منطقه 8

یادی که باید گرامی داشت

نویسنده: سید مهدی مدنی
17 شهید و بیش از 40 زخمی حاصل‌‌‌ ترور کور انسان نماها در دو مکان مهم تهران بود که ایران را عزادار کرد. فارغ از بحث‌هایی که طی هفته‌های گذشته در خصوص چرایی وقوع چنین عملیاتی و ضرورت افزایش تحرکات امنیتی در اماکن پر‌‌‌ تردد، مطرح شده باید به دو نکته مهم اشاره کرد....
1396/03/29
17 شهید و بیش از 40 زخمی حاصل‌‌‌ ترور کور انسان نماها در دو مکان مهم تهران بود که ایران را عزادار کرد. فارغ از بحث‌هایی که طی هفته‌های گذشته در خصوص چرایی وقوع چنین عملیاتی و ضرورت افزایش تحرکات امنیتی در اماکن پر‌‌‌ تردد، مطرح شده باید به دو نکته مهم اشاره کرد.
نکته اول آنکه به برکت اقدامات نیروهای امنیتی، ایران چندین سال است که از اقدامات‌‌‌ تروریستی در امان مانده است و به‌رغم آشوب در محیط پیرامونی ایران، اقدامات گسترده امنیتی و اطلاعاتی توانسته کیان ایران را از اقدامات وحشیانه‌‌‌ تروریست‌ها حفظ کند. به همین دلیل آموزش‌های شهروندی در خصوص مواجه با پدیده‌های‌‌‌ تروریستی فراموش شده و جدی گرفته نشده است. تصویری که در شبکه‌های اجتماعی عملکرد شهروندان لندن با تهران را نشان می‌داد که یکی به سرعت در حال فرار از محل حادثه‌‌‌ تروریستی است و دیگری در حال هجوم و تجمع به سمت حادثه بیانگر این موضوع مهم است. بنابراین ضرورت دارد که متولیان امر اعم از صدا و سیما و تمامی نشریه‌های مکتوب و مجازی موضوع آموزش شهروندی در خصوص حوادث‌‌‌ تروریستی را در دستور کار قرار داده و راه‌های ارتباط با مسئولان برای گزارش دادن اقدامات مشکوک را آموزش دهند.
نکته مهم دیگر ضرورت ایجاد یادمان از شهدا در مجلس شورای اسلامی یا اماکن پر‌‌ تردد شهر مانند ایستگاه‌های مترو و همچنین نامگذاری معابر به نام شهدای این اقدام وحشیانه است. بنابراین باید تا جایی که می‌توان نام این شهدا را گرامی داشت و به جهانیان اعلام کرد که‌‌‌ تروریسم و حام   یان آن چه کسانی‌اند. بی‌شک شهری مزین به نام شهدای‌‌‌ ترور شهری اصیل‌تر است.
 ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code