منطقه 9

امامزاده هفت دخترون

نویسنده: مرضیه موسوی
آستان 400 ساله امامزاده «هفت دخترون» در محله سرچشمه حال و هوایی متفاوت‌تر از امامزاده‌هایی دارد که اغلب برای زیارت به آن سر می‌زنیم...
1396/03/27
  آستان 400 ساله امامزاده «هفت دخترون» در محله سرچشمه حال و هوایی متفاوت‌تر از امامزاده‌هایی دارد که اغلب برای زیارت به آن سر می‌زنیم. مقبره هفت دخترون اتاقی حدوداً 20 مترمربعی است با سردابی که تنها یک مزار در آن به چشم می‌خورد. روایت‌های مختلفی در مورد این امامزاده شنیده می‌شود. یکی از روایت‌ها می‌گوید هفت دخترون از نوادگان امام موسی کاظم(ع) بودند که وقتی از بغداد به سمت ری روانه بودند در تهران کشته و در سردابی به خاک سپرده شدند. روایت دیگر از مبارزه 7 خواهر اهل تهران در مبارزه با مهاجمان در دوره صفویه می‌گوید که لباس رزم مردانه به تن کرده بودند و بعد از کشته شدن در این سرداب به خاک سپرده شدند. پیشنهاد ویژه گردشگری این هفته سر زدن به این امامزاده است.
  • امامزاده هفت دخترون در محله بهارستان، پایین‌تر از چهارراه سرچشمه، نرسیده به پمپ بنزین، ابتدای کوچه هفت دخترون قرار دارد. برای رفتن به این امامزاده می‌توانید از ایستگاه مترو امام‌خمینی(ره) یا بهارستان استفاده کنید. تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها در این 2 ایستگاه انتظار شما را می‌کشند. 10 دقیقه پیاده‌روی بعد از میدان بهارستان به سمت سرچشمه، شما را به آستان مقدس امامزاده هفت دخترون می‌رساند.
  • رستوران، فست‌فود، کافه و ساندویچی مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه در ماه مبارک رمضان تا ساعت 24 باز است که می‌توانید از آن استفاده کنید. دیزی‌سراها و کبابی‌ها و حلیم‌پزی‌های چهارراه سرچشمه هم در بین کاسبان این بازار شهرت خوبی دارد.
3.jpgارسال پیام اشتراک 
 
 Security code