منطقه 8

بازیافت در مهدهای کودک

نویسنده:
رئیس اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه از حضور مدرسان بازیافت در مهدهای کودک خبر داد. سعید کاظمی افزود: «مدرسان اداره مدیریت پسماند با حضور در جمع مشتاق کودکان و نونهالان مهدهای کودک به آموزش بازیافت به زبان کودکانه می‌پردازند....
1395/10/20
رئیس اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه از حضور مدرسان بازیافت در مهدهای کودک خبر داد. سعید کاظمی افزود: «مدرسان اداره مدیریت پسماند با حضور در جمع مشتاق کودکان و نونهالان مهدهای کودک به آموزش بازیافت به زبان کودکانه می‌پردازند.» وی افزود: «آموزش به کودکان و نونهالان می‌تواند نقش مؤثری درخصوص بازیافت و مفهوم تفکیک پسماندها از مبدأ و نقش آن در آینده زمین داشته باشد. به همین منظور آموزش به کودکان از اهم برنامه‌های ما محسوب می‌شود.»

141 هزار شاخه گل در میدان‌ها و بزرگراه‌ها
معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه از کاشت 141 هزار گل در میدان‌های اصلی، حاشیه بزرگراه‌ها همزمان با آغاز فصل زمستان خبر داد. حمیدرضا رشید فرخی گفت: «گل‌های بنفشه، شب بو زعفرانی، همیشه بهار، میمون و قرنقل در رنگ‌های متنوع و طرح‌های زیبا در بزرگراه‌های مهم منطقه کاشته می‌شوند.» وی افزود: «در جریان این طرح بزرگراه شهید باقری، فلکه اول تهرانپارس، بوستان آب، بوستان فدک، میدان هلال‌احمر، میدان امام رضا(ع) و میدان تسلیحات و دیگر مکان‌هایی که از تراکم جمعیتی بالایی برخوردارند گلکاری می‌شوند.»

صدور شناسنامه فنی برای ساختمان
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه از صدور شناسنامه فنی پیش‌فروش ساختمان به‌عنوان یکی از مدارک مورد نیاز در پیش‌فروش ساختمان در دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران خبر داد. محمدابراهیم دادسرشت گفت: «با توجه به انتشار دستورالعمل صدور شناسنامه فنی در شهریور‌ماه سال‌جاری، اجرای این قانون برای شهرداری الزامی شده است.» وی افزود: «صدور شناسنامه فنی پیش‌فروش ساختمان همزمان با صدور پروانه‌های ساختمانی در دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران انجام می‌شود.»

بهره‌برداری از مرکز توانمندسازی ویژه نابینایان
رئیس کانون معلولان منطقه از راه‌اندازی و بهره‌برداری از نخستین مرکز توانمند‌سازی ویژه نابینایان و حمایت از فرزندان پسر بانوان سرپرست خانوار در شرق تهران خبر داد. نازنین گماری با اعلام این خبر افزود: «این مجموعه در مرکز کوثر تهرانپارس ساخته شده و به‌صورت ویژه برای آموزش و اشتغال این قشر از جامعه فعالیت می‌کند.» وی گفت: «در این مرکز حدود 150 نفر از نابینایان و کم‌بینایان به تولید و مونتاژ گل‌های کریستالی، زیورآلات و... مشغول‌اند. فرزندان پسر بانوان سرپرست خانواده از مناطق مختلف شهرداری تهران به این مرکز معرفی می‌شوند.» به گفته وی، کارآموزان پس از گذراندن دوره‌های مختلف آموزشی 10 روزه در رشته‌های متنوع در مرکز کوثر تهرانپارس مشغول به کار شده و صاحب درآمد می‌شوند که پس از 3 ماه فعالیت تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار خواهند گرفت.

بهسازی پایانه‌های تاکسی و اتوبوس‌های تندرو
با توجه به قرارگیری در فصل سرما پایانه‌های تاکسی و اتوبوس بهسازی می‌شود. رئیس اتوبوسرانی منطقه گفت: «این اقدام‌ها شامل نورپردازی و روشنایی و ایجاد سرپناه و همچنین مرمت ویژه در خطوط اتوبوس‌های تندرو است.» محمدرضا جلالی افزود:« هماهنگی‌های لازم با سازمان تاکسیرانی نیز انجام شده و در رابطه با ایمنی نیز اقدام‌های ایمن‌سازی شامل نصب علائم و تجهیزات در حدود 200 نقطه در منطقه صورت گرفته است.»


زمین چمن معلم ساخته شد
زمین چمن مصنوعی معلم با مساحت 487‌مترمربع در خیابان گلبرگ به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد. رئیس اداره ورزش با اعلام این خبر گفت: «ساخت این طرح از سال 94 آغاز شده بود.» مهدی حیات الغیب افزود: «ساخت این زمین چمن در بالا بردن سرانه ورزشی محله دردشت مؤثر است و جزو درخواست‌های مردم بوده که از طریق شورایاری این محل طرح شده است. ساخت این زمین چمن هم اکنون به‌طور کامل پایان یافته است.»

چهارمین دوره مسابقه قرآنی سراج
چهارمین دوره مسابقه قرآنی سراج در فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود. رئیس خانه قرآن منطقه گفت: «این مسابقه در رشته‌های‌ترتیل، تحقیق و حفظ قرآن ویژه کودکان برگزار خواهد شد.» حسین گل افروز افزود: «دوره مقدماتی این مسابقه سوم و چهارم بهمن ماه از ساعت 9 تا 18 در فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود. شهروندان برای شرکت در این مسابقه تا 30 دی ماه فرصت دارند به خانه قرآن منطقه در خیابان گلبرگ، بعد از تقاطع دردشت، مجتمع تجاری گلبرگ، طبقه دوم شرقی مراجعه کنند یا با شماره 77815173 تماس بگیرند.»

کاهش 60‌درصدی ثبت شکایت در 1888
رئیس اداره 1888 شهرداری منطقه از کاهش 60‌درصدی گلایه‌مندی شهروندان از‌سراهای محله و مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی تحت پوشش شهرداری خبر داد. مجتبی کیشکی افزود: «با توجه به ارزیابی 8 ماهه و بررسی‌های صورت گرفته توسط سامانه نظارت همگانی 1888، میزان گلایه‌مندی شهروندان منطقه از وضع کلاس‌های برگزار شده توسط‌سراها و همچنین رسیدگی کیفی به‌سراهای 13‌گانه منطقه و مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی نسبت به سال گذشته کاهش 60‌درصدی داشته است.» وی افزود: «شهروندان منطقه در صورت وجود هرگونه مشکل در‌سراهای محله، مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی تحت نظر شهرداری منطقه می‌توانند با مراجعه به دفتر سامانه نظارت همگانی 1888 واقع در میدان نبوت، شهرداری منطقه و یا تماس با شماره 77910016 شکایت خود را اعلام کنند.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code