علائم راهنمایی و رانندگی به کودکان مجیدیه در سرای محله مجیدیه برگزار می‌شود. مدیر سرای محله مجیدیه با تأیید این خبر، توضیح داد: «برنامه‌های نمایش عروسکی با هدف آموزش موارد ایمنی عبور و مرور از خیابان و عبور از خط‌کشی عابرپیاده به کودکان در کانون کودک مجیدیه    برگزار خواهد شد و ادامه دارد.» داود خدایاری افزود: «آشنایی با چراغ راهنمایی و برخی علائم عبور و مرور به‌صورت داستان‌خوانی و تهیه کاردستی در کانون کودک محله لشکر غربی نیز ادامه خواهد یافت.»

تست فشارخون برای روزه‌داران
برپایی ایستگاه تست قندخون و معاینه رایگان پزشکی تا پایان ماه مبارک رمضان از سوی سرای محله لشکر غربی ادامه دارد. رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه با اعلام این خبر گفت: «این تست و معاینه رایگان در مسجد امام صادق(ع) برگزار خواهد شد.» فربد قلعه‌دار ادامه داد: «تست قندخون ویژه نمازگزاران است و روزه‌داران می‌توانند همچنین از مشاوره تغذیه رایگان نیز بهره‌مند شوند.» برای شرکت در این برنامه سلامت می‌توانید از ساعت 13 تا 17 به نشانی خیابان شهید مدنی شمالی، خیابان شهید فتاحی، بین کوچه شهید قدجهانی و کوچه شهید اعرابی، پلاک 256 مراجعه کنید.

غرفه‌های متنوع فرهنگی در بوستان فدک
غرفه‌های اصلاح نماز و مشاوره مذهبی و تورهای زیارتی و گردشگری به مناسبت ماه مبارک رمضان در بوستان فدک میزبان شهروندان است. رئیس خانه فرهنگ فدک ضمن اعلام این مطلب گفت: «غرفه پیک نور شامل حفظ، روخوانی، تفسیر قرآن و بیان قصص قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان، غرفه سلامت و تغذیه، غرفه معرفی محصولات فرهنگی و ارائه پیام‌های دینی از دیگر برنامه‌های بوستان فدک است که در ماه مبارک رمضان از سوی این خانه فرهنگ برگزار شده.» علی سرپرست افزود: «برای شهروندان و دانش‌آموزان منطقه نیز علاوه بر برنامه‌های اجرا شده در مساجد، تورهای گردشگری به اماکن زیارتی و همچنین دوره‌های آموزشی متناسب با رمضان برگزار می‌شود.»

حقوق همسایگی در کانون محله مدائن
آموزش حقوق همسایگی در کانون کودک محله مدائن برگزار می‌شود. دبیر شورایاری محله مدائن با بیان این خبر، یادآور شد: «افزایش جمعیت شهرنشین یکی از عوامل ازدیاد مناطق مسکونی و زندگی آپارتمانی است و به همین دلیل آموزش حقوق همسایگی به کودکان در سرای محله مدائن ضرورت داشت.» معصومه ارجمند مقدم ادامه داد: «رعایت حقوق همسایه‌ها نسبت به یکدیگر و فراهم کردن محیطی آرام می‌تواند یکی از موارد تعامل صحیح شهروندان نسبت به یکدیگر باشد. ما در کانون کودک محله مدائن تصمیم به برگزاری کارگاه حقوق همسایگی گرفته‌ایم که البته شرکت در آن برای بزرگسالان هم بلامانع است.» برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 77958474 تماس بگیرید.

30 محفل انس با قرآن تا پایان ماه رمضان
مدیر خانه قرآن منطقه از برگزاری بیش از 30 محفل انس با قرآن تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد. حسین گل‌افروز گفت: «این مراسم شامل آموزش و تفسیر نهج‌البلاغه، قرائت و‌ترتیل 30 جزء قرآن کریم است. محفل انس با قرآن در 13 مسجد منتخب شرق تهران از جمله مساجد سید الشهدا(ع)، ولی‌عصر(عج)، امام حسن مجتبی(ع)، جامع نارمک و... برگزار می‌شود.» وی افزود: «همچنین در ماه مهمانی خدا، مراکز تخصصی مهد قرآن و پیش‌دبستانی با همکاری مسئولان خانه‌های قرآن و عترت سراهای محله‌ زیر نظر دارالقرآن مرکزی منطقه فعالیت‌های قرآنی خود را آغاز کرده‌اند.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code